Professor Liefbroer on Hollandi interdistsiplinaarse demograafia instituudi (Netherlands Interdisciplinary Demographic Institute) ühe peamise uurimisvaldkonna “Perekonnad ja põlvkonnad” juht. Ta on ka Amsterdami Vabaülikooli sotsioloogia osakonnas noorte täiskasvanute ja põlvkondadevaheliste siirete demograafia professor ning Groningeni ülikoolis eluteede demograafia professor. 

2011. aastast on Liefbroer Hollandi Teaduste Akadeemia liige.

Tema teaduslike huvide haare on väga lai, hõlmates perekondade moodustumist ja püsivust, sündimust, noorte täiskasvanuks saamist ning neid protsesse mõjutavaid tegureid, samuti üksikvanemlust, tervisekäitumist, vaimset tervist, immigrantrahvastiku käitumismustreid, põlvkondadevahelisi suhteid jpm. Suure osa Liefbroeri töödest moodustavad riikidevahelised võrdlevanalüüsid. ISI Web of Science andmebaasis kajastub ligi sada Liefbroeri autorluses  valminud teadustööd, mida on tsiteeritud kokku enam kui 2600 korda (H-indeks 29). Google Scholari järgi on kõiki tema publikatsioone kokku viidatud 12 888 korda (H-indeks 58). 

Professor Aart C. Liefbroer on Ӱ Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi Eesti demograafia keskuse pikaajaline koostööpartner. Alates 2021. aastast on ta TLÜ rahvusvaheliste sotsiaaluuringute keskuse poolt koordineeritava Horizon 2020 projekti YouthLife partner. Selle projekti raames on tema panus Ӱ Ülikooli eluteeuuringute alase kompetentsi tõstmisesse hindamatu. Ta on nõustanud mitme ERC taotluse ettevalmistamist ja panustanud nii doktorantide kui teadurite projektitaotluste ettevalmistamise ja juhtimise oskuste tõstmisesse. Lisaks on ta aidanud kaasa Ӱ Ülikooli teadusprojektide koordineerimise ja elluviimise süsteemi tõhustamisele läbi spetsiaalselt selleks välja töötatud koolituste ja individuaalsete konsultatsioonide.   

Liefbroer´i puhul väärib eraldi esiletõstmist tema kaalukas panus demograafia- ja sotsioloogia alasesse andmeloomesse. NIDI, aga eeskätt just Aart C. Liefbroer on rahvusvahelise sotsiaalteadusliku taristu “Gender and Generations Survey” (GGS) eestvedaja metodoloogia valdkonnas. 2021. aastal arvati GGS Euroopa teaduse teekaardi ESFRI strateegiliste teadustaristute hulka. 

Andmeloome valdkonnas seob Liefbroerit Ӱ Ülikooliga ühelt poolt pikaajaline koostöö just GGS arendamisel, mille eestvedajaks Eestis on TLÜ Eesti demograafia keskus. Teisalt, projekti YouthLife raames on prof Liefbroer´i kogemustel ja panusel ka hindamatu roll järgmise Eesti noorte longituuduuringu (ELSY) disaini, uurimisinstrumentide ja rahastustaotluste ette valmistamisel koostöös Rahvusvaheliste sotsiaaluuringute keskuse ja teiste YouthLife projekti partneritega.