
Eelkooliealiste laste muusikaõpetaja ja huviringi juhendaja
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
-
CV ja motivatsioonikiri - Eelkooliealiste laste muusikaõpetaja ja huviringi juhendaja MK 2024-25
Motivatsioonikirjas palun kirjeldage mõne lausega, miks soovite mikrokraadikprogrammist osa võtta, kas Teil on olemas osalemiseks vajalikud eeldused, mis on märgitud mikrokraadiprogrammi veebilehel ning millised on Teie senised kogemused antud valdkonnas? Ja kõige olulisem, milliseid pädevusi-omadusi soovite endas arendada ja kuidas omandatut tulevikus kasutada?
Täname Teid kandideerimast! Kandideerimise tulemustest teavitame igaüht personaalselt emaili teel hiljemalt 02.septembril 2024.a.
BFM Koolitused
Kandideerimine 2024/25. õa õpperühma on PIKENDATUD 01.SEPTEMRINI (kaasa arvatud)! Kursusel osalemiseks tuleb kursusele registreerida ning esitada motivatsioonikiri ja CV (lehekülje üleval punaste nuppude alt). Motivatsioonikirjas palun kirjledage mõne lausega, miks soovite mikrokraadikprogrammist osa võtta ning millised on Teie senised kogemused antud valdkonnas? Ja kõige olulisem, milliseid pädevusi-omadusi soovite endas arendada ja kuidas omandatut tulevikus kasutada? Kandideerija peab olema valmis ka lühiintervjuuks telefoni või Zoomi teel!
Kõik, kes on registreerinud ja esitanud motivatsioonikirja, saavad vastuvõtu või sel korral kursuselt välja jäämise kohta teate e-posti teel hiljemalt 02.septembril 2024.a.
Mikrokraadiprogramm, mis toetab muusikaõpetajat ja muusikaringi juhendajat töös eelkooliealiste lastega. Õppekava annab teoreetilised teadmised muusikaõppe kavandamiseks ja läbiviimiseks eelkooliealistele lastele ning pakub võimalusi omandatu praktiseerimiseks. Õpe kätkeb endas nii õpetajaoskuste arendamist kui võimalust läbida instrumendi (klaver või vokaal) ja hääleõpe kursus.
Õppetöö toimub igal teisel reedel koos "Muusikaõpetaja" magistriõppe üliõpilastega ja individuaaltundidena personaalse tunniplaani alusel, mis koostatakse kokkuleppel õppija ja õppejõu vahel. Õppeprogramm läbitakse kahe semestri jooksul. Õppe eest on võimalik tasuda osade kaupa.
Mikrokraadiprogrammi raames läbitud tasemeõppe ainekursuseid on võimalik arvestada edasistes õpingutes.
Õppekava moodulid:
Alushariduse muusikadidaktika (4 EAP). Kursuse eesmärgiks on luua igale osalejale võimalused tervikliku lasteaia muusikaõpetuse visiooni kujundamiseks. Kursus annab alushariduses muusikaõpetajale vajalikud teadmised ja oskused ning toetab nende kasutamist igapäevases töös lastega. Õpe toimub sügissemestril koos tasemeõppe õpperühmaga.
"Alushariduse muusikadidaktika" õppejõud on TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi ja Haridusteaduste instituut muusikadidaktika nooremlektor Heddi Reinsalu, MA. Heddi Reinsalu on ka TLÜ doktorant ning tegevõpetaja nii üldhariduskoolis kui lasteaias.
Heddi Reinsalu on mikrokraadi õppekava sisujuht, ta loeb veel ainekursust "Muusikaõpetuse praktika alushariduses" ning juhendab eriseminari.
Muusika erivajadustega laste arendamisel (3 EAP). Kursus toetab erivajadusega lastega arendamist läbi muusikaliste tegevuste. Kursusel osalejad tutvuvad erinevate metoodikate, kuulamis- ja musitseerimistehnikatega, mis on rakendatavad töös erivajadustega lastega. Õpe toimub sügissemestril koos tasemeõppe õpperühmaga.
Ainekursust loeb on Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi muusika lektor Marit Mõistlik-Tamm, PhD. Mikrokraadi õppekavas õpetab ta ainekursuseid "Muusika erivajadustega laste arendamisel" ja "Multimeedia muusikakasvatuses".
Instrument (2 EAP). Valikinstrumendi õpe st klaveri või vokaali individuaalõpe lähtudes õppija võimetest ning eelnevast muusikalisest ettevalmistusest. Toimub individuaalne õpe, mille jooksul valmistutakse esitama vähemalt kahte pala. Õpe toimub sügissemestril koos tasemeõppe rühmaga Valikinstrument ainekursuse individuaalse tunniplaani alusel.
Üks instrumendiõpetuse õppejõude on Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi lauluõpetuse dotsent Vaike Kiik-Salupere, PhD. Vaike Kiik-Salupere loeb mikrokraadi õppijaile ka ainekursust "Hääleõpe".
Multimeedia muusikakasvatuses (4 EAP). Kursus tutvustab multimeedia erinevaid kasutusviise muusikaõpetuses, annab oskused interaktiivse õppematerjali (sh lihtsa fonogrammi) loomiseks, interaktiivseks musitseerimiseks ja erinevate muusikaalaste rakenduste kasutamiseks õppetöös. Õpe toimub kevadsemestril koos tasemeõppe õpperühmaga.
Ainekursuse õppejõud on Marit Mõistlik-Tamm, PhD.
±á²¹Ìˆ²¹Ìˆ±ô±ð´Ç̃±è±ð (2 EAP). Kursus annab teadmised tervislikust häälekasutusest nii laulus kui kõnes. Kursuse käigus koostab ja esitab õppija lauluõpilase juhendamiseks kirjaliku töökava ja viib õpilasega läbi häälejuhendamise näidistunni. Õpe toimub kevadsemestril koos tasemeõppe rühmaga.
Kursust juhendab Vaike Kiik-Salupere, PhD.
Muusikaõpetuse praktika alushariduses (4 EAP). Muusikaõpetaja praktika käigus viib kursusel osaleja iseseisvalt läbi õpitegevusi lasterühmas või huviringis. Õpe toimub kevadsemestril koos tasemeõppe õpperühmaga, praktika toimub individuaalselt haridusasutuses.
Aine õppejõud on Heddi Reinsalu, MA.
Eelkooliealiste laste muusikaõpetuse eriseminar (2 EAP). Eriseminar toimub terve stuudiumi vältel ainult mikrokraadi õppekaval õppijaile. Seminari käigus luuakse raamistik tervele õppekavale, sh koostatakse õpimapp, reflekteeritakse ja tagasisidestatakse omandatud õpikogemust. Eriseminari kokkuvõtvad kohtumised toimuvad kevadsemestri lõpus.
Eriseminari juhendab Heddi Reinsalu, MA.
Keda ootame õppima?
Õppima oodatakse eelkooliealiste laste muusikalisi tegevusi läbi viia soovivaid või juba töötavaid muusikaõpetajaid ja huviringi juhendajaid, kes vajavad lisapädevusi ametikasvuks.
Eeldused antud mikrokraadiprogrammis õppima asumiseks (täidetud peab olema vähemalt 1 eeldus):
- on omandanud üldhariduskooli muusikaõpetaja eriala magistriõppe tasemel ilma lasteaia muusikaõpetaja pädevuseta või
- on omandanud muusikalise hariduse mistahes erialal bakalaureuse- või magistriõppe tasemel või
- on omandanud muu kõrghariduse (näit klassiõpetaja, alushariduse õpetaja vm) bakalaureuse- või magistriõppe tasemel ja lõpetatud instrumendiõpe (laste)muusikakoolis.
Mikrokraadiprogrammis osaledes tuleb läbida kõik ained!
Miks tulla meile õppima?
Mikrokraadi õppekava läbinu:
- oskab valida ning rakendada otstarbekaid muusikadidaktilisi meetodeid lõimides muusikalisi tegevusi lapse üld- ja muusikaliste pädevuste kujundamisel;
- tunneb raamkava ning põhirepertuaari ja muusika kuulamise metoodikat, suudab koostada saateid;
- koostab muusikatunni, mängude töötoa ja peo kava ning viib kavandatud tegevused ellu;
- on teadlik erinevatest erivajadustest ja võimalustest muusikaliseks tegevuseks erivajadusega lastega;
- teab multimeedia põhialuseid ning näeb multimeedia rakendamisvõimalusi pedagoogilises töös,
- oskab juhtida hääle tervislikku kasutamist;
- tunneb pilli- või vokaali spetsiifikat, esitab valitud repertuaari.
Ajakava:
Mikrokraadiprogramm toimub osaliselt koos tasemeõppe üliõpilastega ja on seetõttu seotud tasemeõppe tunniplaaniga. Õppeaine Instrument individuaaltunnid lepitakse õppejõududega personaalselt kokku. Õppeained Multimeedia muusikakasvatuses ja Hääleõpe toimuvad 2025 kevadsemestril ja nende ajakavad selguvad 2024.a sügissemestri lõpus. Muusikaõpetuse praktika alushariduses tuleb läbida 2025.a kevadsemestril.
Eelkooliealiste laste muusikaõpetuse eriseminar (16 akadeemilist kontakttundi) toimub läbi kahe semestri ja toimumisajad on paar korda kuus reedeti kl 14:00 - 18:00. Täpsed kuupäevad selguvad juuli alguses.
Võta ühendust!
Korralduslikud küsimused:
BFMi koolitusspetsialist Tiiu Maar
e-mail: tiiu.maar@tlu.ee
tel: +372 619 9903
Sisulised küsimused:
Mikrokraadi sisujuht Heddi Reinsalu
e-mail: heddi.reinsalu@tlu.ee