Aasia uuringud
asia uuringutel on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis pikk ajalugu. 2005. aastal ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooliga liitunud Eesti Humanitaarinstituudis õpetati Aasia keeli ja kultuure juba 1989. aastast. Paljud meie praegused õppejõud on omandanud hariduse endises humanitaarinstituudis ja täiendanud ennast erinevates Aasia ülikoolides.
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli humanitaarteaduste instituudi (edaspidi TÜHI) Aasia uuringute suund on ainus omalaadne Eestis. Meie õppekavad pakuvad võimalust omandada laialdasi teadmisi Ida-Aasia, Kagu-Aasia ja Lähis-Ida erinevate riikide kultuuridest ja ühiskondadest. Aasia uuringute suund on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli üks kiiremini arenevaid vastutusvaldkondi, mille tegevusse kaasatakse üha enam ka välisõppejõude.
Bakalaureuseõppes toimub õppetöö Jaapani uuringute, Hiina uuringute&²Ô²ú²õ±è;±¹Ãµ¾±&²Ô²ú²õ±è;Lähis-Ida uuringute erialal, magistriõppes Aasia ühiskondade erialal.
Aasia uuringutele spetsialiseerudes tuleb üliõpilasel valida vähemalt üks teoreetiline distsipliin, mis toetab ühiskondlikke protsesside ja kultuurinähtuste põhjalikku analüüsi. TÜHI õppekavad pakuvad võimalust valida °ìõ°ù±¹²¹±ô±ð°ù¾±²¹±ô²¹, mis aitab kaasa Aasia ja Lähis-Ida ühiskondade ning kultuuride uurimiseks vajalike oskuste omandamisele. Soovitame üliõpilastel õppida antropoloogia, kultuuriteooria või kirjandusteaduse °ìõ°ù±¹²¹±ô±ð°ù¾±²¹±ô²¹, aga valikud pole piiratud ainult nendega. Erialade kombineerimine hariduses annab lõpetajale kindlasti eelise tänapäeva muutlikul tööturul.
Kuna teiste kultuuride mõistmisel on äärmiselt oluline hea keeleoskus, pannakse meie õppekavades tavapärasest suuremat rõhku keeleõppele. Õpingute jooksul tuleb omandada jaapani, hiina või araabia keele põhialused, mis on vajalikud iseseisva uurimistöö läbiviimiseks. Lisaks valitud põhikeelele on võimalik õppida ka pärsia ja türgi keelt.
Akadeemilise suuna juht:
Helen Geršman, PhD