
Kiindumussuhte teooria rakendamine sotsiaaltöös täiskasvanutega
Ühiskonnateaduste instituut
- 10.00 - 17.00
Kutsume osalema kursusel "Kiindumussuhte teooria rakendamine sotsiaaltöös täiskasvanutega", 11.02.2025-4.03.2025 ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis.
Täienduskoolitus on osalistele TASUTA, kuna on toetatud Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".
Kursusel saab teada kiindumussuhte teadusliku mõiste sisu, varase kiindumussuhte tähtsust ja mõju kogu inimsuhete spektrile kogu elu jooksul, olla teadlik iseenda varases ajaloos kujunenud kiindumus- või lähisuhte stiili, tunda täiskasvanu kiindumusstiile, osata kasutada teadmisi kiindumusstiilidest ja turvalise suhtlemise strateegiaid oma töös.
Kursuse maht on 42 ak/h, millest 28 on kontakttunnid ja 14 on iseseisev töö. Toimub 4 kontaktkohtumist.
NB! Palume arvestada, et kursusele registreerudes ei ole te automaatselt kursuse õppegruppi arvatud. Kursusel osalejate valiku kriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine (see on kirjeldatud õppekavas) ning motivatsioonikirja täitmine. Teiega võetakse enne kursuse algust ühendust ja antakse teada, kas olete õppegruppi arvatud.
Grupi täitumine toimub registreerimisnimekirja järjekorra alusel ja kriteeriumitele vastavalt.
Koolitusel osalejal tuleb täita ka motivatsiooniankeet, mis saadetakse peale osalemiskinnitust.
Keda ootame osalema?
Peamine sihtrühm on tugiisikud, hooldustöötajad, sotsiaaltöötajad ja nõustajad. (v.a kogemusnõustajad)
Osalema on oodatud juba sotsiaalvaldkonnas töötavad inimesed, aga ka need, kel senine töökogemus puudub.
Ootame osalema erialase tasemehariduseta täiskasvanuid, keskhariduseta täiskasvanuid, aegunud oskustega täiskasvanuid.
RKT koolituste sihtrühma ei sobi tasemeõppes õppijad ja ühe kindla ettevõtte meeskond.
Kuidas õpe toimub?
Õpe toimub 1x nädalas, kokku 4x.
Õppeaine edukal läbimisel osaleja:
- Mõistab, millist mõju võib isiku kiindumusajalugu tema arengule ja käitumisele avaldada.
- Mõistab inimeste isikutevahelise käitumise taga olevaid põhjuseid, tõlgendab käitumist ja reageerib vastavalt.
- Mõistab ja analüüsib, miks ja kuidas tema enda isiklik (täiskasvanu) kiindumussajalugu mõjutab seda, kuidas ta oma töös inimestega suhestub.
- Mõistab toetavaid viise traumatausta ja turvalise kiindumussuhteta üles kasvanud inimestega kontakti loomiseks ning ennetavaid strateegiaid, mis aitavad inimesi jõustada käitumist kujundavate tehnikatega. - Mõistab turvalise kiindumuse olemust ja selle kujundamise viise ja rakendab oma töös turvalisi suhtlusstrateegiaid.
Ajakava ja sisu
Loengud toimuvad 11.02, 18.02, 25.02 ja 4.03
RUUM S235 (SILVA maja II korrus)
KELL 10.00-17.00
11.02 Kiindumusteooria ja kiindumuse kujunemise neuroloogilised alused. Kiindumussuhe ja aju areng. Kiindumusmustrite kujunemine varases lapseeas. Turvalised ja ebaturvalised mustrid ja nende mõju isiksuse arengus.
18.02 Temperament vs kiindumusmuster. Traumakogemus lähisuhetes ja selle mõju kiindumussuhtele. Suhtetrauma ja selle pikaajalised mõjud.
25.02 Lapseea kiindumusmuster vs täiskasvanu kiindumuse (lähisuhtluse) stiil nii isiklikes kui töösuhetes. Täiskasvanu kiindumusstiili hindamise metoodika (Adult Attachment Interview). Omandatav turvaline kiindumus (õpitavad strateegiad).
4.03 Kiindumusteraapia, terapeutilised lähenemised turvalisema kiindumuse kujundamiseks
Koolitaja
Jane Snaith on MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja, ühingu juhatuse liige ja tugigruppide arenguprogrammi juhendaja aastast 2012. Ta on omandanud magistrikraadi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ã¼likoolis, sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse valdkonnas.
Jane on end täiendanudTartu Ülikooli kursustel nii nõustamise ja psühhoteraapia alustest kui eneseanalüüsist, TÜ psühholoogia magistri ettevalmistusloengud.
Rohkem Jane teadmistest ja oskusest saab lugeda