Muusikapedagoogika teadmiste kaasajastamine
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
Hea muusikaõpetaja - pakume Sulle võimalust kaasajastada oma teadmisi nii muusikalise mälu ja -kuulmise arendamisest õpilastes, hääle funktsioneerimisest ja häälekasutusest kui ka muusika lõimimisest teiste ainevaldkondadega.
- 10.15 - 17.30
Ankeet - Muusikapedagoogika teadmiste kaasajastamine (HTM RKT 2024.a)
Kuna Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse (HTM RKT) koolitused toimuvad osaliselt Euroopa Sotsiaalfondi rahastusel, on osalejatel allpool küsitud andmete esitamine statistilistel põhjustel kohustuslik.
Motivatsioonikirjas palun kirjeldage mõne lausega, miks soovite koolitusest osa võtta, kas Teil on olemas osalemiseks vajalikud eeldused, mis on märgitud koolituse veebilehel ning millised on Teie senised teadmised ja kogemused muusika valdkonnas? Ja kõige olulisem, milliseid pädevusi-omadusi soovite endas arendada ja kuidas omandatut tulevikus kasutada?
Täname allpool küsitud isikuandmete ja CV esitamise eest!
Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse (HTM RKT) koolitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" (ESF VÕTI) tegevuse raames Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest.
HTM RKT koolitustel osalemine on TASUTA, kui osaletakse täies mahus ja kuulutakse seatud sihtrühma, milleks on töötavad täiskasvanud (sh nii väike- kui ka suurettevõtetes) ning FIE-d, kes vajavad erialast täiendust või uusi teadmisi ja oskusi erinevate tehnoloogiate, tootearendusprotsessi ja/või sotsiaalmeedia turunduse alal.
Kursusel osalemise tingimused:
Kursus toimub E 04.11, T 05.11 ja E 11.11.2024 kl 10:15-17:30.
Kursusel osalemiseks peab kandideerija vastama nii HTM RKT poolt seatud üldisesse (kirjas üleval pool) kui ka allpool kirjeldatud antud kursuse sihtsühma!
Kursusel osalemiseks tuleb kursusele registreeruda ning esitada motivatsioonikiri ja CV (mõlemad tehtavad lehekülje üleval punaste nuppude alt). Kursusele osalema valitakse sihtgrupile vastavuse ja motivatsioonikirja alusel. Motivatsioonikirjas kirjutab soovija lühidalt lahti oma senise kokkupuute ja kogemuse muusika ning muusika õpetamisega ning kirjeldab lühidalt, kuidas antud kursusel osalemine aitab teda tema tänasel töökohal.
KANDIDEERIMISE TÄHTAEG ON PIKENDATUD KUNI 21.OKTOOBER 2024.
Kõik, kes on registreerinud ja esitanud motivatsioonikirja, saavad vastuvõtu või sel korral kursuselt välja jäämise kohta teate e-posti teel hiljemalt 25.oktoober 2024.a.
Kursuse sihtgrupp:
Muusikaõpetaja, kes töötab täna üldhariduskoolis muusikaõpetajana ning tunneb, et antud kursus on talle arendav ning tuleb tema igapäevases töös kasuks.
Kursuse eesmärk ja sisu:
Kursuse eesmärgiks on täiendada ja kaasajastada oma teadmisi muusikalise mälu ja kuulmise arendamise, laulus ja kõnes tervisliku häälekasutuse ning muusika teiste ainevaldkondadega lõimimise teemadel:
- Muusikalise mälu ja -kuulmise arendamine õpilastes: tasuta keskkondade Musictheory.net ja Teoria.com võimalikud rakendused muusikateooria ja -kuulmise arendamiseks; MatchMySound programmi kasutamine muusikalise kuulmise arendamiseks; PearDeck lisandprogrammi rakendus aktiivseks muusikatunniks; võimalusi õpilaste lemmikmuusika kaasamiseks muusikalise mälu arendamisel.
- Hääle funktsioneerimise põhimõtted, tervislik häälekasutus, hääl ja esinemine
- Muusika lõimimine teiste ainevaldkondadega (matemaatika, liikumine, keel ja kirjandus): taktimõõt ja noodivältused teatevõistluses; relatiivse süsteemi õppimine liikudes noodijoonestikul; vanasõnad ja kõnekäänud rütmiostinatos. digitaalsete tehnoloogiate kasutamine loovtöödes ja loovliikumises.
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å
Kursuse läbinu:
- arendab õpilastes muusikalist mälu ja -kuulmist;
- teab hääle funktsioneerimise põhimõtteid;
- suunab häält tervislikule häälekasutusele nii kõnes kui ka laulmisel;
- lõimib muusikat teiste ainevaldkondadega ja viib läbi praktilisi lõimitud õppetegevusi;
- on omandanud ülevaate lõimitavate ainevaldkondade eesmärkidest;
- oskab sõnastadad eesmärke (kognitiivne tegevus, teadmus, täpsustused)
Juhendajatest
Heddi Reinsalu, MA on TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi ja Haridusteaduste instituut muusikadidaktika nooremlektor. Ta on ka TLÜ doktorant ning tegevõpetaja nii üldhariduskoolis kui lasteaias.
Marit Mõistlik-Tamm, PhD on Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi muusika lektor, kelle kireks on aidata õppuril avada muusika ja helide rikkalik ning põnev maailm. Marit on 2010. aastast Eesti Muusikateraapia Ühingu liige ning õppetööst ja koolituste juhendamisest vabal ajal tegeleb ta muuhulgas ka vibroakustilise teraapiaga. Muusikateraapia on Maritit pikalt köitnud, sest nii magistri- kui doktoritöö teemad on just muusikateraapia kasutamisest õppetöös ja ka igapäevaelus. Lisaks on ta sertifitseeritud life coach. Ja kui õnneks läheb, on Maritit ennast ka võimalik laval esinemas näha.
Vaike Kiik-Salupere, PhD on laulja (metsosopran) ja vokaalpedagoog. Ta on (1981), Eesti Kirikumuusika Liidu (2004) ja (2010) liige. 1979.aastal alustas ta Estonias koorilauljana, 1981.aastast laulis ooperites, operettides ja muusikalides ka sooloosi ning aastail 1999–2005 oli samas solist. 1992.-2000.a õpetas lisaks Georg Otsa nimelises ÌìÃÀÓ°ÊÓ Muusikakoolis ning 2009.aastast alates on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli õppejõud (aastast 2013 dotsent).
Ajakava
E, 04.11 kl 10:15 - 13:30/45 |
Heddi Reinsalu |
Ülevaade lõimitavate ainevaldkondade eesmärkidest uue õppekava valguses. Õppijast lähtuvate eesmärkide sõnastamine (kognitiivne tegevus, teadmus, täpsustused). Praktiliste, lõimitud õppetegevuste läbi tegemine ja uute loomine (taktimõõt ja noodivältused teatevõistluses, relatiivse süsteemi õppimine liikudes noodijoonestikul, vanasõnad ja kõnekäänud kehapillil). |
E, 04.11 kl 14:15 - 17:30/45 |
Vaike Kiik-Salupere |
Hääleseade esmased põhimõtted. Hääl kõnes ja laulus. Hääl ja vanus. Hingamisharjutused, diktsiooniharjutused, hääleharjutused. |
T, 05.11 kl 10:15 - 13:30/45 |
Marit Mõistlik-Tamm | Tutvumine tasuta keskkondadega Musictheory.net ja Teoria.com: kuidas neid keskkondi kasutada muusikateooria õpetamisel, praktilised näited ja harjutused, mis aitavad õpilastel arendada muusikalist kuulmist ja mõistmist. Lemmikmuusika kaasamine: kuidas motiveerida õpilasi õppeprotsessis läbi nende isiklike muusikaliste eelistuste, praktilised harjutused ja ideed, kuidas kasutada lemmikmuusikat õppimise kontekstis. |
T, 05.11 kl 14:15 - 17:30/45 |
Heddi Reinsalu |
Digitaalsete tehnoloogiate kasutamine loovtöödes ja loovliikumises. |
E, 11.11 kl 10:15 - 13:30/45 |
Marit Mõistlik-Tamm |
MatchMySound programmi võimalused muusika taasesitamise arendamisel. |
E, 11.11 kl 14:15 - 17:30/45 |
Vaike Kiik-Salupere |
Tervislik häälekasutus. Hääl ja esinemine. Esinemisärevusega toimetulek. Hingamisharjutused, hääleharjutused. |