Haridusblogi

Väitekirjast tunnustuseni: Farid Fakharzadeh akadeemilisest tipptasemest, karjäärinõuannetest ja BFM-i õppetundidest

Farid Fakharzadeh pälvis 23. aprillil tunnustuse oma magistritöö eest digi- ja meediakultuuri valdkonnas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli 2023/2024. õppeaasta üliõpilaste teadustööde üleülikoolilisel konkursil. Fakharzadeh lõpetas õpingud, cum laude, 2024. aastal.

Farid Fakharzadeh

Eriala ja lõpetamisaasta. Mis äratas sinu huvi kommunikatsioonijuhtimise vastu?

Ma lõpetasin kommunikatsioonijuhtimise magistriõppekava 2024. aasta jaanuaris. Algselt köitis mind mõte õppida kultuuridevahelist kommunikatsiooni, kuigi minu tollane arusaam teemast oli üsna algeline. Mida rohkem ma õppisin, seda enam hakkas mind paeluma kultuuri keerukus—kuidas seda kujundavad mitte ainult traditsioonid või keel, vaid ka poliitika, võimustruktuurid ja institutsionaalsed narratiivid. Tõeliseks murrangupunktiks sai minu jaoks osalemine Eurocampusel Utrechtis. Eurocampus on kümne Euroopa ülikooli ühine interdistsiplinaarne programm. See kogemus avardas oluliselt minu arusaamist ja muutis mu lähenemist.

Mis on sinu praegune ametikoht ja mida see töö endast kujutab?

Ma tegelen mitmesuguste ülesannetega, mis peegeldavad minu laiapõhjalisi huvisid. Eelkõige töötan ma meediaanalüütikuna Põhjamaade suurimas meediaanalüüsi ettevõttes, kus kuulun Taani meediale keskenduvasse tiimi. Minu ülesannete hulka kuulub kvalitatiivsete ülevaadete koostamine toimetuslikust ja sotsiaalmeedia sisust erinevatele Taani organisatsioonidele ja ettevõtetele. Igapäevatöös analüüsin põhjalikult sisu, loon andmevisualiseeringuid ning koostan aruandeid, mis aitavad klientidel paremini mõista avalikku arvamust—ja selle kaudu kujundada oma strateegilisi otsuseid ja kommunikatsiooniviise.

Räägi meile oma magistritööst, mis sai tunnustuse.
Minu doktoritöö "Kultuuriline mitmekesisus ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli senat. Arvamused ja lähenemine" uurib, kuidas ülikooli otsustuspositsioonidel olevad isikud mõistavad ja suhtuvad kultuurilise mitmekesisuse teemasse. Maailmas, kus "mitmekesisust" kasutatakse sageli heaolutundliku märksõnana, tahtsin kriitiliselt uurida, mida see mõiste tegelikult praktikas tähendab. Kuigi mitmekesisust väärtustatakse põhimõtteliselt, käsitletakse seda sageli pealiskaudselt – ilma selgete poliitikate või algatusteta ja kitsast rahvuslikust identiteedist lähtuvalt. Uurimus seab kahtluse alla sümboolse lähenemise mitmekesisusele kõrghariduses ja nõuab, et institutsioonid määratleksid ja rakendaksid kultuurilist kaasatust rohkem ja pidevalt. Minu jaoks oli see võimalus ühendada teooria ja elatud kogemus ning esitada suuremaid küsimusi võimu, kuuluvuse ja ülikoolide rolli kohta rahvusvahelistuvas maailmas.

Farid Fakharzadeh

Millise ametialase saavutuse või algatuse üle oled kõige uhkem?

Ma ei mõtle sageli uhkuse kategoorias, kuid olen alati õnnelik, kui saan võimaluse õppida midagi uut. Mulle meeldib võtta vastu väljakutseid – just siis õpin kõige paremini. Olenemata sellest, kas tegemist on tundmatule territooriumile sisenemisega või millegi esmakordse väljaselgitamisega, on need kasvuhetked minu jaoks kõige olulisemad. Õ±è±è¾±³¾¾±²Ô±ð ise on tõeline saavutus.

Mis on midagi sellist sinu kohta, mis inimesi üllatada võiks?

Enne magistriõpingutega alustamist õpetasin kaheksa aastat inglise keelt – peamiselt valmistades õpilasi ette keeleeksamiteks nagu IELTS ja TOEFL. Mul on ka bakalaureusekraad raamatupidamises, mis tundub olevat üsna kaugel sellest, millega ma praegu tegelen. Ometi on huvitav, kuidas oskused ja vaatenurgad varasematest etappidest ikka ja jälle leiavad tee minu praegusesse töösse. Kõik on omavahel kuidagi seotud.

Üks teadmine või õppetund, mille sain BFM-ist ja mida igapäevaselt meeles pean – olgu see tööl või isiklikus elus:

Kriitiline mõtlemine. See on üks väärtuslikumaid oskusi, mille arendasin BFM-is õppides. See andis mulle justkui erilise vaateakna maailma – võimaluse kahtluse alla seada eeldusi, mõelda sügavamalt ning jääda avatuks alternatiivsetele vaatenurkadele, olgu tööl või igapäevaelus.

Üks nõuanne tulevastele ja praegustele BFM-i kommunikatsioonijuhtimise magistrantidele:
Ma ei ole suur nõuandja, aga siin on miski, mis mind aitas: ole uudishimulik ja hoia meel avatud. Vahel võib kõik tunduda segane või üle jõu käiv, aga see ongi osa protsessist – ja lõppkokkuvõttes tasub see end ära. Ja kui sul avaneb võimalus osaleda Eurocampusel, tee seda kindlasti. See on elumuutev kogemus, mis ulatub kaugele akadeemiliste piiride taha.