kõnnikoosolek

Registreerimise tähtaeg

Maht 12 EAP

Minimaalne osalejate arv 15

Koolituse hind 2050 eur (sh KM)

Koolitajad Aleksander Pulver , Kristjan Port, Ruth Shimmo , Piret Vacht , Karel Kulbin, Reeda-Tuula-Fjodorov, Eliis Härma, Maarja Randväli , Galina Opikova

Koolitusjuht

Töötaja heaolu ja tervisliku eluviisi toetamine organisatsioonis

Loodus- ja terviseteaduste instituut

Interdistsiplinaarsedteadmised ja praktilised oskused töötajate heaolu ja tervisliku eluviisi toetamiseks ning organisatsioonide sotsiaalse kestlikkuse edendamiseks.

- 10.00 - 17.00

Registreerimise tähtaeg

Maht 12 EAP

Minimaalne osalejate arv 15

Koolituse hind 2050 eur (sh KM)

Koolitajad Aleksander Pulver , Kristjan Port, Ruth Shimmo , Piret Vacht , Karel Kulbin, Reeda-Tuula-Fjodorov, Eliis Härma, Maarja Randväli , Galina Opikova

Koolitusjuht

Mikrokraadi õppekava “Töötaja heaolu ja tervisliku eluviisi toetamine organisatsioonis” keskendub töötaja heaolu lahtimõtestamisele organisatsiooni kontekstis, selle mõõtmisele ja võimestamisele, panustades nii organisatsioonide kestlikkuse sotsiaalsesse tahku ja vastutustundliku majandamisesse ning nende edendamisesse.

Mikrokraadis õpitakse nägema erinevate teoreetiliste mudelite rakendatavust organisatsiooni tasandil, analüüsima, mõõtma ja hindama ning töötama välja lihtsamaid sekkumisi töötajate personaalse heaolu edendamiseks. Olulisel kohal on ka sekkumisvajaduse ja võimalike lahenduste kommunikatsioon. Kursusel osaleja saab kaasa teadmised ja tööriistad, mille abil saab oma organisatsioonis teha algust heaolu edendamisega. 

Keda ootame osalema?

Mikrokraadiprogramm on suunatud vähemalt bakalaureusekraadiga (või sellega võrdsustatud haridustasemega) kes soovivad süvendada oma teadmisi heaolu- ja terviseteemadel. Rekreatsioonikorraldajatele, kes soovivad täiendada oma teadmisi heaoluteenuste valdkonnas. Personalispetsialistidele ja büroojuhtidele, kelle tööülesannetes on või hakkab olema töötajate heaolu edendamine. Tervishoiu- ja töökeskkonnaspetsialistidele, kes tegelevad töötervishoiu ja -ohutuse valdkonnas. Heaoluteenuste konsultantidele ja juhtidele, kes soovivad luua tõhusaid heaolustrateegiaid oma organisatsioonis.

 

 

Eesmärk ja õpitulemused

Tallinna Ülikool pakub võimalust õppida mikrokraadiprogrammis mis toetab töötajate heaolu ja tervisliku eluviisi kujundamist organisatsioonis, andes teadmised ja praktilised oskused heaolu hindamiseks, edendamiseks ning rekreatiivsete ja tervisekäitumisega seotud lahenduste rakendamiseks.

 

Programmi läbinud õppija: 

  • Selgitab ja analüüsib heaolu, sh positiivse psühholoogia, ja rekreatsiooni olulisemaid mudeleid ning oskab valida neist organisatsiooni konteksti kõige paremini rakenduvad;
  • Mõtestab oma organisatsiooni töötajate vaatenurgast lahti ja arutleb heaolu kontseptsioonide üle;
  • Kirjeldab ja seostab organisatsiooni tegevusi eluviisi, heaolu, inimeste tegevuse, tervise ja keskkonnateguritega, sealhulgas tervisekäitumisega ja keskkonnatervise teemadega;
  • Seirab subjektiivset heaolu organisatsioonis kasutades selleks asjakohaseid meetodeid, analüüsib ja tõlgendab saadud juhendite alusel tulemusi, et valida sekkumisteks sobivad meetmed;
  • Töötab välja asjakohaseid passiivsust ja rahulolematust ennetavaid ning heaolu edendavaid sekkumisi ning kommunikeerib neid;
  • Hindab sekkumiste ja neid kajastavate kommunikatsioonistrateegiate toimivust ning puudusi läbi teaduspõhise argumentatsiooni.

Lõpetamise tingimused: 

Arvestus. Mikrokraadis osaleja on kohustatud osalema vähemalt 85% ulatuses reaalajas toimuvates loengutes ja rühmatöödes ning esitama õigeaegselt ettenähtud tingimustel sooritatud iseseisvad ja rühmaülesanded.

Õppekava sisu

mikrokraadi programmi maht on 12 EAPd ja õppeprogrammi pikkus on kokku 8 kuud (2 õppesemestrit). 

Mikrokraadiprogramm on täies mahus täienduskoolitus, mille moodulid on ülesehitatud bakalaureuse õppe tasemel. 

Programm lõimib mitut valdkonda, et õppijal tekiks terviklik arusaam seotud mõistetest ning tegevustest ning arvestada nendega muudatuse elluviimisel. 

Ained

  • : Tutvustatakse heaolu ja rekreatsiooni teoreetilisi aluseid. Fookuses on positiivne psühholoogia, stressi ja toimetuleku mudelid ning töö- ja eraelu tasakaal. Samuti käsitleb kursus rekreatiivsete tegevuste mõju vaimsele ja füüsilisele tervisele.
  • : Keskendutakse tervisekäitumise kujundamisele ja keskkonnatervise põhimõtetele. Kursusel analüüsitakse, kuidas füüsiline ja sotsiaalne keskkond mõjutavad tervist ja heaolu ning arutatakse looduspõhiste lahenduste rolli stressi maandamisel ja töövõime suurendamisel.
  • : Kursus käsitleb heaolu ja tervise mõõtmist, sekkumiste kavandamist ja kommunikatsioonistrateegiate loomist. Osalejad õpivad koostama ja rakendama teaduspõhiseid ennetus- ja sekkumismeetmeid, analüüsima tulemusi ja arendama strateegiaid töötajate heaolu toetamiseks.

 

Koolitajad

Aleksander Pulver (PhD)

On töötanud 40 aastat Tartu Ülikoolis ja Ӱ Ülikoolis, valdab erinevaid isiksusepsühholoogia, suhtlemispsühholoogia, organisatsioonipsühholoogia ja psühhomeetria valdkondi teoreetilisel ja praktilisel tasemel. Viinud läbi üle 30 aasta täiendkoolituskursusi (sh. suhtlemistreeningud ning psühhoteraapilised grupid) stressiga toimetuleku, mitteverbaalse suhtlemise, isiksusepsühholoogia, emotsionaalsete suhete ning emotsioonide regulatsiooni alal.

Eesti Teadusinfosüsteemis:

 

Kristjan Port (PhD)

Õpetab kõige keerulisemateks peetud õppeaineid nagu spordifüsioloogia ja spordibiokeemia. Tänu temale hakkavad õpilased mõistma sporditoimet kogu kehale ja sealhulgas igale üksikule rakule. Kristjan Pordi teadmised ja oskused on väga laiahaardelised ning ta suudab keerulise asja heade näidetega lihtsaks teha ja olulised nüansid edasi anda.
Eesti Teadusinfosüsteemis:

Ruth Shimmo (PhD)

On lõpetanud Tartu Ülikooli keemia erialal ja saanud doktorikraadi Ӱ Tehnikaülikoolist. Ta on olnud järeldoktorantuuris Helsingi ja Berni ülikoolides. Viimased 10 aastat on ta tööalaseks väljakutseks olnud akadeemiliste üksuste juhtimine ja erinevate erialade lõimimine. Juhtimisalased väljakutsed on toonud kaasa huvi psühholoogiliste seaduspärasuste ja nende praktikasse rakendamise vastu mõistmaks paremini nii kaasinimesi kui iseennast. Viimasel paaril aastal on erilise tähelepanu all olnud avatuse/haavatavuse ja tänulikkuse mõju.
Eesti Teadusinfosüsteemis:

Piret Vacht (PhD)

On keskkonnakorralduse dotsent, kes õpetab laia teemadvalikut alatest puhastest loodusteadustest kuni keskkonna ja inimeste vaheliste suhteid käistlevate teemadeni väga erinevatele sihtgruppidele. Piret rakendab erinevaid aktiivõppemeetodeid - erineva ühesehitusega rühmatöid, kriitilise mõtlemise oskuse arendamise läbi informatsiooni otsimise ja analüüsi, simulatsioone jt. Piret on tegelenud erinevate valdkondade näidete ja praktikate koondamisega ning rakendamisega kestliku arengu oskuste arendamiseks erinevates õppevormides. Mikrokraadiprogrammis loeb ta loenguid ja juhendab iseseisvaid töid peamiselt keskkonnatervise teemadel ning tegeleb mikrokraadi kui terviku kokku lõimimisega. 
Mulla tervis linnaaias: Kliimamure kui inimeste ja keskkonna suhte vahendaja:  

Eesti Teadusinfosüsteemis: ETIS

 

Karel Kulbin (MA)

On rekreatsioonikorralduse nooremlektor ning omandab doktorikraadi Tervisekäitumise ja heaolu õppekaval. Varasemas karjääris on ta tegelenud ligi 15 aastat erinevate suurettevõtete rekreatsiooni korraldamise ja heaolu toetamisega läbi ürituste ning teiste tegevusvormide. Tema peamiseks uurimisfookuseks on vaba aja käitumise roll vaimses tervises ja heaolus. Mikrokraadis loeb ta loenguid ning viib läbi seminaei vaba aja ja rekreatsiooni mudelitest ning nende rakendusest, avades vaba aja kasutuse seoseid tervise ja heaoluga. Kareli enda tõsine vaba aja harrastus on laskesuusatamine, mille raames tegutsetab ta ERR-i teleülekannete ekspertkommentaatorina ja laskesuusatamise treenerite hindamiskomisjoni esimehena. 
1 Minuti Loeng: Vaba aja veetmine aitab hoida vaimset tervist: /en/mediahub/videos/1-minuti-loeng-vaba-aja-veetmine-aitab-hoida-vaimset-tervist-karel-kulbinLabor: Eriolukord ja vaim: Megatrendid ja vaimne tervis: Kuidas meie töökeskkond muutub?
Eesti Teadusinfosüsteemis:  

Reeda Tuula-Fjodorov (MA)

On rekretsioonikorralduse õppejõud ja nooremteadur, kelle uurimistöös põimuvad turism, rekreatiiv- ja sporditegevused ning nende sobitumine meid ümbritsevasse keskkonda. Mikrokraadis loeb ta loenguid ja viib läbi seminare ning praktikume just rekreatsiooni- ja füüsilise aktiivsusega seotud teemadel. 

Ekspert eetris :Kuidas käia looduses keskkonda kahjustamata?
1 Minuti Loeng: Kuidas leida oma ellu särtsu?  
ETIS

Eliis Härma (MA)

Psühholoogia eriala nooremteadur ja doktorant, kelle kitsamaks uurimisteemaks on õpioskuste areng ja motivatsioon. Omab töökogemust psühholoogina erinevate sihtrühmadega. Mikrokraadis on ta seotud erinevate õppeainetega, aidates luua seoseid psühholoogia ja heaolu teemade vahel.
Eesti Teadusinfosüsteemis:

Maarja Randväli (MA)

On olnuda akadeemilise õpptööga seotud pea kümme aastat. Peamised õpetamisvaldkonnad on haiguseõpetus ja ennetus, toitumisteraapia ning teadusmetoodika. Lisaks on Maarjal pikaajaline kogemus tervishoiutöötajana, mis on andnud praktilisi kogemusi nõustamise ja motiveerimise teemal.

Eesti Teadusinfosüsteemis:

Galina Opikova (MSc)

On Ӱ Ülikooli doktorant, kelle uurimisvaldkond keskendub tervisekäitumise ja vaimse tervise seostele. Galina on töötanud üle 8 aastat õena Psühhiaatriakliinikus, kus lisaks patsientide nõustamisele, tegeles ta ka töötajate koolitamisega.

Eesti Teadusinfosüsteemis:

Ajakava

mikrokraadiprogramm toimub perioodil 01. september 2025.a. – 30. märts 2026.a.

Programm viiakse läbi kontaktõppena loenguruumis, veebiloengutena ning õppimist toetava e-õppena Moodle õpikeskkonnas. 

Kontaktõpe loengute ja rühmatööde vormis toimuvad vastavalt ajakavale neljapäeviti ja reedeti. Õppe jooksul toimuvad ka lähiõppe loengud/seminarid ülikoolis kohapeal. Programm algab ühise kohtumispäevaga, kus tutvutakse õppejõudude ja kaasõppijatega ning kus kõik saavad ühise stardipositsiooni. 

ESIALGNE AJAPLAAN leitav .

NB Ajaplaanis võib tekkida veel kuupäevalisi muudatusi. TÄPSEM AJAKAVA KINNITATAKSE 15.08.2025

 

Tingimused ja registreerimine

Mikrokraadiprogrammis osalemise eelduseks on vähemalt bakalaureusekraad või sellega võrdsustatud haridustase. Osalejalt eeldatakse inglisekeelsete materjalide lugemise ja arusaamise oskust.  

Mikrokraadiprogrammi maksumus osalejale on 2050 eur (sisaldab käibemaksu)

Programm käivitub minimaalselt 15 osalejaga. Vastu võetakse maksimaalselt 30 osalejat.

Mikrokraadiprogrammi tunnistus väljastatakse osalejale, kes on osalenud vähemalt 85% ulatuses reaalajas toimuvates loengutes ja rühmatöödes ning esitanud õigeaegselt ettenähtud tingimustel sooritatud iseseisvad ülesanded. Kursustel edukat osalemist kinnitavad kaasatud õppejõud.

 

 

 

Täiendav info:
Katrin Soidra-Zujev,
TLÜ täiendusõppe koolitusjuht
katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Tel 6409443