ELU projekt: “Õppevahendite loomine 3D printeri abil”
Eesti üldhariduskoolides on sageli olemas küll 3D printerid, kuid need leiavad vähe kasutust. Praktilisi ja vajalikke õppevahendeid koolides üldjuhul ei prindita. ELU projekt “Õppevahendite loomine 3D printeri abil” proovib seda muuta. Projekti raames loodi praktilisi ideid, 3D printerite kasutamiseks.

Eesti üldhariduskoolides on sageli olemas küll 3D printerid, kuid need leiavad vähe kasutust. Praktilisi ja vajalikke õppevahendeid koolides üldjuhul ei prindita. Lastele tehakse küll demonstratsioone, kuid neid tehakse harva ning nende käigus prinditakse tavaliselt ebavajalikke asju.
ELU projekt “Õppevahendite loomine 3D printeri abil” proovib seda muuta. Projekti raames loodi praktilisi ideid, 3D printerite kasutamiseks.
7-liikmelisel grupil valmis projekti raames 3D prinditud tahvelarvuti hoidja, mida saab kasutada ka raamatute, õpikute või sülearvuti hoidmiseks. Tahvelarvuti hoidja aitab õpilastel eelkõige hoida õiget ja ergonoomilist kehaasendit, aitab teha tahvelarvutiga või raamatuga grupitöid ning hoiab laual ruumi kokku.
Hoidjal on 3 asendit, mis on mõeldud eri asjade hoidmiseks:
Hoidjat katsetati algklassi õpilaste peal. Tagasiside oli, et lastele hoidja meeldis. Hoidja kasutamine aitas laudadele tekitada rohkem ruumi, hõlbustas lugemisülesannete tegemist ning aitas lastel hoida õiget kehaasendit.
Hoidja kokkupanemise video:
Projekti (3. grupi) liikmed:
Lisette Caroline Anton - õigusteadus
Triin Madisson - õigusteadus
Mona-Marie Tuur - eripedagoogika
Eva-Liisa Schleicher - klassiõpetaja
Georg-Henri Allas - informaatika
Kalev Kask - rakendusinformaatika
Krister Herman Sepp - rakendusinformaatika
