lapsed

Maht 6 EAP (kontaktõpe 96 tundi, iseseisevõpe 60)

Koolituse hind Vastavalt hinnapakkumisele

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Tiia Õun, PhD Silvi Suur, PhD Kerstin Kööp, MA Kaia Lainola, MA Pille Murrik, MA Maia Muldma, PhD Edna Vahter, PhD Tiiu Tammemäe, PhD

Eelkoolipedagoogika

Haridusteaduste instituut

Maht 6 EAP (kontaktõpe 96 tundi, iseseisevõpe 60)

Koolituse hind Vastavalt hinnapakkumisele

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Tiia Õun, PhD Silvi Suur, PhD Kerstin Kööp, MA Kaia Lainola, MA Pille Murrik, MA Maia Muldma, PhD Edna Vahter, PhD Tiiu Tammemäe, PhD

Koolitus aitab kujundada pedagoogilisi kompetentse ning annab oskused laste arengu hindamise, õppe- ja kasvatustegevuse korraldamise, õpikeskkonna loomise ja enesereflektsiooni valdkonnas.

Kellele?

Koolitusele on oodatud algajad lasteaiaõpetajad ja lasteaiaõpetaja assistendid, kellel puudub erialane haridus alushariduse valdkonnas.

Koolituse eesmärk ja õpitulemused

Koolituse eesmärk on saada tuge pedagoogiliste kompetentside kujunemiseks laste arengu hindamise, õppe- ja kasvatustegevuse korraldamise, õpikeskkonna loomise ja enesereflektsiooni valdkonnas.

Koolituse tulemusel õppija:

  • teab lapse arengu ja õppimise teooriaid, lapse arengu hindamise, eelkoolipedagoogika ja erialadidaktika aluseid;
  • tunneb lapse arengu hindamise põhimõtteid ja meetodeid;
  • oskab kavandada, läbi viia ja analüüsida õppe- ja kasvatustegevust lasteaias ja kujundada lapse arengut toetavat õpikeskkonda;
  • oskab analüüsida enda pedagoogilisi kompetentse ja kavandada professionaalset arengut.

Teemad

Aluseks on õpetaja pedagoogilised kompetentsid lähtudes Õpetaja 6. taseme kutsestandardist.

I moodul: Lapse õppimise ja arengu toetamine
Lapse õppimise ja arengu alused ja nende arvestamine õppe- ja kasvatustegevuse korraldamisel. Lapse arengu hindamise põhimõtted ja meetodid. Lapse koolivalmiduse hindamine. Erivajadusega laps lasteaias. Arenguvestluste korraldamine ja läbiviimine lapsevanematega.

II moodul: Õpi- ja õpetamistegevuse kavandamine läbi erialadidaktika
Eelkoolipedagoogika alused ja didaktika printsiibid, õppe- ja kasvatustegevuse korraldus koolieelses lasteasutuses. Õppe- ja kasvatustegevuse dokumentatsioon. Valdkondlik erialadidaktika – keel ja kõne, loodusõpetus, matemaatika, kunst, liikumine ja muusika. IKT kasutamine õppe- ja kasvatustegevustes.

III moodul: Lapse arengut toetava õpikeskkonna loomine
Õpikeskonna kujundamise põhimõtted lasteaias. Lapse arengut toetav õpikeskkond, õpikeskkonna kvaliteedi hindamine. Mängu tähendus, mängu juhendamine ja mängukeskkond. Avatud õpikeskkonnad, õuesõppe rakendamine õppe- ja kasvatustegevuses. Mitmekultuuriline õpikeskkond. Lapse õppimise visualiseerimine.

IV moodul: Refleksioon, nõustamine ja professionaalne enesearendamine
Õpetaja professionaalsus, pedagoogilised kompetentsid, kutsestandard. Õpetaja tegevuse hindamine, eneserefleksioon. Õpetaja eetika. Koolieelse lasteasutuse pedagoogi tegevuse õiguslikud alused. Õpetaja haridustehnoloogilised pädevused. Õpetaja suhtlemis- ja nõustamisoskused. Õpetaja professionaalne eneseareng ja õpetaja töö hindamine.

Küsi lisa    Ole kursis koolitusuudistega