Pilt

Koolituse kood HRC0615/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 24 EAP (kontaktõpe 132 tundi, iseseisev õpe 492 tundi)

Koolituse hind 1290

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Larissa Jõgi, PhD Piret Jeedas, MA Tiina Tambaum, PhD Kätlin Vanari, MA Katrin Karu, PhD

Koolitusjuht

Sissejuhatus andragoogikasse 2023–2024

Haridusteaduste instituut

-

Koolituse kood HRC0615/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 24 EAP (kontaktõpe 132 tundi, iseseisev õpe 492 tundi)

Koolituse hind 1290

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Larissa Jõgi, PhD Piret Jeedas, MA Tiina Tambaum, PhD Kätlin Vanari, MA Katrin Karu, PhD

Koolitusjuht

Andragoogika on täiskasvanuhariduse ja elukestva õppe valdkond, mille mikrokraadiprogramm on mõeldud kõigile, kellel on huvi panustada innovatsiooni täiskasvanuhariduse, mitteformaalõppe ja täiskasvanute koolituse arengutes. Kolme semestri jooksul õpitakse mõistma andragoogika valdkonda ning täiskasvanu õppimise ja arengu teoreetilisi käsitlusi ning täiskasvanu ja grupis õppimise ning õpetamise põhimõtteid.

Kellele?

Õppima on oodatud täiskasvanute koolitajad, vabahariduskoolitajad, kutseõppeasutuste õpetajad, organisatsioonide sisekoolitajad, personali arendus- ja koolitusjuhid, nõustajad ja karjäärispetsialistid.

Kuidas?

Mikrokraadi õppekava on moodustatud magistritaseme ainetest, õpitakse koos eriala tudengitega sessioonõppes. Lähiõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppesessiooni aegadel reedeti ja laupäeviti. Iseseisev töö kirjeldatakse moodulipõhiselt. Mooduli läbinud sooritavad arvestuse või eksami ning kõik moodulid läbinud õppijad saavad Ӱ Ülikooli mikrokraadi tunnistuse.

Eeldused

Mikrokraadiõppes osalemise eeldus on esimese astme kõrghariduse olemasolu ning motivatsioonikirja esitamine.

Moodulid

Infotund mikrokraadiprogrammi vastu võetud õppijatele toimub 31. augustil kell 15.00 Zoomis. Osalejad saavad lingi meili teel.

Programm kestab kolm semestrit ning koosneb neljast moodulist:

I semester (sügis 2023)
  - Andragoogika – tunniplaan on siin
  - Andragoogi professionaalne areng ja identiteet – tunniplaan on siin
II semester (kevad 2024)
  - Haridusgerontoloogia ja geragoogika – tunniplaan on siin
III semester (sügis 2024)
  - Ametialane rakenduslik tegevus – tunniplaan on siin

Eesmärgid ja õpiväljundid

Õppe eesmärk on mõista täiskasvanu õppimise toetamise ja täiskasvanute õppimise perspektiive ja osata neid rakendada täiskasvanu õppes ja koolituses; analüüsida ja rikastada professionaalset praktikat; kujundada valmisolek täiskasvanukoolitaja kutse taotlemiseks (info www.andras.ee) ning õpingute jätkamiseks andragoogika magistriõppes.

Mikrokraadi programmi läbimise tulemusel õppija:

  • mõistab andragoogika põhiprobleemi;
  • analüüsib täiskasvanu õppimise ja õppija iseärasusi;
  • suudab luua võimalusi täiskasvanud õppija ja õppimise toetamiseks nii indiividi kui ka grupi tasandil erinevates professionaalsetes kontekstides;
  • analüüsib õppimissituatsioone ja enda professionaalseid praktikaid;
  • tunneb ja analüüsib enda kui täiskasvanud õppija ja koolitaja isiksuslikke ressursse.

Õõܻ

Larissa Jõgi, haridusteaduste instituudi andragoogika dotsent

Larissa on andragoogika magistriõppe õppekava kuraator ja täiskasvanute koolitaja riiklike kutsestandardite arendaja, kutsekomisjoni liige ja esimees ning tegev paljudes Eesti ja välismaa organisatsioonides. Larissa osaleb erinevates rahvusvahelistes arendus- ja uuringuprojektides, mille sisuks on elukestev õpe, täiskasvanuhariduse poliitika kujunemine, täiskasvanute koolitajate professionaliseerumine, professionaalsuse ja identiteedi ja täiskasvanute õppimise-õpetamise problemaatika. Lisaks on ta kõrgema taseme riikliku kutsega täiskasvanute koolitaja. Rohkem infot: 

Piret Jeedas, haridusteaduste instituudi külalislektor

Piret Jeedas on õpidisainer ja protsessijuht, kelle igapäevatöö keskmes on tähenduslike arendusprotsesside ja õpiteekondade disain ja elluviimine nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Andragoogika õpingud (BA 2002, MA 2010) on viinud rikastavale rännakule, mille keskmes on huvi inimese ja tema arengu suunamise vastu. Kaasav mõtteviis, dialoogiline meelelaad ja uuega katsetamine on tema lähenemise läbivad märksõnad. Huvi innovatsiooni vastu täiskasvanuhariduses on viinud põnevale teekonnale juhtida rahvusvahelist koostööprojekti “MoveMakers: Co-Creating New Ways of Learning”. Ta on viinud läbi “Koolitajate koolituse” peaministri strateegilise büroo juures Kosovos. Külalisõppejõuna naudib Ӱ Ülikoolis andragoogika tudengitega professioonalse teekonna mõtestamist ja koosõppimist. Rohkem infot: 

Tiina Tambaum, ühiskonnateaduste instituudi teadur

Tiina Tambaum, PhD, MA, MBA, on TLÜ Eesti demograafia keskuse teadur, haridusgerontoloog, SHARE Eesti projektijuht. Tiina on välja töötanud põlvkondadevahelise koostöö töövahendeid, sh digioskuste juhendamise metoodika mitteprofessionaalidele ja telefoniseltsi materjalid. Tiina on „Gerontoloogia õpiku“, „Vabatahtliku seltsilise käsiraamatu“ ning „Third International Handbook of Lifelong Learning“ kaasautor. Tervisedenduse Ühingu andis Tiinale „Aasta 2021 Tervisesõbra“ tiitli. Ta on 2023. aastal avatava magistriõppe kava "Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas" kuraator. Rohkem infot: 

Katrin Karu, haridusteaduste instituudi andragoogika dotsent

Katrin Karu on töötanud õppejõuna Ӱ ülikoolis alates 1997.aastast ja on olnud üks andragoogika bakalaureuse- ja magistriõppe õppekavade väljatöötaja. Katrin õpetab andragoogika valdkonna põhikursusi, näiteks andragoogika, andragoogi professioon, andragoogika praktikas, õppimine sotsiaalses perspektiivis ja grupi kontekstis. Katrin on seotud ülikoolididaktika valdkonna koolitaja, arendaja ja uurija. Ta on üleülikoolilise õppejõudude professionaalse arengu toetamise eestvedaja koostöö rektoraadiga. Katrin on üks täiskasvanute koolitaja kutsestandardite arendajatest ja kutsehindaja. Teadusmagistrikraadi kasvatusteadustes omandas aastal 2001, uurides täiskasvanud õppijat, õppimist ja enesehindamist täienduskoolituses. Doktoritöös uuris üliõpilase õppimisarusaamasid andragoogilisest vaatest lähtuvalt. Rohkem infot: 

Kätlin Vanari, haridusteaduste instituudi nooremteadur ja projektijuht

Kätlin Vanaril on magistrikraad kasvatusteadustes ja sotsioloogias, praegu on ta kasvatusteaduste doktorant. Ta on töötanud kümme aastat Ӱ Ülikoolis erinevatel positsioonidel (kvaliteedijuht, rektoraadi büroo juhataja, haridusinnovatsiooni keskuse juhataja). Kätlin Vanari õpetab hariduse juhtimise ja andragoogika üliõpilasi ning viib läbi täienduskoolitusi haridusasutustele õppekavaarenduse, arengukava ja sisehindamise teemadel. Ta on töötanud erinevates kõrgkoolides vastutades nii õppeprotsessi kui ka strateegilise planeerimise eest. Rohkem infot: 

 

 Ole kursis haridusuuenduse uudistega

Sarnased koolitused

Täiskasvanute koolitaja mikrokraad

Haridusteaduste instituut

-

Täiskasvanute koolitaja mikrokraadiprogrammis õpid arendama täiskasvanu õppimist ja arengut toetavaid oskuseid, analüüsima koolitaja rolli erinevates tegevuspraktikates ning teadlikult mõtestama koolitaja sotsiaalset identiteeti.

Eesti keel
2080 eurot + käibemaks
Vaata koolitust

Sissejuhatus andragoogikasse 2024–2026

Haridusteaduste instituut

-

Andragoogika on täiskasvanuhariduse ja elukestva õppe valdkond, mille mikrokraadiprogramm on mõeldud kõigile, kellel on soovi ja huvi panustada innovatsiooni täiskasvanuhariduse, mitteformaalõppe ja täiskasvanute koolituse arengutes.

Eesti keel
1680
Vaata koolitust

Õpi ja õpeta: täiskasvanute koolitamine teoorias ja praktikas

Haridusteaduste instituut

-

Kui tahad osata planeerida, läbi viia ja analüüsida koolitusi täiskasvanud õppijatele, arvestades andragoogilisi põhimõtteid tehnoloogiarikkas keskkonnas ning mõistes koolitaja professionaalse arengu olulisust, siis on see koolitus just sulle!

Eesti keel
1590 eurot + käibemaks
Vaata koolitust

Koolitusprotsesside juhtimine

Haridusteaduste instituut

-

Mikrokraadiprogramm “Koolitusprotsesside juhtimine” on suunatud nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori organisatsioonide spetsialistidele ja juhtidele, kes oma rollides puutuvad kokku koolitus- ja arendustegevustega.

Eesti keel
1920 (võimalik maksta osade kaupa)
Vaata koolitust