
Pedagoogika - õppimisest ja õpetamisest alustavale õpetajale
Haridusteaduste instituut
Koolitusel osalemine aitab saada tuge õpetajana töötamiseks esmaste pedagoogiliste baaskompetentside kujunemiseks kutsestandardist lähtuvalt ja kujundada arusaama õppimise ja tänapäevaste õpetamise põhimõtete mõistmiseks ja rakendamiseks.
Sihtgrupp
Tööd alustavad või juba õpetajana tegutsevad õpetajad, kellel on vähemalt magistrikraad või sellega võrdsustatud haridustase, kuid kellel puudub pedagoogiline ettevalmistus.
Koolituse eesmärk ja õpiväljundid
Koolituse eesmärk on saada tuge õpetajana töötamiseks esmaste pedagoogiliste baaskompetentside kujunemiseks kutsestandardist lähtuvalt; olla valmis enesearenguks ja pidevõppeks; kujundada arusaam õppimise ja tänapäevaste õpetamise põhimõtete mõistmiseks ja rakendamiseks; õppida vastavalt sellele õppija õppimist toetama, õppimist toetavat õpikeskkonda kujundama, õpi- ja õpetamistegevusi kavandama, iseenda kui õpetaja tegevust uurima ja isiklikke arengueesmärke kavandama.
Koolituse tulemusel õppija
- märkab ja analüüsib psüühiliste protsesside rolli õppimisel (sh üldpädevuste arengus);
- näeb võimalusi autonoomiat ja koostööd toetava õpikeskkonna kujundamiseks;
- loob tingimused ennast teadlikult määratlevate ja juhtivate õppijate kujunemiseks;
- eesmärgistab, kavandab ja tagasisidestab õppeprotsessi õppija arengulistest vajadustest ja õpitegevuse eesmärkidest (kasutades sh IKT vahendeid) lähtudes; analüüsib ja kavandab oma professionaalset arengut õpetajana.