
Jätkusuutlikkuse juhtimine haridusasutuses (sügis 2025)
Haridusteaduste instituut
Jätkusuutlikkuse juhtimine haridusasutuses on mikrokraadiprogramm, mis toetab haridusasutuste juhte ja õpetajaid, pakkudes teadmisi ja praktilisi oskusi ökoloogiliste väljakutsete mõistmiseks ja nendega toimetulekuks.
Keda ootame õppima?
Jätkusuutlikkuse juhtimine haridusasutuses mikrokraadi sihtrühmaks on hariduse valdkonnas töötajad, sh õpetajad, juhid, abiõpetajad ja mittepedagoogiline personal
Kuidas õppetöö toimub?
Mikrokraadiprogramm koosneb kahest moodulist:
- Jätkusuutliku mõtlemise toetamine 6 EAP (sügis 2025)
- Ühiskond ja majandus ökoloogilise globaalkimbatuse kontekstis 6 EAP (kevad 2026)
Mikrokraad algab sügisel 2025 ja lõppeb juunis 2026. Õppetöö toimub tsükliõppe vormis.
Mikrokraadiprogrammi eesmärk ja õpiväljundid
Mikrokraadiprogrammi eesmärk on:
- kujundada toimetulekustrateegiad ökoloogilise globaalkimbatusega kohanemiseks ning valmisolek põimsüsteemide mõistmiseks ja nende eristamiseks lineaarsetest süsteemidest.
- omandada oskused integreerida ökoloogia ja mõtlemise arengu alaseid teadmisi keskkonnateadlikkust ja üldpädevusi toetavas õppetöös.
Mikrokraadiprogrammi läbimise tulemusel õppija:
- mõtestab keskkonna- ja looduskaitse psühholoogia peamisi väljakutseid tänase ühiskonnakorralduse tingimustes ning põimsüsteemide olemust ja probleemide lahendamist;
- tunneb meetodeid, kuidas juhtida iseenda ja teiste käitumist jätkusuutlikuma töö- ja elukorralduse suunas;
- tunneb keskkonnas eksisteerivaid tagasisidemehhanisme ning ökosüsteemi ja inimtegevuse vastasmõjusid;
- disainib kontseptuaalset arengut toetavaid õpiolukordi ja oskab läbi viia muudatust oma asutuses jätkusuutlikumaks töökorralduseks.
Kandideerimine
Mikrokraadiprogrammi kandideerimiseks tuleb täita ning esitada meili teel järgmised dokumendid:
- CV
- Motivatsioonikiri “Miks on minu jaoks oluline õppida jätkusuutlikkuse juhtimist haridusasutuses” (umbes 100 sõna)
Dokumentide esitamise tähtaeg on 25. august 2025. Kõik dokumendid palume saata aadressile kristi.kivisild@tlu.ee. Teie dokumentide vastuvõtt kinnitatakse kahe tööpäeva jooksul vastuskirjaga ning õppima asujad selguvad hiljemalt 30. augustiks 2025.
Toimumise ajakava
Sügissemester 2025
ܱܳä | Kellaaeg |
---|---|
Sügissemestri toimumisajad selguvad juunikuus 2025.
Õõܻ
Mihkel Kangur:
Mihkel Kangur (PhD) on Ӱ Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi teadur.
Mihkel Kangur: "Ühiskonna üleminek keskkonnahoidlikumale ja jätkusuutlikumale režiimile tekitab väga palju küsimusi ja ebamäärasust. Kuigi vajadused muudatusteks lähtuvad meid ümbritsevast keskkonnast, on lahenduseks meie teadmiste ja käitumise ümberkorraldus, kogu ühiskonna majanduse, eriti energiatarbimise muutus. Kõige olulisemad ja püsivamad muutused ühiskonnas saavad alguse koolist. Sellele kursusel püüame üheskoos leida lahendusi, kuidas juhtida koolis õppetegevust jätkusuutlikkuse lõimunud radadele."
Rohkem infot:
Grete Arro
Grete Arro (PhD) on Ӱ Ülikooli haridusteaduste instituudi teadur, hariduspsühholoog, õppimispsühholoogiaga seotud ainete üldmooduli õppejõud. Oma doktoritöös uuris ta laste refleksioonivõimet ja selle seoseid mõistestruktuuri tüübiga. Ka edasine uurimistöö on keskendunud mõtlemise arengu teemadele seotuna eneseregulatsiooni, õppimisega seotud metakognitsiooni ning loodusteaduslike mõistetega. Grete on haridus- ja keskkonnapsühholoogia eestvedaja.
Rohkem infot:
Võta ühendust!
Kristi Kivisild
Ӱ Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse koolitusjuht