
Rände- ja lõimumispoliitika
Ühiskonnateaduste instituut
Mikrokraadi eesmärk on anda teaduspõhine ülevaade rände- ja lõimumisprotsesside loogikast, nende juhtimise võimalustest ja piirangutest riiklike, kohaliku või ettevõtte tasandi poliitikameetmetega, ning rände- ja lõimumisprotsesside laiemast ühiskondlikust mõjust. Mikrokraad on osa Ühiskonnateaduste instituudi politoloogia õppekavast.
-
Mikrokraadi programmi läbinud õppija:
-
orienteerub rändeprotsesside mitmekesisuses, oskab selgitada rände põhjuseid ja ühiskondlikke ja majanduslikke mõjusid;
- tunneb erinevaid lõimumiskäsitlusi, nende lõimituskriteeriume ning ühiskondlik-majanduslikke mõjusid;
- tunneb rände- ja lõimumispoliitika kujundamise eripärasid ning orienteerub erinevates rände- ja lõimumispoliitika meetmetes;
- mõistab rände- ja lõimumispoliitika valitud tahkusid süvitsi ning oskab analüüsida nende potentsiaalseid ja/või reaalseid mõjusid;
- omab ülevaadet rahvussuhetest ja etnilise konflikti problemaatikast globaliseeruva maailma kontekstis nii siseriiklikul kui ka riikidevaheliste suhete tasandil;
- oskab analüüsida põhjuseid, mis mõjutavad rahvussuhteid tänapäeva ühiskondades ning tunneb rahvuskonfliktide juhtimiseks rakendatavaid poliitikaid;
- oskab esitada teemasse sügavuti minevaid küsimusi, algatada diskusiooni ja põhjendada oma seisukohti.
Keda ootame õppima?
Õppija omab vähemalt bakalaureuse kraadi või rakenduskõrgharidust. Oodatud on rände- või lõimumisvaldkonna poliitikat kujundavad või elluviivad ametnikud, vabakonna esindajad ja spetsialistid, välistööjõu mahukate ettevõtete personalispetsialistid jt töötajate lõimumisstrateegia eest vastutavad töötajad. Samuti külgnevate poliitikavaldkondadega (nt haridus-, sotsiaal-, julgeoleku-, korrakaitse-, välispoliitika) tegelevad inimesed ja/või inimesed, kes on perspektiivis huvitatud politoloogia magistriõppesse astumisest.
Kuidas õpe toimub?
Mikrokraadiprogrammi õpe kestab 2 semestrit, 10 kuud. Kontaktõpe toimub reedel ja/või laupäeval (keskmiselt 2 korda kuus) ülikooli auditooriumis arutlevate loeng-seminaride ning praktiliste töötubade vormis. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejatel kasutada veebipõhine õpikeskkond.
Õpe toimub koos magistritudengitega ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ruumides. Osaleja panustab iga teema raames antud iseseisvasse töösse; on paindlik ajakasutuses, mis võimaldab osaleda kontaktõppes; oskab eesti keelt vähemalt B2 tasemel, omab vajadusel isiklikku sülearvutit, millel on kaamera kasutamisvõimalus, kõrvaklapid, kvaliteetne internetiühendus kaugosalusroboti või telekonverentsi platvormi vahendusel .
Ainete toimumise info (õppejõud, ruum, kellaaeg) on leitav tunniplaani- ja ruumikasutusprogrammi ASIO rubriigis "Ainekalendrid":
1. Sisestage otsingulahtrisse õppeaine kood või täpne nimetus ja vajutage nuppu "Otsi". Kui sarnase nimega aineid on rohkem kui üks, kuvatakse nimekiri. Võimalusel kasutage otsinguks ainekoodi. Tunniplaani nägemiseks klikake aine nimetusel.
2. Valige lehe vasakul pool asuvast kalendrist kuu ja aasta, mille kohta tunniplaani vajate.
3. Tunniplaanis kuvatakse loengu toimumisaeg, õppejõu nimi ja ruumi number.
4. Tunniplaanis võib ette tulla muudatusi, palun vaadake loenguinfo iga nädala alguses igaks juhuks üle.
Tunniplaani lingil klikates maandute septembri esimeses nädalas ning edasi liikumiseks (et vaadata infot järgmistel nädalatel toimuva kohta) kasutage lehe vasakul ääres asuvat kalendrit. Ruumide numbri ees olev täht näitab hoonet (S-Silva, M-Mare, A-Astra, T-Terra). Majade asukohta saate vaadata ülikooli linnaku kaardil.
Kursused ja tunniplaan
Ainekood ja tunniplaan õppejõud kursus EAP semester
RIP7607.YK Raivo Vetik 6 kevad 2025 |
RIP7025.YK Marina Vahter 6 sügis 2025 |