Ettevõtte infotehnoloogia arendamine
Digitehnoloogiate instituut
Õppekava eesmärk on kujundada teadmised ja oskused, mis võimaldavad kavandada organisatsiooni IT-strateegiat ning teha juhtimisotsuseid, et saavutada infotehnoloogia abil konkurentsieelis.
-
Õppekava sisu
Mikrokraadiprogramm "Ettevõtte infotehnoloogia arendamine" koosneb magistritaseme õppeainetetest, mis moodustavad õppija jaoks ühtse terviku. Mikrokraad koosneb neljast õppeainest: infotehnoloogia strateegiline juhtimine, infosüsteemide kavandamise alused, IT-arendamisega seonduvad juriidilised probleemid ning Infotehnoloogia taristu arendamine. Hindamine toimub eraldi igas õppeaines.
Mikrokraadiprogrammi tunnistuse saamiseks tuleb Sul läbida kõik 4 programmi kuuluvat õppeainet.
Keda ootame õppima?
Kuulud sihtgruppi, kui töötad tipp- ja keskastme juhina avalikus, era- või kolmandas sektoris ja puutud oma töös kokku (info-)tehnoloogiliste lahenduste kavandamisega. Mikrokraadiprogrammi kandideerimiseks peab Sul olema omandatud bakalaureusekraad, rakenduskõrgharidus või sellele vastav kvalifikatsioon ning omama vähemalt üheaastast töökogemust IT valdkonnas – kas IT-ettevõttes, mistahes ettevõttes IT-üksuses või IT-alaseid ülesandeid täitva spetsialistina.
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å
Õppekava läbinuna tead olulisemaid tehnoloogiatrende ning mõistad IT strateegilise juhtimise, infrastruktuuri ja infosüsteemide arendamise põhimõtteid koos vastavate ärimudelite, raamistikute ja regulatsioonidega. Oskad analüüsida ettevõtte olukorda, koostada IT-strateegia ja äriplaani, kasutada innovaatilisi lahendusi ning hinnata nende mõju. Sul on ülevaade IT-arendamisega seotud õigusaktidest ja oskus hinnata nende õiguslikke riske.
Kuidas toimub õpe?
Õpe toimub 2025 sügis- ja 2026 kevadsemestril ning ainetes osaled koos magistriõppe tudengitega. Ainetunnid toimuvad peamiselt reedeti (üksikutel juhtudel laupäeval või pühapäeval). Enamus ainetest viiakse läbi auditooriumis, aga toimuvad ka veebiloengud. Lisaks töötad materjaliga kodus iseseisvalt ning esitad koduseid töid, aine lõpus toimub eksam või arvestus.
2025. sügissemestri ainete toimumisajad ja -kohad on näha ASIO tunniplaanis alates 03.10.2025.
Mikrokraadiprogramm on väljatöötatud koostöös Juunika Koolitus OÜ-ga.
Õppekava ja -ained
- Infotehnoloogia strateegiline juhtimine (6 EAP) SÜGIS 2025. Kursusel antakse ülevaade, kuidas kujundada alusteadmised ja oskused organisatsiooni infotehnoloogia strateegia loomiseks ja selle alusel juhtimiseotsuste tegemiseks eesmärgiga saavutada infotehnoloogia kasutuse kaardistamise, kavandamise ja kujundamise kaudu konkurentsieelised.
- Infosüsteemide kavandamise alused (6 EAP) SÜGIS 2025. (õppeaine on väljatöötatud koostöös Juunika Koolitus OÜga). Kursuse eesmärk on saada ülevaade tarkvara planeerimise ja projekteerimise tegevustest ja põhimõtetest, organisatsiooni juhi rollist selles protsessis; omandada organisatsiooni juhina teadmised ja üldisemad tööriistad, kuidas viia ärilisi uuendusi läbi tehnoloogiat rakendades; jõuda teadmiseni, et muutused algavad eelkõige töökorralduse ja protsesside muudatustest, mida tehnoloogia saab vaid toetada ja tõhustada; õppida juhi rolli selliste muutuste elluviimisel ja eestvedamisel; omandada juhi jaoks vajalikud teadmised tarkvaraprojektide visioneerimiseks, algatamiseks, planeerimiseks ja elluviimiseks, pidades silmas eelkõige ärilisi eesmärke ja tulemusi.
- IT-arendamisega seonduvad juriidilised probleemid (4 EAP) KEVAD 2026. Kursuse eesmärk on anda ülevaade Eesti Vabariigis kehtivatest IT-arendamisega seonduvatest õigusaktidest, ujundada oskus hinnata IT-arendamisega seonduvaid õiguslikke riske, õppida tundma autori subjektiivsete õiguseid ja õiguskaitsevahendeid ning seda, kuidas arvestada andmesubjektide õigustega infosüsteemide loomisel.
- Infotehnoloogia taristu arendamine (6 EAP) KEVAD 2026. Kursuse eesmärgiks on arendada vajalikke teadmisi organisatsiooni infotehnoloogilise infrastruktuuri kavandamisest, arendamisest ja mõjust hilisemale haldamisele ning nende teadmiste rakendamisoskust erinevate praktikas ettetulevate olukordade lahendamisel.
Koolitajad
Valik õppejõududest ja koolitajatest, kellega võid õppekavale õppima asudes kokku puutuda on järgnev:
Peeter Normak on lõpetanud Tartu Ülikooli matemaatika eriala. Alates 2015. aastast on ta ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate instituudi direktor ja ja Infotehnoloogia juhtimise õppekava kuraator. Peeter Normak on mitmete (infotehnoloogiaalaste) komisjonide ja ekspertkogude liige.
Raul Ennusel on pikaajalised kogemused paindlike (agiilsete) tarkvaraarendusemetoodikate juurutamisega. Ta omab ettevõttemajanduse bakalaureusekraadi Tartu ܱô¾±°ì´Ç´Ç±ô¾±²õ³Ù ja informaatika teadusmagistrikraadi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikoolist. Töötanud tarkvaraarenduse valdkonnas ligi 20 aastat, nii tarkvara tellija, rahvusvahelise tarkvaraarendusettevõtte tootmisjuhi, ettevõtja kui ka tarkvarakvaliteedijuhi rollis konsultatsioonivaldkonnas. Raul on konsulteerinud ja coachinud mitmeid telekomi-, tarkvaraarenduse- ja finantsettevõtted ning avaliku sektori organisatsioone. Omab CISA sertifikaati (Certified Information Systems Auditor). Koolitajana on tegutsenud 2006. aastast.
Ülari Ainjärv on olnud tarkvaraarendaja (Java, Python) üle 20 aasta ja koolitusi läbi viinud üle 10 aasta. Ta valdab üheksat programmeerimiskeelt, millest oma põhitöös kasutab peamiselt Java, Pythoni ja C keelt. Ülari viib läbi erinevaid robootika- ja programmeerimisteemalisi kursusi ja töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele.
Eero Johannes................TUTVUSTUSE TEKST
Sarnased koolitused
Infotehnoloogia tark tellija
Digitehnoloogiate instituut
Õppekava eesmärk on kujundada oskused ettevõtte digiküpsuse tõstmiseks ning targa tellijaga organisatsiooni loomiseks.
Design for Digital Behaviour Change Interventions 2025
Digitehnoloogiate instituut
The aim of the micro-degree is to provide knowledge about research design and evaluating digital products that have aim for behaviour change for the people working in industry in a field of design of digital product.