pilt

Koolituse kood HRC0363

Maht Kontaktõpe 138 tundi, iseseisev õpe 174 tundi

Koolituse hind 1420

Koolitajad Katrin Poom-Valickis PhD Kati Aus, MsC Teri Talpsep, MsC Kadi Georg, MA Triin Ulla, MA

Koolitusjuht

Pedagoogika - õppimisest ja õpetamisest alustavale õpetajale

Haridusteaduste instituut

Koolituse kood HRC0363

Maht Kontaktõpe 138 tundi, iseseisev õpe 174 tundi

Koolituse hind 1420

Koolitajad Katrin Poom-Valickis PhD Kati Aus, MsC Teri Talpsep, MsC Kadi Georg, MA Triin Ulla, MA

Koolitusjuht

Koolitusel osalemine aitab saada tuge õpetajana töötamiseks esmaste pedagoogiliste baaskompetentside kujunemiseks kutsestandardist lähtuvalt ja kujundada arusaama õppimise ja tänapäevaste õpetamise põhimõtete mõistmiseks ja rakendamiseks.

 

Koolitus algab sügisel 2022. Täpsed kuupäevad on selgumisel.

Kellele?

Tööd alustavad või juba õpetajana tegutsevad õpetajad, kellel on vähemalt magistrikraad või sellega võrdsustatud haridustase, kuid kellel puudub pedagoogiline ettevalmistus.

Kuidas?

Kursuse kontaktõpe on jagatud viieks mooduliks. Iga moodul kestab kaks 6-tunnist päeva. Moodulite vahel täidab osaleja iseseisvalt etteantud ülesandeid, mis toetavad kutse omistamiseks vajaliku arenguportfoolio kokkupanekut (nt klassiruumi, õpioskuste kaardistus, kursusel õpitu teadlik rakendamine ja analüüs, märkamisülesanded)

Koolituse eesmärk ja õpiväljundid

Koolituse eesmärk on saada tuge õpetajana töötamiseks esmaste pedagoogiliste baaskompetentside kujunemiseks kutsestandardist lähtuvalt; olla valmis enesearenguks ja pidevõppeks; kujundada arusaam õppimise ja tänapäevaste õpetamise põhimõtete mõistmiseks ja rakendamiseks; õppida vastavalt sellele õppija õppimist toetama, õppimist toetavat õpikeskkonda kujundama, õpi- ja õpetamistegevusi kavandama, iseenda kui õpetaja tegevust uurima ja isiklikke arengueesmärke kavandama.

Koolituse tulemusel õppija

  • märkab ja analüüsib psüühiliste protsesside rolli õppimisel (sh üldpädevuste arengus);
  • näeb võimalusi autonoomiat ja koostööd toetava õpikeskkonna kujundamiseks;
  • loob tingimused ennast teadlikult määratlevate ja juhtivate õppijate kujunemiseks;
  • eesmärgistab, kavandab ja tagasisidestab õppeprotsessi õppija arengulistest vajadustest ja õpitegevuse eesmärkidest (kasutades sh IKT vahendeid) lähtudes; analüüsib ja kavandab oma professionaalset arengut õpetajana.

 

Ole kursis haridusuuenduse uudistega  Küsi lisa

Sarnased koolitused

Klassiõpetaja I kooliastmes

Haridusteaduste instituut

-

Koolituse eesmärgiks on kujundada kutsestandardist lähtuvad klassiõpetajana töötamiseks vajalikud esmased pedagoogiliste baaskompetentsid, valmisolek enesearenguks ja pidevõppeks, arusaam õppimise ja tänapäevaste õpetamise põhimõtetest ja nende rakendamisest; õppida vastavalt sellele õppija õppim

Eesti keel
1890
Vaata koolitust