Eri liiki audiovisuaalteoste monteerimise põhimõtted ja meetodid
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Suunatud IDA-VIRU piirkonda! Toimub ZOOM-is. Osalejad valitakse motivatsioonikirjade alusel ja teavitatakse osalema pääsust personaalselt hiljemalt 15.11.2024. Palume esitada nii CV kui ka motivatsioonikiri paremal asuvatel lingi-nupukestel. KOOLITAJA RÄÄGIB NII EESTI KUI VENE KEELT.
- 09.30 - 17.30
Ankeet - Eri liiki av-teoste montaaž ÕÜF2024.a
Kuna Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse (HTM RKT) koolitused toimuvad osaliselt Euroopa Sotsiaalfondi rahastusel, on osalejatel allpool küsitud andmete esitamine statistilistel põhjustel kohustuslik.
Motivatsioonikirjas palun kirjeldage mõne lausega, miks soovite koolitusest osa võtta, kas Teil on olemas osalemiseks vajalikud eeldused, mis on märgitud koolituse veebilehel ning millised on Teie senised teadmised ja kogemused koolituse valdkonnas? Ja kõige olulisem, milliseid pädevusi-omadusi soovite endas arendada ja kuidas omandatut tulevikus kasutada?
Täname allpool küsitud isikuandmete ja CV esitamise eest!
KOOLITUS TOIMUB L 23.11, P 24.11 ja L 30.11 kl 9:30-17:30! Sihtgrupiks on IDA-VIRU maakonnas elavad ja/või töötavad inimesed.
Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse (HTM RKT) koolitust rahastatakse Õiglase ülemineku fondi tegevusest "Ida-Viru täienduskoolituse mahu suurendamine ning uute tasemeõppe õppekavade arendamine ja käivitamine kutse- ja kõrghariduses" (ESF ÕÜF). Meetme raames soovime toetada loomemajandussektoris töötavate või sektorisse tööle minevate inimeste teadmiste ja oskuste arendamist.
HTM ÕÜF koolitustel osalemine on TASUTA, kui osaletakse täies mahus ja kuulutakse seatud sihtrühma, milleks on Ida-Virumaal elavad ja/või töötavad täiskasvanud (sh nii väike- kui ka suurettevõtetes) ning FIE-d, kes töötavad või soovivad minna tööle loomemajandussektorisse ja vajavad erialast täiendust või uute teadmiste ja oskuste arendamist. Koolituste eesmärgiks on aidata inimestel oma tööd tõhusamalt ja edukamalt teha ning täiendatud oskuste kaudu tõsta oma tööalast konkurentsivõimet.
Kursusele registreerimine
Kandideerija peab vastama HTM RKT poolt seatud sihtrühma ning kuuluma kursuse sihtgruppi! Kursusele osalema valitakse motivatsioonikirja alusel, kus osaleja on lühidalt lahti kirjutanud oma senine kokkupuude ja kogemuse montaažiga ja/või digiefektidega ning miliseid programme on ta seni kasutatud. Motivatsioonikirja saab esitada üleval paremal punasel nupul asuva lingi kaudu!
Kursusel osalemiseks tuleb kursusele registreeruda ning esitada motivatsioonikiri ja CV (mõlemad tehtavad lehekülje üleval punaste nuppude alt). Kursusele osalema valitakse sihtgrupile vastavuse ja motivatsioonikirja alusel. Motivatsioonikirjas kirjutab soovija lühidalt lahti oma senise kokkupuute ja kogemuse audiovisuaalsete teoste tootmise ning montaažiga ning kirjeldab lühidalt, kuidas antud kursusel osalemine aitab teda tema tänasel töökohal.
KANDIDEERIMISE TÄHTAEG ON 13.NOVEMBER 2024.a.
Kõik, kes on registreerinud ja esitanud motivatsioonikirja, saavad vastuvõtu või sel korral kursuselt välja jäämise kohta teate e-posti teel hiljemalt 15.novembril 2024.a.
Kursuse sihtgrupp
IDA-VIRUMAAL elavad ja/või töötavad täiskasvanud, kes soovivad omandada teadmisi ja oskusi, et olla valmis töötama filmi võtteplatsil. Eelnev kokkupuude filmitootmisega õpingute või kogemuse näol tuleb kasuks, kuid ei ole otseselt eelduseks kursusele pääsemisel. Gruppi on lubatud vastu võtta ka teisi, kel puudub seos Ida-Virumaaga, kuid enamus peavad siiski vastama sihtrühmale.
OLULINE! Eelduseks on arvuti kasutamise võimalus, milles on või kuhu saab installeerida DaVinci Resolve programmi. Vajalik on kesktasemel arvuti kasutamise oskus ning algteadmised ja oskused mõne montaažiprogrammi kasutamisel.
Kursuse eesmärk ja sisu
Kursuse eesmärgiks on omandada uus teadmisi eri liiki audiovisuaalteoste monteerimise põhimõtetest ja meetoditest ning arendada enda monteerimisoskusi.
Kursuse käigus tegeleb iga osaleja erinevat liiki klippide monteerimisega, et saada selgeks erisused sõltuvalt sellest, mis liiki AV-teosega on tegemist. Monteeritakse reklaamklippi, dokumentaali, muusikavideo, spordivideo, filmi BTS-video ning telesarja.
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å
Kursuse läbinu oskab eristada eri liiki AV-teoste monteerimise põhitõdesid ja tunneb erisususi, oska sisukalt monteerida eri liiki audiovisuaalteoseid: reklaamklipp, muusikavideo, dokumentaal, spordivideo, telesari ja filmi BTS-video.
Koolitaja
Andres Hallik on vabakutseline filmimonteerija ja värvikorrektsiooni spetsialist ÌìÃÀÓ°ÊÓst, Eestist. Tuntud eelkõige oma tööde poolest filmide "Goodbye Soviet Union" (2020) monteerijana ja "Tenet" (2020) monteerija assistendina. Tegeleb mängufilmide, dokumentaalfilmide, telesarjade, lühifilmide, telereklaamide ja filmide treileritega. Lõpetas 2020. aastal Balti Filmi, Meedia ja Kunstide Kooli (BFM), spetsialiseerudes filmimontaažile.
AJAKAVA
23.11 | kl 9:30 - 17:30 | Andres Hallik |
24.11 | kl 9:30 - 17:30 |
Andres Hallik |
30.11 | kl 9:30 - 17:30 | Andres Hallik |
Sarnased koolitused
Montaaž vabavaraga DaVinci Resolve
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Suunatud IDA-VIRU piirkonda! Toimub ZOOM-is. Osalejad valitakse motivatsioonikirjade alusel ja teavitatakse osalema pääsust personaalselt hiljemalt 30.10.2024. Palume esitada nii CV kui ka motivatsioonikiri paremal asuvatel lingi-nupukestel. KOOLITAJA RÄÄGIB NII EESTI KUI VENE KEELT.
DaVinci Resolve värvimääramine
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Suunatud IDA-VIRU piirkonda! Toimub ZOOM-is. Osalejad valitakse motivatsioonikirjade alusel ja teavitatakse osalema pääsust personaalselt hiljemalt 01.10.2024. Palume esitada nii CV kui ka motivatsioonikiri paremal asuvatel lingi-nupukestel. KOOLITAJA RÄÄGIB NII EESTI KUI VENE KEELT.