
Kooliinformaatika
Koolitus- ja konverentsikeskus
Mikrokraad Informaatikaõpetaja magistriõppekavast
S
ihtgrupp: õpetajad, haridustehnoloogid, ringijuhendajad või kooli juhtkonna liikmed.
Eeldus: vähemalt bakalaureusekraad või rakenduskõrgharidus.
Õppevorm: sessioonõpe koos üliõpilastega
Koolituse läbinud õppija tunneb informaatika eriala- ja didaktikaalaseid põhimõisteid, teooriaid ja uurimismeetodeid, seostab neid õppetegevuse eri aspektidega; kavandab ja viib läbi didaktiliselt põhjendatud informaatika ainetunde, kasutades informaatika õpetamise ja õpitulemuste hindamise eri meetodeid; koostab õppedisaini põhimõtetest lähtudes interaktiivseid informaatika õppematerjale, õppevideoid ja teste, avaldab need digiõppevara repositooriumis; teab mitmeid programmeerimise õppimise keskkondi, nende võimalusi ja erinevusi; teab tänapäevaseid disaini- ja arendusprotsesse, rakendab neid informaatika õpetamisel põhikoolis ja gümnaasiumis.
IFI7034.DT Informaatika didaktika 6 EAP toimus sügissemestril
IFI7214.DT Disaini- ja arenduslabor 4 EAP toimus sügissemestril
IFI7207.DT Digitaalne õppevara 4 EAP kontaktõpe algab 12. veebruaril. Link tunniplaanile.
IFI7215.DT Hariduslikud programmeerimiskeeled 4 EAP kontaktõpe algab 9. veebruaril. Link tunniplaanile. NB! vali RÜHM 1, toimumisajaga neljapäeviti.
Lõpetamistingimused: kõikide õppeainete edukas sooritamine.
Uus õppijaleping kevadsemestriks sõlmitakse õppeinfosüsteemis ÕIS ja selle kohta tuleb teade semestri eelnädalal alates 30. jaanuarist. . Kevadsemestri õppeaineid peaks ise oma õpingukavasse deklareerima pärast õppelepingu sõlmimist kuni 13. veebruarini.