
Ettevalmistus integreeritud kunst, muusika ja multimeedia (IKUMUMU) erialale
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Kursus tutvustab IKUMUMU eriala ja aitab selle sisseastumiseksamiteks ette valmistuda.
- 10.00 - 16.00
Muusikasuunale sisseastumiseks ettevalmistav kursus toimub 29.04-17.06. Lisainfo
Kursuse sihtgrupp
Kursus on mõeldud neile, kes on huvitatud integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia (IKUMUMU) erialale kandideerimast. Samuti sobib kõigile teistele, kes soovivad lihtsalt õppida looma professionaalset multimeedia portfooliot.
Kursuse sisu ja eesmärk
Tutvustada integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia (IKUMUMU) erialaja peamisi väljundeid. Aidata mõista vajadusi ja oskusi vastuvõtuga seotud erialaeksamite sooritamiseks.
- Kursusel omandab osaleja teadmised integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia (IKUMUMU) õppekava sisust, suundadest ja eesmärkidest.
- Tutvub näiteks moodboard'i loomise, heli-muusika storyboard'i, portfoolio loomisega.
- Oskab luua ja teostada sõnumeid heli ja pildi abil.
IKUMUMU õppekava tutvustus. Õppekava koostis, suunad, eesmärgid. Audiovisuaalse lühiloo loomise olulisemate etappide, oskuste ja töövahendite tutvustus. Näited. Praktilised ülesanded.
1. päev - Teisipäev, 15. aprill kell 10.00 - 16.00 (Katrin Sigijane ja Krista Aren)
- I osa kl 10-13 (4akh, sisaldab lühikest pausi)
- 12:50-13:05 (13:10) 15-20min söögipaus.
- II osa kl 13-16 (4akh, sisaldab lühikest pausi)
2. päev - Kolmapäev, 16. aprill kell 10.00 - 16.00 (Taavi Tuisk, Eve Kiiler ja Gerhard Bruno Erich Lock)
- I osa kl 10-13 (4akh, sisaldab lühikest pausi)
- 12:50-13:05 (13:10) 15-20min söögipaus
- II osa kl 13-16 (4akh, sisaldab lühikest pausi)
Katrin Sigijane: Audiovisuaalse lühiloo loomine etteantud stsenaariumile. Tehniliste vahendite ja võimaluste tutvustamine
Krista Aren (õppekava kuraator): Moodboardi loomine audiovisuaalse lühiloo stsenaariumi põhjal. Eelvisualiseerimine.Storyboardi loomine. Visuaalse keele aluspõhimõtete tutvustus.
Taavi Tuisk: Digitaalse helisalvestuse ja töötluse põhimõtteid ja töövõtteid ning selleks kasutatavat riist- ja tarkvara tutvustamine. Helisalvestuse ja -töötluse tehnilised algteadmised ja oskused, mida saab rakendada loovideede teostamisel.
Eve Kiiler: Portfoolio- ehk loovtööde mapi koostamine. Tööde selektsioon, liigendamine, erinevad näited loomingulistest portfooliotest. Digitaalse portfoolio esitamise võimalused. Näited tudengite töödest.
Gerhard Bruno Erich Lock: vastab portfoolio osas muusika moodulis kandideerivatele tudengitele.
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å
Koolituse läbinud on omandanud teadmised IKUMUMU õppekavast, tutvunud mooboard'i ja heli-muusika storyboard'iga, oskab luua sõnumeid heli ja pildiga. Kursuse jooksul luuakse professionaalne portfoolio, mida on võimalik kasutada IKUMUMU erialale sisseastumisel.
ձ辱³Ù³Ü±ô±ð³¾³Ü²õ±ð»å
Teab erialaga seotud kunsti, muusika ja multimeedia rakendamise võimalusi; on katsetanud oma erialast huvi ja oskuseid; oskab kriitiliselt hinnata enda võimed ja vajadusi ning valmistuda vastuvõtukatseteks.
Sarnased koolitused
Muusikaõpetus ülikooli sisseastujatele
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Kursusel saad teada, mida nõutakse ja mida pead oskama TLÜ muusikasuuna sisseastumiseksamitel, et pääseda meie juurde muusika erialale õppima nii muusikaõpetaja (MA) kui IKUMUMU, ehk integreeritud muusika, kunst, multimeedia (BA) erialale.
Ettevalmistus BFM filmikunsti erialale
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Tule ja tee tutvust meie BFMi filmikunsti erialaga! Kursus toimub kolmel laupäeval - 15.03, 29.03 ja 05.04 kl 10-17.