Ӱ Ülikool valiti juhtima Läänemere regiooni ülikoole ühendava The Baltic University Programme Eesti rahvuslikku keskust
Ӱ Ülikool valiti taaskord vedama Läänemere regiooni ülikoole ühendava The Baltic University Programme (BUP) Eesti rahvuslikku keskust. Tegemist on ühe suurima ülikoole ühendava rahvusvahelise koostöövõrgustikuga maailmas, mis teeb hariduse ja teaduse alast koostööd säästva arengu ja demokraatia suunal. Eestist kuuluvad enam kui 100 liikmega võrgustikku EBS, EMÜ, TLÜ ja TÜ.

BUPi Eesti rahvusliku keskuse uus direktor, TLÜ jätkusuutliku hariduse külalisteadur Katrin Männik ütles, et Ӱ Ülikool tunnustab ülikoolide kasvavat rolli kestliku arengu toetamisel - seda nii üliõpilaste ja töötajate mõtteviisi kujunemisel kui ka teadustulemuste rakendamisel. “Ülikoolide regionaalne koostöö BUPis on ülimalt oluline, kuna nii on võimalik tulevasteks kriisideks paremini valmistuda ja saada koos üle ka praegustest geopoliitilisest väljakutsetest,” selgitas Männik.
Katrin Männik lisab, et BUPis osalemine avardab üliõpilaste, õppejõudude ja teadlaste rahvusvahelist koostööd kestlikkuse teemadel, muuhulgas pakub

osalemist temaatilistel koolitustel ja konverentsidel. “Välja on töötatud BUP õppeplatvorm. Erilist tähelepanu pööratakse järelkasvule - üliõpilaste kaasamisele. Teadlastel on välja kujunenud temaatilised töörühmad nagu kliimamuutused, jätkusuutlikud ühiskonnad, ringmajandus, jätkusuutlik haridus. Meie jaoks on oluline, et kestlikkuse teemad oleks orgaaniliselt seotud nii meie õppekavades kui ka teadusprojektides,” selgitab Eesti rahvusliku keskuse juht.
BUPi põhitähelepanu on alates selle loomisest 1991. aastal olnud jätkusuutliku arenguga seotud küsimused. Seni on Eestis põhitähelepanu saanud BUPi üliõpilaskonverentsid ja suvekoolid, ülikoolides on õpetatud BUPis välja töötatud kursuseid. Ӱ ÜǴDZ on Uppsala Ülikooli sertifikaadi BUPi kursuse lõpetamise kohta saanud üle 600 üliõpilase, kes kõik on edukalt sooritanud rahvusvahelise eksami. Edaspidi on eesmärk enam koostööd teha teadusprojektide osas, mis loob võimalusi nii doktorantidele kui teadlastele. Teemad, millega BUP võrgustikus tegeletakse, on kliimamuutused, taastuvenergia, jätkusuutlikud ühiskonnad, kestlikud veevarud, linnade- ja maapiirkondade areng, jätkusuutlik mobiilsus, ringmajandus, jätkusuutlik turism, jätkusuutlik haridus ja jätkusuutlik toidu tootmine.