Koolitusprogramm

Maht 156 h (6 EAP): 76 h kontaktõpet, sh 21 h konsultatsioone, 80 h iseseisvat praktilist tööd

Koolituse hind Tasuta. Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud tegevus „Noorsootöö meetmed noorte tööturule sisenemise toetamiseks ja NEET-staatuses noortele tugimeetmete pakkumiseks“.

Koolitajad Ilona-Evelyn Rannala (PhD) Tiia Tammaru Liis Metsamart Kadi Bruus Lii Araste Kaire Mertsin Kaur Kötsi Hele Leek-Ambur

Koolitusprogramm „Kvaliteetsed noortevaldkonna teenused“

Haridusteaduste instituut

Koolitusprogrammi eesmärk on pakkuda omavalitsustele praktilisi tööriistu ja teadmisi, kuidas tõsta noortevaldkonna teenuste kvaliteeti. Programm keskendub kvaliteedijuhtimise põhimõtete rakendamisele noortevaldkonna teenuste arendamisel, pakkudes osalejatele võimalust õppida ja rakendada uusi meetodeid ja lähenemisviise.

-

Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud tegevus „Noorsootöö meetmed noorte tööturule sisenemise toetamiseks ja NEET-staatuses noortele tugimeetmete pakkumiseks“.

Maht 156 h (6 EAP): 76 h kontaktõpet, sh 21 h konsultatsioone, 80 h iseseisvat praktilist tööd

Koolituse hind Tasuta. Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud tegevus „Noorsootöö meetmed noorte tööturule sisenemise toetamiseks ja NEET-staatuses noortele tugimeetmete pakkumiseks“.

Koolitajad Ilona-Evelyn Rannala (PhD) Tiia Tammaru Liis Metsamart Kadi Bruus Lii Araste Kaire Mertsin Kaur Kötsi Hele Leek-Ambur

Kellele?

Koolitusporgrammiga on oodatud liituma kohalike omavalitsuste juhid, kohalike omavalitsuste noortevaldkonna eest vastutavad spetsialistid/teenistujad, noortele teenuseid pakkuvate organisatsioonide juhid (sh noortekeskused, huvikoolid, huvitegevuse, laagrite ja noorteinfo pakkujaid). Maksimaalne osalejate arv on 25.

Koolitusprogramm

Koolituse sisu

I moodul: Kvaliteedijuhtimise põhimõtted noortevaldkonna kontekstis
Mooduli käigus saavad programmis osalejad teadmised kvaliteedijuhtimisest, sh erinevatest kvaliteedimudelitest, juhtimiskvaliteedi põhimõtetest ja terviklikkusest ning seostavad teadmisi noortevaldkonnaga ja oma töö kontekstiga ning mõtestavad oma rolli kohaliku omavalitsuse kvaliteedijuhtimises.

Vaheseminar
Ülevaade/esitletakse kodutööde vahetulemusi. Vaheseminaril osalevad ka mentorid.

II moodul: Kvaliteetsete teenuste arendamine noortevaldkonnas 1
Mooduli käigus õpivad programmis osalejad kasutama teenusedisaini põhimõtteid ja protsessi kvaliteedijuhtimisel, sh määratletakse üks noortevaldkonnaga seonduv probleem, mida lahendada ning etteantud tööriistu kasutades luuakse kasutajakeskne väärtuspakkumine. Teenuste eesmärgistamisel ja nõuete seadmisel arvestatakse asjakohaseid riiklikke, organisatsiooni-, asutuse- ja valdkonnapõhiseid nõudeid ning valdkonna strateegilisi eesmärke.

III moodul „Kvaliteetsete teenuste arendamine noortevaldkonnas 2“
Mooduli käigus saavad programmis osalejad teadmisi muutuste juhtimisest, mis on vajalikud tervikliku kvaliteedijuhtimise protsessi juurutamiseks ja noortevaldkonna uute teenuste või parenduste käivitamiseks. Arutletakse oma rolli üle muutuste juhtimisel.

õܲ𳾾Բ

Esitlused kõigilt kohalikelt omavalitsustelt, kogemuse jagamine ja tagasiside/refleksioon.

Koolitusprogrammi läbinud spetsialist ja juht:

  • teab kvaliteedijuhtimise põhialuseid;
  • seostab noortevaldkonna põhimõtteid oma töö kontekstiga ja kvaliteedijuhtimisega;
  • mõtestab oma rolli noortevaldkonna kvaliteedijuhtimise protsessis;
  • oskab kasutada kvaliteedijuhtimise tööriistu;
  • kavandab parenduse samme noortevaldkonna teenuste arendamises (konkreetse teenuse korraldamist kirjeldav standard, mis sisaldab teenusele seatud kvaliteedinõudeid).

Registreerumine

Koolitusprogrammi registreerumine on lõppenud.

Tutvu koolitusprogrammi kavaga

Rahastajad

Koolitusprogrammi koostajad ja koolitajad

Ilona-Evelyn Rannala (PhD) on Ӱ Ülikooli haridusteaduste instituudi noorsootöö korralduse dotsent. Varasemalt on ta pikalt töötanud Ӱ Linnavalitsuse spordi- ja noorsooametis, vastutades seal noorsootöö juhtimise, arendamise, kvaliteedi ja rahvusvahelise
koostöö eest. Ülikoolis õpetab ja juhendab ta nii rakenduskõrgharidustaseme kui ka magistritaseme noorsootöö üliõpilasi. Tema uurimishuvi on seotud peamiselt noorsootöötajate professionaalsusega ja noorsootöö arendamisega. Osaleb aktiivselt rahvusvahelises koostöös nii Soome, Iirimaa, Suurbritannia kui ka Austraalia suunal. Ta on mitmete publikatsioonide autor ning aktiivne noortevaldkonnas, näiteks noorsootöötaja kutseala kutsekomisjonis ja Eesti Noorsootöötajate Kogus.


Tiia Tammaru on pikaajalise (Eesti ja rahvusvahelise) kogemusega kvaliteediekspert, kes räägib kvaliteedijuhtimise ja juhtimiskvaliteedi olemusest ja olulisusest ning näitab, kuidas organisatsiooni tegevused ja tulemused on omavahel seotud ning milline on nende vastastikune mõju. Tiia on lisaks õpetamisele kõrgkoolides olnud seotud erinevate kvaliteedialaste arendustegevustega, sealhulgas Eesti Kutsehariduse kvaliteedijuhtimise süsteemi kujundamisega. Tiia on sertifitseeritud EFQM-i assessor ja koolitaja.


Liis Metsamart (MSc) töötab keskkonna, tööohutuse- ja kvaliteedialase koolitaja ja konsultandina. Ühtlasi tegutseb ta vabatahtlikuna Eesti Kvaliteediühingu juhatuses. Ta omab töökogemust Euroopas, Lähis-Idas, Indias, Aafrikas ja Austraalias. Antud ajahetkel on Liisi peamine fookus väikese pisipojaga toimetamine, kuid tegeleb endiselt koolitamise ja konsultatsiooniga. Liis loeb loenguid Ӱ Majanduskoolis ja Eesti ٳٱõٱܲkõrgkoolis Mainor ning töötab ka põhikoolis. Lisaks toetab ta mitmeid ärikliente pakkudes teenusena kvaliteedi ja töökeskkonnaalast tuge, protsesside tõhustamist kasutades Lean meetodeid, meeskonnatöö tehnikaid jpm. Tööalaseid oskuseid toetab ka ‘Executive Coach’ diplom.


Kadi Bruus (MA; noorsootöö juht, tase 7) on MTÜ Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) juhatuse esimees, kus ta on koordineerinud kohalike omavalitsuste noorsootöö kvaliteedihindamise projekti ja erinevaid noorootöötajate koostööprojekte. Kadi töötab Viimsi Vallavalitsuses haridus- ja noorsootöö peaspetsialistina. Ta omab pikaaegset kogemust noorsootöö korraldamises kohalikus omavalitsuses, koostöös noortevolikogu, noortekeskuste, haridusasutuste, MTÜ-de ja teiste organisatsioonidega ning koostööprojektide läbiviimises teiste omavalitsuste- ja asutuste noorsootöötajatega.


Lii Araste (MA) on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava nooremlektor. Oma teadustöös on ta keskendunud peamiselt noortekultuuridele ja uuskogukondadele. Ta on olnud noorsootöö kvaliteedi hindamisega seotud hindamismudeli loomisest alates: olnud nii erinevate töörühmade liige, välishindaja kui ka noorsootöö kvaliteedi sise- ja välishindamise koolitaja. Koolituskogemust üldisemalt noortevaldkonnas on Liil üle 20 aasta: väikestest teematutvustustest pikkade arenguprogrammideni huvikoolide juhtidele. Praktikuna töötab ta Tartu miljööteraapilises ravikodus miljööterapeudina noortega, kelle elud on kulgenud piiritult keeruliselt.


Kaire Mertsin (MA; Noorsootöö juht, tase 7) on Pernova Hariduskeskuse direktor. Oma töös on Kaire pühendunud loodus- ja täppisteaduste valdkonna arengule läbi huvihariduse ning erinevate haridusformaatide ühisosa leidmisele läbi lõimingu (sh formaal- ja mitteformaalharidus). Kuulub Huvihariduse Liitu ja Eesti Teaduhuvihariduse Liidu juhatusse Liidu algusaegadest saadik. Koostöös ETHL-ga on Kaire ellu viinud juba viis aastat “Alustava huviringi juhendaja koolitusprogrammi”, koolitanud ning inspireerinud lugematul hulgal erinevaid omavalitsuste ja haridusasutuste meeskondi. Viinud ellu mitmeid keskkonna alaseid teavituskampaaniaid ja projekte sh Hoia Merd ning kutsunud ellu Kliimahariduse näidisala Pernova SmartPark.


Kaur Kötsi (MA) on töötanud noortevaldkonnas alates 2002. aastast nii kolmandas sektoris kui ka kohalikul ja riigitasandil. Aastatel 2007–2020 juhtis Kaur noortepoliitika ja noorsootöö arendamist Eesti Noorsootöö Keskuse asedirektorina. Tal on pikaajalised kogemused noorsootöö kvaliteedi, noorte seire- ja analüüsisüsteemi, noorsootöötajate kutsesüsteemi, rahvusvahelise koostöö arendamisel. Alates 2017. aastast on Kaur andnud loenguid Ӱ Ülikoolis. 2020–2023 töötas nooremlektorina Tartu Ülikooli Narva kolledžis, kus juhtis ka teadus- ja arendusprojekte. Kauril on sotsiaalteaduste magistrikraad.


Hele Leek-Ambur (MA) on Ӱ Ülikooli haridusteaduste instituudi projektijuht. Ta on sotsiaalteaduste magister riigi- ja sporditeaduste erialal. Lisaks omab haridusasutuse juhtimise ning tervise- ja perekonnaõpetuse diplomit. 

Hele on Ӱ Ülikoolis 20 aastat projekte juhtinud, mille eesmärk on rakendada disainmõtlemise metoodikat toodete ja teenuste väljatöötamisel, sekkumiste kavandamisel, käitumise vormimisel.