POLINERA projekt uurib rändetaustaga elanike poliitilist lõimumist poliitilise radikaliseerumise ajastul. Soovime mõista, kuidas mõjutab paremradikaalse populismi peavoolustumine ja pingestunud rahvusvaheline olukord sisserändajate ja rändetaustaga elanikkonna poliitilist kaasatust: kas see avaldub kuidagi ka nende hoiakutes või valimisosaluses? Projekti raames viiakse läbi etnograafiline uurimus sisserändajate enamusega linnaosades Kopenhaagenis, Malmös ja Ӱs, et dokumenteerida, kuidas avalduvad muutuvad poliitilised hoiakud ja millist mõju need avaldavad igapäevaelule.

Norras ja Eestis läbi viidava valimisjärgse küsitlusuuringu ja ja registriandmete analüüsi põhjal võimaldab projekt teha laiemalt teaduslikke üldistusi paremradikaalse populismi edu mõjudest sisserändajate või rändetaustaga elanike valimisosalusele ja hoiakutele.
See uurimistöö on eriti oluline Põhja-Balti regioonis, kus rändetaustaga inimesed moodustavad arvestatava osa elanikkonnast ning mis paikneb maailma liberaalse demokraatia reitingute tipus, kuid kus on samuti toimunud populistliku radikaalse parempoolsuse märgatav tõus ja peavoolustumine.

Püsi projekti arengutega kursis

 

Project Team

Mari-Liis Jakobson

Mari-Liis Jakobson on Ӱ Ülikooli poliitikasotsioloogia dotsent ja POLINERA projekti juht. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad rändajate poliitilist osalust, paremradikaalset populistlikku poliitikat ja poliitilist kommunikatsiooni. Ta on ka projekti “Pürgida põhivoolu, kuid jääda radikaalseks: populistlike paremradikaalsete erakondade selektiivse kaasamise strateegiad” juht ja Ӱ Ülikooli politoloogia magistriõppekava juht.

Johannes Bergh

Johannes Bergh on poliitika, demokraatia ja kodanikuühiskonna teadusdirektor ning Norra Riiklike Valimisuuringute (NNES) programmi juht Norra Sotsiaaluuringute Instituudis ning töötab POLINERA projekti Norra meeskonna Põhjamaade kaasjuhina ja ühe projekti vastutava täitjana. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad poliitilist osalust, eksperimentaalseid uuringudisaine, hääletamist, poliitilist käitumist vähemuste seas, valimissüsteeme ja demokraatlikke uuendusi.

Garbi Schmidt

Garbi Schmidt on Taani Roskilde Ülikooli kultuuridevaheliste kokkupuudete professor ja rände valdkonna teadusgrupi liige. Ta on POLINERA projekti vastutav täitja Taanis ja juhib etnograafiliste uuringute tööpaketti. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad rännet Taani linnades ja naabruskondades; hargmaist mobiilsust, getostumist ja islami kujunemist nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas

Dag Arne Christensen

Dag Arne Christensen on NORCE teadusprofessor ja juhib POLINERA registriandmete analüüsi tööpaketti. Tema uurimisvaldkonnad on seotud poliitilise käitumisega, sealhulgas sisserändajate valimisaktiivsusega, mugavushääletamise mõjuga ja vabatahtlikkuse rolliga ühiskonnas. Ta juhib ka Norra Teadusnõukogu rahastatavat projekti, mis käsitleb sisserändajate kaasatust Norras.

Sebastián Umpierrez de Reguero

Sebastián Umpierrez de Reguero on Ӱ Ülikooli (Eesti) järeldoktor ja juhib POLINERA valimisjärgse uuringu tööpaketti. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad võrdlevat poliitikat, rännet ja transnationalismi. Ta on ka migratsiooni, kodakondsuse ja poliitilise osaluse teemalise alamvõrgustiku kaasesimees rändeuuringute võrgustikus IMISCOE ja migratsiooni ja etnilisuse teemalise alamvõrgustiku kaasesimees Euroopa poliitikateaduste assotsiatsioonis ECPR.

Pille Petersoo

Pille Petersoo on Ӱ Ülikooli sotsioloogia lektor ja teadur POLINERA projektis. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad etnosotsioloogiat ja toidusotsioloogiat.

Funding information

See projekt on saanud rahastust Nordforskilt ja Eesti Teadusnõukogult rahastamiskutses "Research projects under the Nordic-Baltic initiative for migration and integration research", toetus nr 196398.