
Õpetamise toetamine kõrgkoolis: üliõpilastööde juhendamine
Haridusteaduste instituut
Koolitusel osalemine annab kõrgkooli õppejõule ülevaate juhendamise viisidest ja võimalustest ning aitab mõtestada juhendaja ja juhendatava rolli ning vastutust.
³§¾±³ó³Ù°ùü³ó³¾

Halliki Põlda
elukestva õppe dotsent
Halliki on töötanud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ã¼likoolis eesti keele ja kommunikatsiooni õppejõuna, hetkel töötab ta haridusteaduste instituudis ning õpetab hariduskommunikatsiooniga ja üldise väljendusoskusega seotud õppeaineid, samuti täiskasvanukoolitust ja elukestvat õpet ning kvalitatiivanalüüsi hõlmavaid kursusi. Halliki lähtub õpetamisel andragoogilistest, täiskasvanud õppijat arvestavatest põhimõtetest ja väärtustab lisaks formaalõppele ka mitteformaalset õppimist. Ta rõhutab kõigi õppijate annete ja vajadustega arvestamist igapäevases õppes ning kasutab õppijate andeid ja nende annete arengut toetavaid õppemeetodeid. Tema doktoriväitekiri kajastab andekusfenomeni keelelist tõlgitsemast ning edasised uuringud keskenduvad täiskasvanuandekuse konstrueerimisele.
Koolitusele ootame kõrgkoolide õppejõude.
Koolituse eesmärk ja õpiväljundid
Koolituse eesmärk on saada teada juhendamise viisidest ja võimalustest ning mõtestada juhendaja ja juhendatava rolli ning vastutust.
Koolituse tulemusel on õppija saanud ülevaate üliõpilastööde juhendamise viisidest ja võimalustest ning teadvustab juhendamisega kaasnevaid rolliootusi ja vastutust.
Teemad
Juhendamine kui üliõpilase õppimise toetamine, juhendamise viisid ja võimalused, juhendaja ja juhendatava rollid ning ülesanded üliõpilastööde koostamisel.