Atesteerimiseksperdid alustasid arenguprogrammiga Rakveres
Sel nädalal algas aasta lõpuni kestev kogenud koolijuhtidele suunatud arenguprogramm "Haridusasutuse juhtimise hindamine ja juhi professionaalse arengu toetamine meister-koolijuhina". Programm valmistab osalejaid ette koolijuhtide atesteerimise ja värbamise protsessis eksperdina tegutsemiseks ning toetab nende endi professionaalset arengut. See on suunatud koolijuhtidele, kes soovivad süvendada oma teadmisi haridusasutuse juhtimisest ning arendada oskusi tagasisidestamise, coaching'u ja arengupartnerluse vallas.
"Eesti Koolijuhtide Ühendusele (EKJÜ) on antud atesteerimiskomisjoni liikmena oluline roll. Atesteerimisekspertide programm on loodud EKJÜ liikmetele, kes on motiveeritud olema oma kolleegide professionaalse arengu toetajaks ja nügijaks," selgitab Karmen Paul, Haridusjuhtimise Akadeemia arenguprogrammide konsultant ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse juhatuse liige.
Esimene moodul, mis kestis kaks päeva, keskendus atesteerimissüsteemi tutvustamisele, õppimist toetavatele juhtimisviisidele, kaasaegsele arusaamale õppimisest ning kompetentside rakendamisele värbamisel ja hindamisel.
"Eesti haridusvaldkonna arengukava 2021-2035 seab eesmärgiks koolijuhtide professionaalse arengu süsteemse toetamise ning hindamissüsteemi loomise. Senine praktika on näidanud, et koolijuhtidel on vaja regulaarset ja struktureeritud tagasisidet oma töö tulemustele, et toetada õppimist ja õpetamist koolis. Seega vajame atesteerimissüsteemi koolijuhtimise kvaliteedi tagamiseks ja toetamiseks Eestis," rõhutab Paul.
Arenguprogramm on loodud haridusasutuse juhi kompetentsimudeli, õppimist toetavate juhtimisviiside ja üldhariduse kvaliteedimudeli raamistike põhjal ning annab osalejatele tervikliku pildi haridusasutuse juhtimise kvaliteedi hindamisest ja arendamisest. Selles osaleb 20 Eesti kogenud koolijuhti.
Tegevust „Haridus- ja noortevaldkonna töötajate esma- ja täiendusõpe ning järelkasv“ kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfond+ vahenditest“.