Tänane ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool (TLÜ) on kujunenud enam kui kümne varem eraldi tegutsenud akadeemilise asutuse liitumise teel. EV Riigikogu otsusega 18. märtsist 2005 kannab ülikool ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli nime.

Ülikooli loomisele järgnenud perioodi olulisimad tegevused on olnud ühtse ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli identiteedi kujundamine, akadeemilise kvaliteedi tõstmine läbi süveneva rahvusvahelise koostöö, ressursside koondamine tegevuste fokuseerimiseks ning seeläbi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli tugev positsioneerimine Eesti kõrgharidusmaastikul.

Intervjuu TLÜ kolme rektoriga

Ülikooli lähiaastate eesmärgid on kirjeldatud arengukavas aastateks 2020 – 2022. Ülikooli strateegiline eesmärk on jätkata eelmise arengukava perioodi oluliste eesmärkide täitmist ja interdistsiplinaarsetee teaduspõhiste fookusvaldkondade arendamist kujundatud tegevuspõhimõtete kaudu.

Arengukava 2023-2027

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli struktuuri kuulub 6 instituuti koos nende koosseisus olevate teadus- ja arenduskeskustega, kolledž, 18 tugiüksust ja Akadeemiline Raamatukogu.
 
Struktuur

Ülikooli juhivad nõukogu, senat ja rektor lähtudes ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli seadusest, ülikooli põhikirjast ja teistest ülikooli tegevusi reguleerivatest dokumentidest.

Juhtimine

Ülikooli tegevuse tulemuslikkuse ja kõrge kvaliteedi tagavad sisemine kvaliteedikindlustamine ja välishindamine. ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool kuulub maailma ülikoolide edetabelites 1001–1200 parima ülikooli hulka ning on kõrgel kohal kunstide ja humanitaaria, sotsioloogia, hariduse ja sotsiaalteaduste ainevaldkondade pingeridades.

³Õä±ô¾±²õ³ó¾±²Ô»å²¹³¾¾±²Ô±ð

TLÜ maailma ülikoolide edetabelites

Ülikool lähtub oma tegevuses akadeemilisele organisatsioonile omastest põhiväärtustest ja headest tavadest, mis on sõnastatud ülikooli arengukavas, akadeemilises hartas ja valdkondlikes dokumentides. 

Eetika ja head tavad