Eriefektide koordinaatori assistent
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Filmitootmises vastutab eriefektide koordinaator nii tormi, põlengu, plahvatuse, "totaalse muutumise" kui paljude muude väiksemate ja suuremate efektide eest! Eriefektide koordinaatori assistendi mikrokraad annab võimaluse siseneda sellesse valdkonda ja areneda ise tasemel spetsialistiks! Õpe sisaldab nii teooriat kui pidevat praktikat ja toimub koos filmikunsti IV kursuse üliõpilastega.
-
Kandideerimine 2023/24. õa õpperühma on alanud! Palume end registreerida, saata oma motivatsioonikiri antud mikrokraadiprogrammis osalemiseks ning laadida üles oma CV! Taotlused vaadatakse läbi ja vastuvõtt kinnitatakse jooksvalt!
Mikrokraadiprogramm "Eriefektide koordinaatori assistent" on üks TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi filmivaldkonna mikrokraadiprogrammidest. Kursuse väljatöötamisel lähtuti valdkonna vajadustest erinevate erialade assisteerivate töötajate järele, kes saaksid tulevikus toetada Eestis tegutsevat filmitööstust ning rahvusvahelisi produktsioone, mille võttekohad on Eestis.
Programm "Eriefektide koordinaatori assistent" annab ülevaate erinevatest lähenemistest eriefektide koordinaatori ja assistendi tööst. Õpitakse tekitama ilmastikunähtusi (torm, tuul, vihm, udu jms), turvaliselt asju põlema panema, kasutama makette ja kujutisi, kasutama perspektiivi makettide toomisel reaalsesse keskkonda ja näitlejatega töös, tegema lihtsamaid grimmiefekte (veri, erinevad kehavigastused jms). Õpe koosneb ühest 8 EAP õppeainest, kus läbitakse kõigepealt erialaspetsiifiline teooria koos praktiliste töödega ning sellele järgneb 6 EAP mahus praktikat.
Kuna õpe toimub koos IV kursuse tasemeõppe üliõpilastega, eeldab õppimine eelnevat vähemalt filmivaldkonna kogemust ja tõsist huvi eriefektide maailma vastu! See kõik peab väljenduma CV-s ja motivatsioonikirjas.
2023. aasta kevadsemestril alustas koostöös FilmSkills projektiga välja töötatud 4 filmikunsti mikrokraadi õpperühma, mis keskenduvad erinevatele filmikunsti erialadele ja pakuvad võimalust saada tööle filmimeeskonnas esialgu erinevate ametite assistentide või nende abidena. 2023. aasta sügisel lisandub 2 filmikunsti mikrokraadiprogrammi, mis on juba spetsialistide assistentidele. 2024.a kevadel on lisandumas veel teisigi.
Õppe eest on võimalik tasuda kahes osas.
Õppekava moodulid:
Eriefektide koordinaatori assistendi töötuba (8 EAP). Aine koosneb teoreetilistest loengutest ja praktikumidest. Kursuse käigus tutvutakse eriefektide koordinaatori ja tema assistendi tööga ning selle etappidega. Kursusel käsitletakse järgmisi teemasid: töö sisu, töövahendid ja terminoloogia; töö planeerimine ja eelarvestamine; vastutusalad ja meeskonnatöö; tööturvalisus ja peamised töövõtted; inglisekeelne terminoloogia ja geograafilised ning kultuurilised iseärasused ametipositsioonide täpses ülesannete jaotuses; tööks vajalikud infotehnoloogilised vahendid; töö ettevalmistusperioodil ja võtteplatsil; töö produtsendi, režissööri, operaatori ja teiste meeskonnaliikmetega.
Kursus toimub koos tasemeõppega.
Praktika (6 EAP). Praktika annab võimaluse tutvuda tööga võtteplatsil ning rakendada õppetöös omandatud teadmisi ja oskusi tegelikus tööolukorras. Praktikale pääsemise eelduseks on kursuse “Eriefektide koordinaatori assistendi töötuba” edukas läbimine. Praktika oluline osa on erialaste pädevuste omandamine ja kinnistamine. Praktika edukust hinnatakse võtteplatsi juhendaja hinnangu ja praktika aruande alusel.
Miks tulla meile õppima?
Mikrokraadiprogrammi läbinu:
- teab eriefektide loomise peamisi põhimõtteid, tunneb erinevate materjalide ja vahendite kasutusvõimalusi ja otstarvet ning on teadlik ohutuse tagamisest;
- oskab kasutada õppetöös omandatud teadmisi ja oskusi praktikas;
- oskab valida õige lahenduse ja tehnoloogia ülesannete lahendamiseks;
- on saanud vajalikud eeldused ja teadmised alustamaks tööd filmitööstuses eriefektide osakonnas.
Keda ootame õppima?
Ootame õppima eelneva filmivaldkonnas töötamise kogemusega inimesi, kes soovivad asuda tööle eriefektide koordinaatori assistendina või seda tööd toetavas rollis.
Õppima asujal peab olema:
- huvi filmikunsti vastu;
- eelnev võtteplatsil töötamise kogemus;
- eesti keele oskus vähemalt tasemel B2, inglise keele oskus vähemalt B2;
- valmisolek kasutada töös erinevaid digivahendeid ja veebikeskkondi;
- korrektsus, loovus, pingetaluvus.
Õppima kandideerimiseks tuleb huvilistel esitada motivatsioonikiri ja elulookirjeldus. Dokumentide esitamine toimub selle lehe kaudu. Õppima kutsutakse personaalselt, vajadusel eelneb kutse saatmisele ka vestlus valdkonna õppejõududega.
Õõܻ:
Vastutav õppejõud: Mait Mäekivi, MA (BFM-i operaatorikunsti dotsent)
Rauno Linnamäe (looduslikud ja atmosfääri efektid, pürotehnilised efektid)
Urmas Jõemees (füüsilised efektid - makettide ja kujutiste kasutamine)
Tiina Leesik (grimm)
Ajakava:
L - P, 7. - 8. okt kl 10-17 (8 akh + pausid) | Rauno Linnamäe |
L - P, 14. - 15. okt kl 10-17 | Rauno Linnamäe |
L - P, 28. - 29. okt kl 10-17 |
Urmas Jõemees |
L - P, 11. 12. nov kl 10-17 | Urmas Jõemees |
L - P, 25.-26. nov kl 10-17 | Tiina Leesik |
Võta ühendust!
Korralduslikud küsimused:
BFMi koolitusspetsialist Tiiu Maar
e-mail: tiiu.maar@tlu.ee
tel: +372 619 9903
Sisulised küsimused:
Mait Mäekivi (vastutav õppejõud)
Sarnased koolitused
Stsenaariumi toimetamine ja tagasisidestamine
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Kandideerimine 2023/24. õa õpperühma on LÕPPENUD!