
Õpiabirühma õpetaja 2023
Haridusteaduste instituut
-
Õpiabirühma õpetaja mikrokraadiõppes osalemine annab vajalikud oskused ja pädevused, millega toetada lugemis-, kirjutamis- ja/või matemaatika õpiraskustega õpilast.
NB! Õppegrupp on täitunud!
Loe mikrokraadidest lähemalt siit.
Sisu
Mikrokraadiõppe eesmärk on saada pädevused, millega toetada lugemis-, kirjutamis- ja/või arvutamisraskusega õpilast.
Õppetöö toimub sessioonõppe vormis koos tasemeõppes õppijatega. Kontaktõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppe sessiooni aegadel. Iseseisev töö on kirjeldatud moodulipõhiselt.
Programm koosneb neljast moodulist:
Matemaatika õpiraskustega õpilase toetamine, 6 EAP
Kirjutamisraskustega õpilase toetamine, 6 EAP
Lugemisraskustega õpilase toetamine, 6 EAP
Õpiabirühm õpetaja refleksioon, 1 EAP.
Programmi läbimise tulemusel omab õppija teadmisi ja oskusi, millega toetada lugemis-, kirjutamis- ja/või matemaatika õpiraskustega õpilast.
Keda ootame õppima?
Ootame mikrokraadiprogrammi alustavaid ja töötavaid õpiabirühma õpetajaid. Kandidaadil on omandatud kõrgharidus (eelistatud on pedagoogiline haridus). Mikrokraadiprogrammi kandideerimiseks tuleb esitada motivatsioonikiri (vorm saadetakse ülikooli poolt pärast programmi registreerumist).
Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å
Kokku on õppekava ainetega seotud 3 erinevat õppejõudu. Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»åud kellega õppekavale õppima asudes kokku puutud:
Piret Soodla on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis töötanud teaduri ja õppejõuna. Alates 2020. aasta sügisest töötab ta haridusteaduste Instituudis kaasava hariduse ja eripedagoogika professorina. Piret viib läbi õppetööd, mis valmistab tulevasi ning juba praktiseerivaid eripedagooge ja õpetajaid ette tööks lugemisraskustega lastega. Seejuures peab ta oluliseks õpetajate ja eripedagoogide koostööoskuste toetamist, et tõhustada kaasava hariduse rakendamist alus- ja põhihariduses. Lisaks juhendab ta üliõpilasi uurimistööde planeerimisel ja läbiviimisel. Piret peab oma töös esmatähtsaks tõenduspõhisust ning õpetamisel on tema eesmärgiks toetada üliõpilasi, et neist saaksid teadlikud ja ennast juhtivad professionaalid.
Liina Malva on õpetaja ja eripedagoog. Tal on doktorikraad kasvatusteadustes. Tema uurimistöö keskendus õpetajate üldpedagoogiliste teadmiste (nende olemus, hindamine ja esindatud praktikas) uurimisele.
"Alates 1989. aastast olen töötanud logopeedina. ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli tõi tee mind 2006. aastal ning töötan siin eripedagoogika lektorina. Lisaks ülikoolile olen töötanud ka koolis, lasteaias, rehabilitatsiooni- ja nõustamiskeskuses. 2015. aastal kaitsesin TLÜ-s ka oma doktoritöö „Erineva sotsiaalse tagapõhjaga Eesti noorte kirjaoskus“, mille raames töötasin välja täiskasvanute kirjaoskuse hindamiseks sobiva testi."
Toimumise ajakava
Õpiabirühma õpetaja mikrokraadiprogrammi avaseminar toimub 25. augustil 2023 kell 10.15-13.45 Terra majas ruumis 415 (T-415).
Moodulite ajakava:
Matemaatika õpiraskustega õpilase toetamine, 6 EAP, 02.09.2023-27.01.2024
Kirjutamisraskustega õpilase toetamine, 6 EAP, 27.09-24.11.2023
Lugemisraskustega õpilase toetamine, 6 EAP, 28.08.2023-12.01.2024
Õpiabirühm õpetaja refleksioon, 1 EAP, 25.08.2023-27.01.2024, esimene kohtumine 25.08 (avaseminar)
Tunniplaanid leiate mikrokraadi õppekava moodulite alt.