
Eri- ja sobitusrühma õpetaja 2023
Haridusteaduste instituut
-
Eri- ja sobitusrühma õpetaja mikrokraadiõppes osalemine annab eri- ja sobitusrühma õpetajana töötamiseks vajalikud teadmised.
NB! Õppegrupp on täitunud!
Loe mikrokraadidest lähemalt siit.
Sisu
Mikrokraadiõppe eesmärk on saada eri- ja sobitusrühma õpetajana töötamiseks vajalikud teadmised.
Programm koosneb viiest moodulist:
Erivajadustega laps koolieelses eas, 6 EAP
Arengu ja erivajaduste hindamine, 3 EAP
Sotsiaalne kompetentsus koolieelses eas, 3 EAP
Erivajadustega laste kõne arendamine, 3 EAP
Eri- ja sobitusrühma õpetaja refleksioon, 1 EAP.
Õppetöö toimub sessioonõppe vormis koos tasemeõppes õppijatega. Kontaktõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppe sessiooni aegadel. Iseseisev töö on kirjeldatud moodulipõhiselt.
Programmi läbimise tulemusel on õppija omandanud vajalikud teadmised töötamiseks lasteaias eri- ja sobitusrühma õpetajana.
Keda ootame õppima?
Ootame mikrokraadiprogrammi õppijaid, kellel on omandatud kõrgharidus (eelistatud on pedagoogilise haridusega kandidaat). Mikrokraadiprogrammi kandideerimiseks tuleb esitada motivatsioonikiri (vorm saadetakse ülikooli poolt pärast programmi registreerimist).
Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å
Kokku on õppekava ainetega seotud 4 erinevat õppejõudu. Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»åud kellega õppekavale õppima asudes kokku puutud:
"Juba keskkooli lõpetades teadsin, et tahan saada õpetajaks, kuid erivajadustega laste õpetamine tundus eriti huvitava väljakutsena. Olen õpetanud erivajadustega lapsi nii lasteaias kui ka koolis; töötanud nii logopeedi kui ka eripedagoogina. Õppejõuna alustasin 25 aastat tagasi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Pedagoogilises Seminaris. Mind on aastaid huvitanud laste käitumisraskused, nende põhjused, ennetamis- ja sekkumisvõimalused. Sel põhjusel olen omandanud magistrikraadi ka kasvatusteadustes ning lõpetanud ka pereteraapia õpingud. Minu uurimisvaldkondade alla kuuluvad näiteks mängu roll erivajadustega laste arengus, koostöö erivajadustega laste vanematega, erivajadustega lapse sotsiaalsed ja emotsionaalsed probleemid ning erivajadustega laste koolivalmidus."
"Mina hindan eelkõige aktiivseid üliõpilasi, kes näevad raskusi arenguliste väljakutsetena ning ei piirdu minimaalsete nõuete täitmisega. Õpetan nii bakalaureuse- kui ka magistriõppe üliõpilasi. Minu loetavad ained seostuvad eelkõige käitumisraskuste ja positiivse käitumise kujundamise valdkondadega ning lapsevanemate nõustamisega. Ühtlasi juhendan ka uurimisseminare ja praktikaid."
"Olen töötanud eripedagoogi ja logopeedina üle 30 aasta nii tava- kui eriõppeasutustes, sealhulgas näiteks lasteaias ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. 2009. aastal kaitsesin ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis oma doktoritöö ning samal aastal asusin ülikoolis ka tööle. Minu doktoritöö teemaks oli väikelaste kõne areng ja selle seotus kasvukeskkonna tingimustega. Tänasel päeval huvitavad mind eelkõige teemad, mis on seotud nõustamise ja võrgustikutööga."
"Mulle sümpatiseerivad üliõpilased, kes julgevad küsida ja oma arvamust avaldada; kes lähenevad teemadele oma huvivaldkonnast lähtuvalt. Väga oluliseks pean ka oskust planeerida ja väärtustada nii iseenda kui ka õppejõu aega. ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis koordineerin ja õpetan tudengeid nii bakalaureuse- kui ka magistriõppekavadel."
Toimumise ajakava
Avaseminar toimub 25. augustil 2023 kell 10.15-13.45 Terra majas ruumis 415 (T-415).
Moodulite ajakava:
Sotsiaalne kompetentsus koolieelses eas, 3 EAP, 29.08-26.10.2023
Erivajadustega laps koolieelses eas, 6 EAP, 07.09-09.11.2023
Eri- ja sobitusrühma õpetaja refleksioon, 1 EAP, sügis 2023-kevad 2024, esimene kohtumine 25.08.2023 (avaseminar).
Erivajadustega laste kõne arendamine, 3 EAP, kevad 2024
Arengu ja erivajaduste hindamine, 3 EAP, kevad 2024