
Perekonna- ja pärimisõigus
Ühiskonnateaduste instituut
Perekonna- ja pärimisõiguse tundmine ja sellega seonduvate küsimuste ning probleemide lahendamine on nii Eesti avalikus sektoris, omavalitsustes, kui ka kolmandas sektoris (MTÜ-d) jätkuvalt väga oluline tegevusvaldkond. Erinevate perekonnaprobleemide lahendamiseks on oluline tunda valdkonna õiguslikku regulatsiooni ja selle rakendamise praktikat. See on avatava mikrokraadi koolitusprogrammi käivitamise peamine eesmärk.
-
Koolituse läbinu tunneb perekonna- ja pärimisõigust ja selle rakendamise praktikat ning oskab lahendada perekonna- ja pärimisõiguse valdkonda kuuluvaid küsimusi. Koolituse läbinu tunneb õiguse seaduspärasusi, koostoimet ja erinevate õigusharude vahelist seost.
Keda ootame õppima?
Inimene, kes omab vähemalt bakalaureusekraadi või rakenduskõrgharidust. Oodatud on spetsialistid ja ametnikud, kes on huvitatud perekonna- ja pärimisõigusest ning selle rakendamise praktikast. Kohalikus omavalitsustes töötavad sotsiaaleriala spetsialistid, kes soovivad omandada teadmisi perekonnaõiguse valdkonnas; MTÜ-de töötajad, kes tegelevad perekonna; sotsiaalteenuste ning kogukonnatöö küsimustega.
Mikrokraadiprogrammi õpe toimub 4-5 korda kuus nii ülikooli auditooriumis kui ka hübriidvormis videokonverentsi keskkonnas. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond.
Kuidas õpe toimub?
Õpe toimub koos bakalaureuse tudengitega ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ruumides. Osaleja panustab iga teema raames antud iseseisvasse töösse; on paindlik ajakasutuses, mis võimaldab osaleda kontaktõppes; oskab eesti keelt vähemalt B2 tasemel, omab vajadusel isiklikku sülearvutit, millel on kaamera kasutamisvõimalus, kõrvaklapid, kvaliteetne internetiühendus kaugosalusroboti või telekonverentsi platvormi vahendusel .
Ainete toimumise info (õppejõud, ruum, kellaaeg) on leitav tunniplaani- ja ruumikasutusprogrammi ASIO rubriigis "Ainekalendrid":
1. Sisestage otsingulahtrisse õppeaine kood või täpne nimetus ja vajutage nuppu "Otsi". Kui sarnase nimega aineid on rohkem kui üks, kuvatakse nimekiri. Võimalusel kasutage otsinguks ainekoodi. Tunniplaani nägemiseks klikake aine nimetusel.
2. Valige lehe vasakul pool asuvast kalendrist kuu ja aasta, mille kohta tunniplaani vajate.
3. Tunniplaanis kuvatakse loengu toimumisaeg, õppejõu nimi ja ruumi number.
4. Tunniplaanis võib ette tulla muudatusi, palun vaadake loenguinfo iga nädala alguses igaks juhuks üle.
Tunniplaani lingil klikates maandute septembri esimeses nädalas ning edasi liikumiseks (et vaadata infot järgmistel nädalatel toimuva kohta) kasutage lehe vasakul ääres asuvat kalendrit. Ruumide numbri ees olev täht näitab hoonet (S-Silva, M-Mare, A-Astra, T-Terra). Majade asukohta saate vaadata ülikooli linnaku kaardil.
Kursused ja tunniplaan
Mikrokraad kuulub . Tunniplaani leiad aine koodi alt. AKJ6387.YK 6EAP sügis 2024 |
AKJ6330.YK 3EAP sügis 2024 |
AKJ6364.YK 6 EAP kevad 2025 |
AKJ6325.YK 6 EAP kevad 2025 |