Õpetaja

Koolituse kood HRC0664/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 112 tundi, iseseisevõpe 44 tundi)

Koolituse hind Sihtrühma kuuluvatele TASUTA. Koolitust rahastatakse „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ raames Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi toel

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Silvi Suur, Kerstin Kööp, Lii Lilleoja, Aino Ugaste, Evelyn Neudorf, Kaire Kollom, Maire Tuul jt

Koolitusjuht

Õpetajat abistav töötaja lasteaias

Haridusteaduste instituut

Ootame koolitusele osalema pedagoogilise ettevalmistuseta inimesi, kes juba töötavad või soovivad tööle asuda koolieelses lasteasutuses õpetajat abistava töötajana. Koolitusel omandad õpetajat abistava töötaja pedagoogilised kompetentsid ning valmisoleku korraldada lasteaia õppe- ja kasvatustegevusi lapse arengu toetamise ja koostöö valdkonnas.

- 10.00 - 17.15

Koolituse kood HRC0664/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 112 tundi, iseseisevõpe 44 tundi)

Koolituse hind Sihtrühma kuuluvatele TASUTA. Koolitust rahastatakse „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ raames Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi toel

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Silvi Suur, Kerstin Kööp, Lii Lilleoja, Aino Ugaste, Evelyn Neudorf, Kaire Kollom, Maire Tuul jt

Koolitusjuht

Kellele?

Pedagoogilise ettevalmistuseta inimesed, kes töötavad või soovivad töötada koolieelses lasteasutuses õpetajat abistava töötajana.

Lisainfo

Täienduskoolitus on toetatud Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" ja on osalejatele trasuta.

NB! Palume arvestada, et kursusele registreerudes ei ole te automaatselt kursuse õppegruppi arvatud. Kursusel osalejate valiku kriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine (see on kirjeldatud õppekavas) ning motivatsioonikirja täitmine. Motivatsioonikiri saatke koolituse korraldajale e-mailil viktoria.bubukin@tlu.ee hiljemalt 31. juuliks 2024. Teiega võetakse enne kursuse algust ühendust ja antakse teada, kas olete õppegruppi arvatud.

°­´Ç´Ç±ô¾±³Ù³Ü²õ±èä±ð±¹²¹»å:

Õpe on planeeritud*:

  • 12.–13. september 2024 kell 10.00–17.15
  • 26.–27. september 2024 kell 10.00–17.15
  • 10.–11. oktoober 2024 kell 10.00–17.15
  • 24.–25. oktoober 2024 kell 10.00–17.15
  • 7.–8. november 2024 kell 10.00–17.15
  • 21.–22. november 2024 kell 10.00–17.15
  • 5.–6. detsember 2024 kell 10.00–17.15

*Korraldajal on õigus teha ajakavas muudatusi.

Kuidas? 

Kogu kursus toimub kogemusõppe printsiipidele tuginedes osalejaid kaasavalt. Õppemeetoditena rakendame loenguid, rollimänge, simulatsiooniharjutusi, videoid, rühmatöid, ajurünnakuid, dokumendianalüüsi, individuaalseid ülesandeid ning refleksiooni.

Näidissituatsioonide kõrval on osalejail võimalus läbi mängida nende enda töös ettetulevaid olukordi. Kursusel kasutatakse IKT vahendeid ja veebikeskkondi, mis arendavad läbivalt õpetaja haridustehnoloogilisi pädevusi (lähtuvalt ISTE digipädevuste standardist).

Teemad

  • Meeskonnatöö lasteaias: Õpetaja ja abiõpetaja roll lasteaiarühmas, abiõpetaja tegevuse alused ja põhimõtted lapse arengu toetamisel ja õppekasvatustegevuse korraldamisel lasteaia rühmas, kompetentsid lähtudes lapsehoidja kutsestandardist, tase 4.
  • Abiõpetaja kui meeskonna liige, koostöö rühma ja asutuse tasandil, koostöösuhted lastevanematega. Lastevanemate kaasamine ja toetamine.
  • Õpi- ja kasvukeskkonna loomine rühmas: Turvalise ja mängulise õpi- ja kasvukeskkonna kujundamine, vaimse ja füüsilise kasvukeskkonna ohutegurid, tervisekaitse nõuded lasteaia rühmas ja õuealal. Lapse arengut toetava õpikeskkonna loomine ja õpetaja toetamine keskkonna kujundamisel. Koduse ja lasteaia keskkonna mõju lapse arengule.
  • Lapse areng ja lapsest lähtuv õppe- ja kasvatustegevus: Lapse arengu astmed, lapse erivajaduste arvestamine. Lapse üldpädevuste ja arengu toetamine õppe-kasvatustegevuse valdkondades. Lapse individuaalsuse ja arengupotentsiaali arvestamine, õpetamisviiside valik. Lapse mäng ja arengut toetavad õppe- ja kasvatustegevused ja nende lõimimine. Laste initsiatiivi toetamine ja laste kaasamine õppe-kasvatustegevuse kavandamisel ja analüüsimisel. Aktiivõppe meetodite rakendamine lasteaias.
  • Lapse tervise toetamine: Lapse tervise jälgimine, tervislike eluviiside kujunemise toetamine, tervist edendavate tegevuste korraldamine, tervislik toitumine, liikumine, lapse hooldamine, abi õnnetusjuhtumite ja kriisi olukordades.

Koolituse tulemusena õppija:

  • teab ja mõtestab oma rolli lasteaia meeskonnas ja aitab kaasa koostöö kujunemisele rühmas ja lastevanematega;
  • oskab toetada õpetaja tegevust õppe- ja kasvatustegevuse läbiviimisel, korraldades laste õppe-kasvatustegevusi individuaalselt ja/või väikestes gruppides;
  • oskab hinnata ja toetada laste arengut lähtudes lapsest ning tema kultuurilisest eripärast;
  • kasutab sobivaid suhtlemisviise laste, kolleegide ja lastevanematega;
  • oskab reflekteerida oma tegevust ja professionaalset arengut lähtudes lapsehoidja kutse kompetentsidest. 

Küsi lisa      Ole kursus haridusuuenduse uudistega

ELHTM