
Praktilised õpetamisoskused mäluasutuse töötajatele
Haridusteaduste instituut
Koolituse eesmärgiks on omandada praktilised õpetamisoskused, et toetada eri vanuserühmas inimeste õppimist muuseumis, arhiivis ja raamatukogus.
-
Kursus on üles ehitatud kogemusliku õppena, milles erinevate õppimisega seotud fenomenide kogemine on aluseks refleksioonile ja analüüsile. Kogemuslik grupis õppimine annab võimaluse kaasata erinevaid kogemusi ja mõista seda, kuidas toimub teadmiste omandamine muuseumi keskkonnas.
Koolituse õpiväljundid:
-
Rakendab pedagoogika, andragoogika ja muuseumihariduse põhiprintsiipe haridusprogrammide kavandamisel ja elluviimisel eri vanuserühmade jaoks;
-
Rakendab nüüdisaegse õpikäsituse põhimõtteid ja eakohaseid aktiivõppemeetodeid, et toetada laste, noorte ja täiskasvanute arengut muuseumikeskkonnas;
-
Kasutab muuseumikeskkonna, raamatukogu ja arhiivi eripärasid elukestva õppe ja formaalhariduslike eesmärkide saavutamiseks, sealhulgas toetades üldpädevuste ja lõimitud aineõppe arendamist;
-
Suudab luua ja hoida koostöist õpikeskkonda, lähtudes õppimispsühholoogia teaduspõhistest põhimõtetest, arvestades õppijate erinevaid arengulisi vajadusi ja sotsiaalset konteksti;
-
Analüüsib ja arendab oma suhtlemis-, õpetamis- ja grupitööoskusi mäluasutuses õpetades.
Koolituse toimumise kuupäevad
06.10, 13.10, 27.10 ja 03.11
Sihtgrupp
Mäluasutustes (muuseum, raamatukogu, arhiiv) töötavad praktikud
Registreerimise avame aprilli lõpus!
Kaja Visnapuu
Muuseumihariduse valdkonnaga olen seotud aastast 2003, mil asusin muuseumipedagoogina tööle SA Virumaa Muuseumid. Muuseumis töötamiseks täiendasin oma teadmisi alushariduse pedagoogikas TLÜ Rakvere kolledžis ning ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli andragoogika magistrantuuris. Lisaks haridusteadusele on mul magistrikraad ka sotsiaalteaduses – haridusinnovatsioonis, õppimise ja õpetamise juhtimise alal Tartu ܱô¾±°ì´Ç´Ç±ô¾±²õ³Ù.
Olen välja töötanud Muuseumipedagoogika aine alushariduse pedagoogika bakalaureuse taseme üliõpilastele Rakvere kolledžis ning Elukestva õppe keskkonna valikaine andragoogika magistrantidele ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis, mida olen õpetanud seitsme õppeaasta vältel. Olen juhendanud üliõpilaste muuseumihariduslikke bakalaureusetöid nii Rakvere kui Narva kolledžis. Praegu töötan külalislektorina TÜ Narva kolledžis ja kohaloo õppeaine õpetajana Rakvere Eragümnaasiumis. Valikainena olen kohalugu andnud ka Rapla Gümnaasiumis ja Rakvere Riigigümnaasiumis.
Alates 2024. aasta sügisest olen juhtivkoolitajaks ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli uudses mikrokraadiprogrammis Muuseumiharidus.
Triin Siiner
Olen töötanud erinevates Eesti muuseumides nagu Eesti Vabaõhumuuseum, Ajaloomuuseum, Eesti Panga muuseum ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Linnamuuseum. Hariduselt andragoogi ja psühholoogina on mu huvi olnud alati suunatud inimestevahelistele protsessidele, sh sellele, kuidas mõjutab muuseum ajalooteadvust ja kuidas lapsed loovad põhjuslikke seoseid perekondliku külastuse käigus. 2024. aastal viisin ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli muuseumihariduse mikrokraadiprogrammis läbi õppeainet "Õ±è±è¾±³¾¾±²Ô±ð muuseumis", mille eesmärgiks on avada muuseumis õppimise erinevaid tahke alates kognitiivsete protsesside arengust kuni koostöise õppimise protsessideni.
*Täienduskoolitus on osalistele TASUTA, kuna on toetatud Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".
NB! Palume arvestada, et kursusele registreerudes ei ole te automaatselt kursuse õppegruppi arvatud. Kursusel osalejate valiku kriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine (see on kirjeldatud õppekavas). Teiega võetakse enne kursuse algust ühendust ja antakse teada, kas olete õppegruppi arvatud.
Võta ühendust!
Kristi Kivisild
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli haridusinnovatsiooni keskuse koolitusjuht