Funktsionaalse treeningu alused mikrokraad tallinna ülikool

Koolituse kood LTC0457

Registreerimise tähtaeg

Maht 12 EAP

Minimaalne osalejate arv 12

Koolituse hind 1599

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument Tunnistus mikrokvalifikatsiooni omandamise kohta

Koolitusjuht

Funktsionaalse treeningu alused

Loodus- ja terviseteaduste instituut

Mikrokvalifikatsiooni õppekava on täiskasvanud õppijale, kes soovib omandada teoreetilised seisukohad, praktilised oskused ja metoodilised teadmised funktsionaalse treeningu alal. Toetada saadud praktiliste teadmiste rakendamise oskuste kujunemist eesmärgiga nõustada ja toetada harrastusliikumise ja sportliku treeninguga tegelevaid inimesi.

- 10.00 - 17.15

Koolituse kood LTC0457

Registreerimise tähtaeg

Maht 12 EAP

Minimaalne osalejate arv 12

Koolituse hind 1599

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument Tunnistus mikrokvalifikatsiooni omandamise kohta

Koolitusjuht

Õppekava sisu

Sissejuhatus funktsionaalsesse treeningusse. Funktsionaalse jõu definitsioon. Kehaline töövõime ja lihastöö energeetika. Treeningprotsessi üldine planeerimine, kehalise sooritusvõime komponendid ja funktsionaalse treeningu osa sportliku ettevalmistuse süsteemis erinevate spordialade (vastupidavus, jõu, kiirus jne aladel) kontekstis. Liigutustegevuse funktsionaalne anatoomia. Lihastöö juhtimine ja biomehhaanika. Funktsionaalse treeningu biomehaaniline spetsiifilisus ja liigutustegevuse hindamise metoodika. Liigutustegevuse funktsionaalne hindamine ja probleemikeskne lähenemine. Funktsionaalsete harjutuste koostamine ja praktiline hindamine. Funktsionaalse treeningu kavade koostamise teoreetilised põhimõtted. Treeningu komponendid ja planeerimine. Põhiharjutused. Täiendavad harjutused. Treeningkavade koostamine. Täisfunktsionaalne treening. Hübriidkava koostamine

Keda ootame õppima?

Spordialade treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad, liikumisõpetajad, sportlased, spordiharrastajad. Sportliku sooritusvõime ja keha liikumisomaduste vastu huvi tundvad inimesed, personaaltreenerid, tudengid, sporditöötajad eri valdkondades. Eeldame, et sisseastuja omab bakalaureuse kraadi ning baasteadmisi inimese anatoomiast ja füsioloogiast. 

Miks tulla meile õppima?

Mikrokvalifikatsiooni programmi läbinu teab funktsionaalse treeningu metoodikat ja rakendab seda treeningprotsessis. Rakendab funktsionaalse treeningu alaseid sekkumisi ja meetodeid. Teab liigutuse funktsionaalsest anatoomiast ja põhjalikult funktsionaalse treeningu põhitõdesid, mõiste olemust ja määratlust. Hindab funktsionaalse treeningu toimet ja soorituskvaliteedi kõrvalekaldeid. Teab sooritusvõime omadusi ja iseärasusi funktsioonipõhise treeningu abil. Kavandab treeningut ja treeningus kasutatavate parameetrite sobitamist treeningutele. Teab ja kasutab treeningkavade koostamise põhitõdesid. Ã•ppetegevuseks vajaliku sisustusega ruum. Praktikumides kasutatakse TLÜ terviseuuringu laborit ning koostööpartnerite jõusaali.

Õppekava ja -ained

°­±«±«±ÊÄ·¡³Õ KELLAAEG TEEMA KOOLITAJA
  10:00-17:15 Sissejuhatus funktsionaalsesse treeningusse, kodutööde infotund, liigutustegevuse funktsionaalne anatoomia Siim Kelner, Saima kuu
  10:00-17:15 liigutustegevuse funtsionaalne anatoomia, kehaline töövõime ja lihastöö energeetika Saima Kuu, Kristjan Port
  10:00-17:15 Treeningprotsessi üldine planeerimine, kehalise sooritusvõime erinevad komponendid ja funktsionaalse treeningu osa vastupidavusalade ettevalmistuse süsteemis. Liigutustegevuse funtsionaalne anatoomia Indrek Rannama, Saima Kuu
  10:00-17:15 Vastupidavusvõimekuse erinevate komponentide hindamine. Liigutustegevuse funktsionaalne anatoomia. Liigutustegevuse funktsionaalne hindamine Indrek Rannama, Saima Kuu, Kirsti Pedak
  10:00-17:15 Liigutustegevuse hindamise metoodika, liigutustegevuse funktsionaalne hindamine Indrek Rannama, Kirsti Pedak
  10:00-17:15 Liigutustegevuse hindamise praktikum Indrek Rannama, Kirsti Pedak
  10:00-17:15 Liigutustegevuse funktsionaalne hindaminse seminar, kodutööde esitamine Indrek Rannama, Kirsti Pedak
  10:00-17:15 Treeningprotsessi planeerimine ja kehalise sooritusvõime erinevad komponendid+ praktikum Siim Kelner
  10:00-17:15 Treeningprotsessi planeerimine ja kehalise sooritusvõime erinevad komponendid+ praktikum Siim Kelner
  10:00-17:15 Treeningprotsessi planeerimine ja kehalise sooritusvõime erinevad komponendid, Liigutustegevuse hindamine ja probleemikeskne lähenemine Siim Kelner, Kirsti Pedak
  10:00-17:15 Funktsionaalse treeningkavade koostamise teoreetilised põhimõtted Siim Kelner, 
  10:00-17:15 Praktiline seminar - isesesivatöö esitlus Siim Kelner, Kirsti Pedak, Indrek Rannama
  10:00-17:15 Praktiline seminar - iseseisvatöö esitlus Siim Kelner, Kirsti Pedak, Indrek Rannama

Ajakava on täsustamisel. Loodame täpsema ajakava avalikustada 10.05.

Õppetöö toimub reedel-laupäeval üle kolme nädala.

Tutvu õppekavaga 

Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å

Valik õppejõududest ja koolitajatest, kellega võid õppekavale õppima asudes kokku puutuda on järgnev:

Kristjan Port

Tervisekäitumise ja spordibioloogia professor

Kristjan Port on populaarne nii meedias kui tudengitele seas. Ta õpetab kõige keerulisemateks peetud õppeaineid nagu spordifüsioloogia ja spordibiokeemia. Tänu temale hakkavad õpilased mõistma sporditoimet kogu kehale ja sealhulgas igale üksikule rakule. Kristjan Pordi teadmised ja oskused on väga laiahaardelised ning ta suudab keerulise asja heade näidetega lihtsaks teha ja olulised nüansid edasi anda.

  • Eesti Teadusinfosüsteemis: 

Indrek Rannama

Spordipedagoogika teadur

Indrek Rannama on nii teadur kui ka õppejõud. Tal on head teadmised ning kompetents treeneritöö valdkonnas ja ta on suurepärane kinesioloog ning biomehaanik. Tema juhatab meie kinesioloogia uuringute keskust ning õpetab üliõpilastele sportlaste treenimise ja testimisega kaasnevaid nüansse.

  • Eesti Teadusinfosüsteemis: 

Kirsti Pedak

Liikumisteaduste lektor

Kirsti Pedaku lemmikuks on füsioteraapia ning kogu tema poolt õpetatav temaatika on seotud inimese tugi-liikumiselundkonna arendamise ja töökorras hoidmisega. Kirsti on nii teoreetik kui ka praktik. Õppejõuna on ta alati naerusuine, energiline ja asjatundlik.

  • Eesti Teadusinfosüsteemis: 

Saima Kuu

Anatoomia õppejõud

Saima Kuu õpetab inimese anatoomiat ja füsioloogiat, massaaži ning toitumise aluseid. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala ning kaitsnud samas doktorikraadi liikumis- ja sporditeadustes. Varasemalt töötanud füsioterapeudina.

  • Eesti Teadusinfosüsteemis: 

Siim Kelner

MSC, Meistertreener: spetsialiseerumine fitness ja kulturism

Siim Kelner on treenerina on töötanud alates 2012. aastast. Lisaks treeneritööle peab ta meie instituudis õppejõu ja nooremteaduri ametit, on koostanud treenerite õppekavasid ning koolitusmaterjale ning viib läbi treenerite koolitusi Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidus ning Eesti Jõutõste Liidus.

  • Eesti Teadusinfosüsteemis: 

 

 

Tingimused ja registreerimine

mikrokvalifikatsiooni programmis osalemise eelduseks on vähemalt bakalaureusekraad või sellega võrdsustatud haridustase. Osalejalt eeldatakse inglisekeelsete materjalide lugemise ja arusaamise oskust. 

Koolituse hind on 1599 €. Koolituse eest on võimalik tasuda kolmes osas: september, november, jaanuar 533.- â‚¬, kuus. Palume oma soovist osadena maksmisel koolitusele registreerudes kindlasti teada anda märkuste lahtris. 

Kandideerida saab kuni  8. september 2025 või kuni jätkub kohti. Kandideerimiseks tuleb täita registreerimise avaldus.  Registreerimise punase nupu leiate lehe ülevalt pildi alt paremalt poolt  - LISA INFO JA KANDIDEERI. 

Mikrokvalifikatsiooni  progammi tunnistus väljastatakse osalejale, kes on osalenud vähemalt 85% ulatuses reaalajas toimuvates loengutes ja praktikumides ning esitanud õigeaegselt ettenähtud tingimustel sooritatud iseseisva ülesandena lõputesti ning teinud esitluse. Kursustel edukat osalemist kinnitavad kaasatud õppejõud.

Võta ühendust!

LTI täiendusõppe koolitusjuht:

Katrin Soidra-Zujev

PostiaadressNarva mnt 25, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 6409 443