NDM2017: Eestis Põhjamaade Ränivetikauurijate kohtumine
24.-28. aprillil toimub Eestis Põhjamaade Ränivetikauurijate kohtumine, mida korraldavad teadur Liisa Puusepp ja doktorandid Liisa Küttim, Martin Küttim ja Piret Vacht.
24.-28. aprillil toimub Eestis Põhjamaade Ränivetikauurijate kohtumine, mida korraldavad teadur Liisa Puusepp ja doktorandid Liisa Küttim, Martin Küttim ja Piret Vacht.
Mikroskoopilistele üherakulistele ränivetikatele ehk diatomeedele on omane räniühenditest kest, mis säilib setetes veel aastatuhandeid pärast selle kandja surma. Iga liigi kestal on oma iseloomulik kuju, suurus ja muster. Lisaks sellele reageerivad ränivetikad kiiresti veekogu seisundi, näiteks happelisuse, toitelisuse, soolsuse ja temperatuuri muutumisele ja paljud liigid elutsevad vaid väga kitsastes keskkonnatingimuste vahemikes, olles sellega väga heaks keskkonnaindikaatoriks.
Kes on diatomistid?
Põhjamaade ränivetikate uurijad e diatomistid saavad iga kahe aasta tagant kokku, et oma uuematest uuringutulemustest teada anda ning kogemusi vahetada ja ka vetikate määramisel üksteisele abiks olla. Seekordne kohtumine koosneb kahest osast - alustatakse ÌìÃÀÓ°ÊÓs töötoaga ning nädala teisel poolele toimub Sagadis arutelu-seminar.
Avatud loeng 25. aprill
Selle kõige raames on hea meel kõiki huvilisi kutsuda ka avalikule loengule "Adventures in Antarctica" - . Loeng toimub 25. aprill 15.30-17.00, Riho Pätsi auditoorium (M-213).
Bart van de Vijever on maailmas tunnustatud diatomist ning tema välitööde reisid on teda viinud korduvalt Antarktikasse. Sealsetest seiklustest Bart kõnelebki - mitte niivõrd mikorskoopilistest ränivetikatest, kuivõrd ellujäämisest Antraktikas ja kohtumistest pigem suuremate elusorganismidega.