Konverents "Sotsiaaltöö (de)globaliseeruvas maailmas"
Ӱ Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalkaitse suuna poolt korraldatav sotsiaaltöö eriala konverents oli pühendatud rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva tähistamisele.
Meie maailm on pidevas arengus, täis keerukusi ja uusi võimalusi: linnad kasvavad, maailm (de)globaliseerub, tehnoloogia areneb tormilise kiirusega ning rahvastik vananeb ja põlvkondadevaheline solidaarsus pannakse üha suurema surve alla. Samal ajal inimeste enesetunnetus muutub aina mitmekesisemaks. Rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva raames arutleti ühiselt järgmiste küsimuste üle - Milline on sotsiaaltöö roll nende arengute keskel? Kuidas saab sotsiaaltöö olla suunanäitaja ja võimaluste looja ühiskonna hoolimise ja õiglustunde kujundamisel? Rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva raames kutsume teid ühiselt nende küsimuste üle arutlema.
Konverentsil jagati teadmisi ja kogemusi, otsiti lahendusi ja kuulati inspireerivaid lugusid, mis aitavad meil koos luua sotsiaaltöö tulevikku. Päev, kus loodi ruumi ideedele ja unistustele, mis hoiavad sotsiaaltöö mõjusa ja asjakohasena nii täna kui ka homme.
Sotsiaalkaitse suuna õppejõudude, teadlaste ja nooremteadurite videod
Katri-Liis Lepik “Kuidas tekivad ühiskondlikud muutused”
Anu Toots "Miks on kindel palgapäev oluline?"
- Peaasi taskuhäälingute sari. Merike Sisask, Maire, Riis, Eva Koženevski (2024). Elu pärast enesetappu.
Näitus “Minu lugu – meie lugu. Sotsiaaltöö eriala teekond eilsest homsesse”
“Minu lugu – meie lugu. Sotsiaaltöö eriala teekond eilsest homsesse”
19.märtsil 2025 avati Ӱ Ülikoolis sotsiaaltöö eriala ajalugu ja arengut tutvustav näitus “Minu lugu – meie lugu. Sotsiaaltöö eriala teekond eilsest homsesse”. Näitus avati rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva tähistamise raames ning langes kokku sotsiaaltöö eriala konverentsiga, luues ainulaadse võimaluse siduda teaduslik arutelu, erialane mõttevahetus ja visuaalne refleksioon eriala arengust.
Näitus toob esile inimesed, kelle töö ja pühendumus on kujundanud sotsiaaltöö tähendust ja arengusuundi Eestis – õppejõud, teadlased, praktikud ja poliitikakujundajad. Kuigi tähelepanu on suunatud konkreetsetele persoonidele, ei räägi näitus ainult nende isiklikest teekondadest. See avab ühtlasi laiemat pilti sotsiaaltöö eriala kujunemisest, olles kõigi nende lugu, kes tunnevad end erialaga seotuna.
“Näitus on sügav austusavaldus neile, kes on jätnud märgilise jälje sotsiaaltöö haridusse ja praktikasse. Samas ei ole see pelgalt tagasivaade. Soovime avada ruumi mõtisklusteks sotsiaaltöö tuleviku üle – milline roll on sotsiaaltööl kestliku, solidaarsel ja hoolival ühiskonnal?” seisab näitust tutvustavas tekstis.
Kunstnik Piret Räni kunstiline lähenemine lisab näitusele visuaalse mõõtme, mis peegeldab sotsiaaltöö väärtusi, sügavust ja inimlikkust. Näituse valmimisse andsid oma panuse Reeli Sirotkina (näituse idee), Annela Samuel (visuaalne kontseptsioon), Agnes Aas, Agnes Kulmar, Helen Saarnik, Käthlin Mikiver ja Annela Samuel (intervjuude läbiviimine), Marju Medar, Mariann Märtsin ja Ingrid Sindi (näituse üldine kontseptsioon ja teostus), Eva Valdna (näituse korraldus).
Ӱ Ülikooli sotsiaalkaitse õppesuunal on au olla sotsiaaltöö hariduse eestvedajaks Eestis. “Toetudes kõigi näitusele panustanud inimeste pühendumusele ja tööle, soovime ühiselt edasi kanda sotsiaaltöö väärtusi, põhimõtteid ja praktikat ning kujundada tulevikku, kus sotsiaaltöö tähendus ühiskonnas on nähtav ja mõistetud,” on rõhutatud näitust tutvustavas tekstis.

Vaata lähemalt kõiki näituse töid:
Sotsiaaltöö rollid aastal 2050!
Ӱ Ülikooli ühiskonnateaduste tudengid kirjutasid essee teemal "Sotsiaaltöö rolldi aastal 2050!" Loe võidutöid lähemalt siit.
1) Sotsiaaltöö magistrant, Natalja Rosenthal, essee “Sotsiaaltöö roll ühiskonnas aastal 2050”
2) Sotsiaaltöö doktorant, Agnes Kulmar, essee “Sotsiaaltöö roll ühiskonnas aastal 2050”
3) Sotsiaaltöö doktorandid Keiu Virro ja Heiko Leesment, essee "Sotsiaaltöö aastal 2050: Unistus sotsiaalsest kiirabist”