HTI teadusseminar “Teaduspõhine lähenemine kestlikkuse pädevustele ja digitaalsele heaolule”
Teadusvestluse võtmesõnadeks on horisontaalsed roheoskused, roheoskused EdTech sektoris, süsteemmõtlemine ühe roheoskusena ning digitaalne heaolu roheoskuste võimestajana.
Haridusteaduste instituut
Lisa kalendrisse
iCal calendar
Teadusvestluses osalevad: Katrin Männik/Jätkusuutliku hariduse külalisteadur ja Kadri Mettis/Digiõpikeskkondade külalisteadur.
Teemad
- Roheoskused
Projektinäide: “Roheoskuste arendamine horisontaalselt”, kus töötati välja kestlikkuspädevuste kontseptsioon organisatsioonide kompetentside tõstmiseks, käivitati õppekavade arendamine kõrgharidus- ja kutseharidusasutustes jm. Jagame seniseid tulemusi ning avame uuringuvõimalusi.
- Roheoskused EdTech sektoris
Projektinäide “EdTech Talents”, kus toimub teadmussiire ning koosloome teadlaste ja ettevõtjate vahel rahvusvaheliselt. Kestlikkuspädevuste hindamise eksperiment EdTech ettevõttes: olukorra kaardistus ja peamised väljakutsed.
- üٱõٱԱ&Բ;
Loodusteaduste didaktika arendamise projekt "Õpilaste teadusliku mõtlemisviisi ning süsteemmõistelise mõtlemise kujundamine III ja IV kooliastme loodusteaduste tundides ning õpetajate vastava õpetamis- ja hindamisalase pädevuse tõstmine”. Loodusteaduslikud ained on põhiline kanal, kus me saame tõsta õpilaste teadlikkust keskkonna ja jätkusuutlikkuse teemadel. On oluline, et õpilased suudaksid mõista keerulisi süsteeme ning õpiksid lahendama probleeme.
- Digitaalne heaolu
HIljuti käivitunud URMA töörühma projektid LED Education ja WINDEE, mis keskenduvad väga tugevalt õppija ja õpetaja digitaalse heaolu toetamisele. Ühiskonnas on praegu palju stressi ning ootused meie õpilastele on väga kõrged. Peame mõtlema, kuidas toetada õpilaste ja õpetajete heaolu ja seda arvukates haridustehnoloogilistes vahendites, mida me õppetöös kasutame ning teadus ning arendustöös loome.
Osalejaid kutsume kaasa mõtlema ja arutlema edasiseks uurimis- ja arendustegevuseks!