Pilt rõõmsast õppijastkoos õpetajaga

Koolituse kood HRC0689/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 13 EAP

Minimaalne osalejate arv 10

Koolituse hind 990 €

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Tiiu Tammemäe, PhD Lii Lilleoja, MA Eliis Ait, MA Kadrian Allika, MA

Koolitusjuht

Haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerija

Haridusteaduste instituut

Kas oled huvitatud haridusliku erivajadusega õpilaste toetamisest ja õpetajate nõustamisest? Uus mikrokraadiprogramm "Haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerija" on loodud spetsiaalselt selleks, et pakkuda põhjalikke teadmisi ja praktilisi oskusi, mis on vajalikud kaasava hariduse rakendamiseks ja tuge vajavate õpilaste toetamiseks koolis. Lisaks pakub programm suurepärast võimalust laiendada oma koostöövõrgustikku.

-

Koolituse kood HRC0689/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 13 EAP

Minimaalne osalejate arv 10

Koolituse hind 990 €

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Tiiu Tammemäe, PhD Lii Lilleoja, MA Eliis Ait, MA Kadrian Allika, MA

Koolitusjuht

Haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerija (HEVKO) töös on olulisel kohal õppimisel tuge vajavate õpilaste toetamine ja õpetajate nõustamine. Uus mikrokraad pakub nimetatud töövaldkonnas teadmisi, praktilisi näiteid ja võimalust laiendada oma koostöövõrgustikku.

Sisu

Mikrokraadiprogrammi eesmärk on omandada teadmisi haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerijana kaasava hariduse rakendamiseks, tuge vajavate õpilaste toetamiseks koolis ja oma tööalase kogemuse mõtestamiseks HEVKO-na.

Programm koosneb kolmest moodulist:

  • Kaasav haridus, 6 EAP
  • Tuge vajavate õpilaste toetamine koolis, 6 EAP
  • Haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerija, 1 EAP

Õppetöö toimub sessioonõppe vormis osaliselt koos tasemeõppes õppijatega. Kontaktõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppe sessiooni aegadel. Iseseisev töö on kirjeldatud moodulipõhiselt.

Kellele?

Ootame mikrokraadiprogrammi üldhariduskoolis töötavaid hariduslike erivajadustega õpilaste õppe koordineerijaid (HEVKO), kellel on omandatud magistrikraad. Mikrokraadiprogrammi kandideerimiseks tuleb esitada motivatsioonikiri (vorm saadetakse ülikooli poolt pärast programmi registreerimist).

Toimumise ajakava

Avaseminar toimub 27. augustil 2024 kell 14.30-17.00 TLÜ-s Terra majas ruumis T-412.

Moodulite toimumisajad:

Kaasav haridus, 6 EAP, toimub 5.09-28.11.2024 (5.09, 19.09, 3.10, 17.10, 31.10, 14.11, 28.11.2024) kell 14.15-17.45, vt tunniplaani siit;

Tuge vajavate õpilaste toetamine koolis, 6 EAP, toimub kell 10.00-16.15;

6. september, Terra maja 4. korrus T-412
20. september, Terra maja 4. korrus T-412
27. september, Terra maja 4. korrus T-412  
2. oktoober, Terra maja 4. korrus T-405
16. oktoober, Terra maja 4. korrus T-415
18. oktoober, Terra maja 4. korrus T-412 
30. oktoober, Terra maja 4. korrus T-405
1. november, Terra maja 4. korrus T-415
13. November, Terra maja 4. korrus T-405
21.-22. november
27. november, Terra maja 4. korrus T-405

Haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerija refleksioon, 1 EAP. Avaseminar toimub 27.08.2024, zoomikohtumine 4.-8.11 nädalal, lõpuseminari aeg täpsustub.

Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å

"Olen töötanud eripedagoogi ja logopeedina üle 30 aasta nii tava- kui eriõppeasutustes, sealhulgas näiteks lasteaias ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. 2009. aastal kaitsesin ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis oma doktoritöö ning samal aastal asusin ülikoolis ka tööle. Minu doktoritöö teemaks oli väikelaste kõne areng ja selle seotus kasvukeskkonna tingimustega. Tänasel päeval huvitavad mind eelkõige teemad, mis on seotud nõustamise ja võrgustikutööga."

"Mulle sümpatiseerivad üliõpilased, kes julgevad küsida ja oma arvamust avaldada; kes lähenevad teemadele oma huvivaldkonnast lähtuvalt. Väga oluliseks pean ka oskust planeerida ja väärtustada nii iseenda kui ka õppejõu aega. ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis koordineerin ja õpetan tudengeid nii bakalaureuse- kui ka magistriõppekavadel."


"Juba keskkooli lõpetades teadsin, et tahan saada õpetajaks, kuid erivajadustega laste õpetamine tundus eriti huvitava väljakutsena. Olen õpetanud erivajadustega lapsi nii lasteaias kui ka koolis; töötanud nii logopeedi kui ka eripedagoogina. Õppejõuna alustasin 25 aastat tagasi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Pedagoogilises Seminaris. Mind on aastaid huvitanud laste käitumisraskused, nende põhjused, ennetamis- ja sekkumisvõimalused. Sel põhjusel olen omandanud magistrikraadi ka kasvatusteadustes ning lõpetanud ka pereteraapia õpingud. Minu uurimisvaldkondade alla kuuluvad näiteks mängu roll erivajadustega laste arengus, koostöö erivajadustega laste vanematega, erivajadustega lapse sotsiaalsed ja emotsionaalsed probleemid ning erivajadustega laste koolivalmidus."

"Hindan eelkõige aktiivseid üliõpilasi, kes näevad raskusi arenguliste väljakutsetena ning ei piirdu minimaalsete nõuete täitmisega. Õpetan nii bakalaureuse- kui ka magistriõppe üliõpilasi. Õpetavad ained seostuvad eelkõige käitumisraskuste ennetamise ja positiivse käitumise kujundamise valdkondadega ning lapsevanemate nõustamisega. Ühtlasi juhendan ka praktikaid."


"Olen ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli haridusteaduste instituudi °ìü±ô²¹±ô¾±²õ±ô±ð°ì³Ù´Ç°ù ja praktiseeriv eripedagoog-nõustaja. Varasemalt olen nõustanud mitmed aastad Põhja- Eesti Rajaleidja keskuses piirkonna esmatasandi eripedagooge, koolide ja lastasteaedade HEV-meeskondi, õpetajaid ja lapsevanemaid, panustanud keeruliste õppenõustamisejuhtumite lahendusse jms. Minu uurimisvaldkondade alla kuuluvad õppe- ja keskkonna kohandamine õpi- ja käitumisraskustega õpilastele, võrgustikutöö ning andeka õpilase toetamine. 2014. aastal kaitses ta magistritöö teemal „Individuaalne õppekava õpilase arengu toetajana“. Varasemalt olen kaasa löönud projektide "Kaasava hariduse õppekava õpetamise kvaliteedi arendamine ja tõhustamine" ning "Kõnefunktsiooni seisundi ja arengu uudsete aspektide uurimine" meeskondades. Hetkel osalen projektis "Õ±è±è¾±³¾¾±²Ô±ð ja õpetamine kaasavas klassiruumis" . Olen juhendanud mitmeid magistritöid kaasava hariduse ja erivajaduste teemadel."

 


"Olen lõpetanud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Eripedagoog- nõustaja ja Kaasava hariduse magistriõppekavad. Töötanud kümme aastat üldhariduskoolis eripedagoogi ja HEV-koordinaatorina. Lisaks olen olnud viimased neli aastat ka oma koolis õpetajate koolitaja rollis, juhtides õpetajate professionaalset õpikogukonda."