Helidisain ja -salvestus ristmeedias
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Soovid teada, kuidas heli kannab loojutustust läbi erinevate meediaplatvormide ja millised on kaasaegsed teadmised helisalvestuse põhitõdedest väljundina erinevatel meediaplatvormidel? Kursusel omandatakse ulatuslik ülevaade erinevatest heliaspektidest meedias.
- 10.45 - 14.00
Ankeet - Helidisain ja -salvestus ristmeedias (HTM RKT 2024.a)
Kuna Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse (HTM RKT) koolitused toimuvad osaliselt Euroopa Sotsiaalfondi rahastusel, on osalejatel allpool küsitud andmete esitamine statistilistel põhjustel kohustuslik.
Motivatsioonikirjas palun kirjeldage mõne lausega, miks soovite koolitusest osa võtta, kas Teil on olemas osalemiseks vajalikud eeldused, mis on märgitud koolituse veebilehel ning millised on Teie senised teadmised ja kogemused helindamise valdkonnas? Ja kõige olulisem, milliseid pädevusi-omadusi soovite endas arendada ja kuidas omandatut tulevikus kasutada?
Täname allpool küsitud isikuandmete ja CV esitamise eest!
Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse (HTM RKT) koolitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" (ESF VÕTI) tegevuse raames Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest.
HTM RKT koolitustel osalemine on TASUTA, kui osaletakse täies mahus ja kuulutakse seatud sihtrühma, milleks on töötavad täiskasvanud (sh nii väike- kui ka suurettevõtetes) ning FIE-d, kes vajavad erialast täiendust või uusi teadmisi ja oskusi erinevate tehnoloogiate, tootearendusprotsessi ja/või sotsiaalmeedia turunduse alal.
Kursusel osalemise tingimused:
Kursus toimub 1 kord nädalas 30.sept - 16.dets 2024 esmaspäeviti kl 10:45 - 14:00 (sisaldab 15min pausi).
Kursusel osalemiseks peab kandideerija vastama nii HTM RKT poolt seatud üldisesse (kirjas üleval pool) kui ka allpool kirjeldatud antud kursuse sihtsühma!
Kursusel osalemiseks tuleb kursusele registreeruda ning esitada motivatsioonikiri ja CV (mõlemad tehtavad lehekülje üleval punaste nuppude alt). Kursusele osalema valitakse sihtgrupile vastavuse ja motivatsioonikirja alusel. Motivatsioonikirjas kirjutab soovija lühidalt lahti oma senise kokkupuute ja kogemuse helindamisega ning kirjeldab lühidalt, kuidas antud kursusel osalemine aitab teda tema tänasel töökohal.
KANDIDEERIMISE TÄHTAEGA ON PIKENDATUD KUNI 22.SEPTEMBER 2024.a.
Kõik, kes on registreerinud ja esitanud motivatsioonikirja, saavad vastuvõtu või sel korral kursuselt välja jäämise kohta teate e-posti teel hiljemalt 24.sept 2024.a.
Kursuse sihtgrupp:
Kursuse sihtgrupiks on spetsiifiliste erialaste teadmisteta või aegunud oskustega audiovisuaalteoste tootmisega tegelevad spetsialistid, kes soovivad enda selles vallas täiendada ja kursuselt saadud teadmisi ning oskusi oma igapäevases töös ära kasutada.
Kursuse eesmärk ja sisu:
Kursuse eesmärgiks on omandada ulatuslik ülevaade erinevatest heliaspektidest meedias, sh dialoog, heliefektid, Foley, atmosfäär ja muusika ning õppida, kuidas heli saab kanda loojutustust läbi erinevate meediaplatvormide.
Kursusel käsitletavateks teemadeks on filmi, TV, seriaalide, reklaamide, mängude jne heli analüüs, helisalvestuse kaasaegsed meetodid ja tehnikad ning helisalvestuse lokatsioonid.
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å:
Kursuse läbinu:
- on omandanud kaasaegsed teadmised helisalvestuse põhitõdedest väljundina erinevatel meediaplatvormidel;
- teab, kuidas heli kannab loojutustust läbi erinevate meediaplatvormide ja oskab tagada helikvaliteedi.
Juhendajast:
Tanel Kadalipp on mitmekülgne helirežissöör ja helilooja. Ta on pälvinud tunnustust filminduses oma töö eest helikujunduse, heli kokkusalvestaja ja muusika loomisega erinevatele filmidele ja projektidele. Märkimisväärsete projektide hulka kuuluvad "Savusanna sõsarad" (2023), "Vanamehe film" (2019), "Elu ja Armastus" (2024)" ja "Ilvesmees" (2023". 2020. aastal pälvis ta Eesti filmi- ja teleauhindade jagamisel parima filmi helirežissöör tiitli. Tanel on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jazzmuusika osakonna (2004), TÜ Balti Filmi ja Meediakooli filmikunsti osakonna (2016) ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemia MA (2023).&Lisaks oma filmialasele tööle on Tanel Kadalipp ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Balti Filmi, Meedia ja Kunstide instituudis tööl helirežissööri ja külalisõppejõuna.