
Alustava õpetaja õhtuseminarid. Praktilised õpiampsud
Haridusteaduste instituut
Liitu veebiseminaride sarjaga, mis on loodud spetsiaalselt alustavatele õpetajatele, et pakkuda tuge ja praktilisi lahendusi nende karjääriteekonna alguses.
- 16.15 - 18.00
NB! Registreerumine on avatud! Osalemine on tasuta.
Programmi on ühiselt välja töötanud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli haridusinnovatsiooni keskus ja mittetulundusühing Alustavat Õpetajat Toetav Kool.
Programmi toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Veebiseminaride sarjas räägime kord kuus teemadel, mis puudutavad oma töötee alguses olevat õpetajat. Seminaride sisu lähtub alustavate õpetajate sagedastest väljakutsetest ja arvestab ka õppeaasta tsükliga.
Ootame liituma üldhariduskoolide, lasteaedade ja kutseõppeasutuste tegevõpetajaid, kes on õpetajana töötanud kuni kolm aastat.
Tunnistuse saamiseks on vajalik osaleda seitsmel kohtumisel ja esitada iseseisev töö – vaata täpsemalt .
Võimalik on liituda seminaridega eraldi või osaleda kõikides!
Seminarides kohtud ekspertidega ja saad kuulda ka teiste kaasteeliste mõtteid ja kogemusi. Osalemise formaat on väga paindlik – tule nagu parasjagu saad! Oled oodatud aktiivselt kaasa mõtlema ja rääkima, aga ka kuulama ning kirjutama!
Järgmine õhtuseminar toimub 10. aprillil kell 16.15–18.00.
Teema: Turvalise õpikeskkonna süvendamine: kiusamine, selle ennetamine ja juhtumitele reageerimine.
Seminari viib läbi Auli Andersalu. Auli on töötanud koolipsühholoogina aastast 2002. Tema praegune töökoht on ÌìÃÀÓ°ÊÓ 32. Keskkool. Kümmekond aastat on Auli olnud seotud Sihtasutusega Kiusamisvaba Kool ja viinud läbi KiVa kogemusgruppe. Lisaks on ta ka täiskasvanute koolitaja suhete ja suhtlemisoskuste teemadel ning pereterapeut.
Seminaride programm (kohtumised toimuvad Zoomis iga kord samal ajal kell 16.15–18.00)
2024
- 31.10 Õppe(tunni) planeerimise ja õppija arengu toetamise kiirabi. Koolitaja Triinu Pääsik (MTÜ Haridusmentorid) (toimunud)
- 14.11 Koostöö hoidmine ja arendamine: grupi juhtimine konfliktidest koostööni. Koolitaja Ene Velström (AMI) (toimunud)
- 28.11 Toimetulek pinge ja stressiga. Enesehoiu strateegiad. Heaolu. Koolitaja Aileen Suurtee (Peaasi.ee) (toimunud)
- 12.12 Enesesse vaatamine: refleksioon ning selle olulisus ja võimalused õpetajale ja õppijale. Koolitaja Anu Uusmaa (Hariduspere) (toimunud)
2025
- 02.01 Uus algus, uus võimalus: suhete arendamine ja tegevused toetava ja kaasava õpikeskkonna loomisel. Koolitaja Triin Ulla ( ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool) (toimunud)
- 16.01 Õhtuseminar-sumin: aktuaalsed küsimused ja vahekokkuvõtted. Koolitaja Triin Noorkõiv (Alustavat Õpetajat Toetav Kool) (toimunud)
- 4.02 Veidi enam kui pool õppeaastat möödas, ligi pool õppeaastat ees: mis ikkagi on õppimine ja kuidas seda võimalikult tõhusalt toetada? Koolitaja Grete Arro ( ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool) (toimunud)
- 13.02 Aktiivõppe meetodid. Koolitaja Reesi Kuslap (Viimsi Gümnaasium) (toimunud)
- 13.03 Arengut toetav tagasiside - õppijale, aga ka lapsevanemale, kolleegile ja teistelegi. Koolitaja Lisabet Roos (Kindluse Kool)(toimunud)
- 10.04 Turvalise õpikeskkonna süvendamine: kiusamine, selle ennetamine ja juhtumitele reageerimine. Koolitaja Auli Andersalu ( ÌìÃÀÓ°ÊÓ 32. Keskkool, Kiusamisvaba Kool)
- 08.05 Õppeaasta kokkuvõtmine. Edu märkamine ja tähistamine. Koolitaja Triin Noorkõiv (Alustavat Õpetajat Toetav Kool)