
Huvikaitse ja poliitkonkurents
Ühiskonnateaduste instituut
Mikrokraadi eesmärk on anda süvendatud sissevaade sellesse, kuidas toimivad esindusdemokraatia võtmeinstitutsioonid mediatiseerunud ühiskonnas ning millised on peamised kanalid, kuidas tavakodanikud ja huvirühmad saavad nende otsuseid mõjutada. Mikrokraad varustab õppijad kõige värskema teaduspõhise teadmisega erakondade toimimise ja arenguväljavaadete kohta, poliitilise kommunikatsiooni strateegiate ja nende mõjude kohta, ning erinevate liidri- ja veenmisstrateegiate kohta, mida poliitika(muutus)te eestvedamisel rakendada. Mikrokraad on osa Ühiskonnateaduste instituudi politoloogia magistri õppekavast.
-
Mikrokraadi programmi läbinud õppija:
-
tunneb tänapäevase esindusdemokraatia ja poliitilise kommunikatsiooni toimimise baasaluseid ning nende võtmeinsitutsioonide toimimisloogikat;
-
oskab ära tunda levinud võimu- ja poliitilise kommunikatsiooni strateegiaid ja mõistab poliitkonkurentsi põhiolemust;
-
oskab iseseisvalt hinnata probleeme ja näha pingekohti tänases esindusdemokraatia mudelis ja mediatiseerunud demokraatia mudelis ning neid kriitiliselt analüüsida;
-
tunneb poliitilise ja avaliku eestvedamise põhitüüpe ja –strateegiaid ning oskab analüüsida nende toimimist;
-
teab ja oskab kasutada valitud loogilise argumenteerimise, retoorilise veenmise, poliitika põhjendamise ja hindamise raamistikke ja vahendeid.
Keda ootame õppima?
Õppija omab vähemalt bakalaureuse kraadi või rakenduskõrgharidust. Oodatud on vabaühenduste, sh erakondade eestvedajad ja spetsialistid, avaliku/kolmanda sektori orientatsiooniga suhtekorraldusspetsialistid, valitsussuhete nõustajad, erasektori poliitikaettevõtjad, valdkonnapoliitika spetsialistid, ajakirjanikud, ja kõik teised, kellel on soov mõista, kuidas saab ideest reaalselt teostuv poliitikaettepanek.
Kuidas õpe toimub?
Mikrokraadiprogrammi õpe kestab 2 semestrit ehk 10 kuud. Kontaktõpe toimub reedel ja/või laupäeval (keskmiselt 2-4 korda kuus) ülikooli auditooriumis arutlevate loeng-seminaride ning praktiliste töötubade vormis. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejatel kasutada veebipõhine õpikeskkond.
Õpe toimub koos magistritudengitega ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ruumides. Osaleja panustab iga teema raames antud iseseisvasse töösse; on paindlik ajakasutuses, mis võimaldab osaleda kontaktõppes; oskab eesti keelt vähemalt B2 tasemel, omab vajadusel isiklikku sülearvutit, millel on kaamera kasutamisvõimalus, kõrvaklapid, kvaliteetne internetiühendus kaugosalusroboti või telekonverentsi platvormi vahendusel .
Ainete toimumise info (õppejõud, ruum, kellaaeg) on leitav tunniplaani- ja ruumikasutusprogrammi ASIO rubriigis "Ainekalendrid":
1. Sisestage otsingulahtrisse õppeaine kood või täpne nimetus ja vajutage nuppu "Otsi". Kui sarnase nimega aineid on rohkem kui üks, kuvatakse nimekiri. Võimalusel kasutage otsinguks ainekoodi. Tunniplaani nägemiseks klikake aine nimetusel.
2. Valige lehe vasakul pool asuvast kalendrist kuu ja aasta, mille kohta tunniplaani vajate.
3. Tunniplaanis kuvatakse loengu toimumisaeg, õppejõu nimi ja ruumi number.
4. Tunniplaanis võib ette tulla muudatusi, palun vaadake loenguinfo iga nädala alguses igaks juhuks üle.
Tunniplaani lingil klikates maandute septembri esimeses nädalas ning edasi liikumiseks (et vaadata infot järgmistel nädalatel toimuva kohta) kasutage lehe vasakul ääres asuvat kalendrit. Ruumide numbri ees olev täht näitab hoonet (S-Silva, M-Mare, A-Astra, T-Terra). Majade asukohta saate vaadata ülikooli linnaku kaardil.
Kursused ja tunniplaan
Mikrokraad on osa politoloogia õppekavast.
Erakonnad ja poliitkonkurents (RIP7518.YK 6 EAP, Tõnis Saarts) vaata tunniplaani kevad 2024
Poliitika eestvedamine ja põhjendamine (RIP7519.YK 5 EAP, Leif Kalev) vaata tunniplaani kevad 2024
Poliitiline kommunikatsioon (RIP7024.YK 6 EAP, Mari-Liis Jakobson) vaata tunniplaani ²õü²µ¾±²õ&²Ô²ú²õ±è;2024