Näitus “Minu lugu – meie lugu. Sotsiaaltöö eriala teekond eilsest homsesse”
19.märtsil 2025 avati Ӱ Ülikoolis sotsiaaltöö eriala ajalugu ja arengut tutvustav näitus “Minu lugu – meie lugu. Sotsiaaltöö eriala teekond eilsest homsesse”. Näitus avati rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva tähistamise raames ning langes kokku sotsiaaltöö eriala konverentsiga, luues ainulaadse võimaluse siduda teaduslik arutelu, erialane mõttevahetus ja visuaalne refleksioon eriala arengust.
Näitus toob esile inimesed, kelle töö ja pühendumus on kujundanud sotsiaaltöö tähendust ja arengusuundi Eestis – õppejõud, teadlased, praktikud ja poliitikakujundajad. Kuigi tähelepanu on suunatud konkreetsetele persoonidele, ei räägi näitus ainult nende isiklikest teekondadest. See avab ühtlasi laiemat pilti sotsiaaltöö eriala kujunemisest, olles kõigi nende lugu, kes tunnevad end erialaga seotuna.
“Näitus on sügav austusavaldus neile, kes on jätnud märgilise jälje sotsiaaltöö haridusse ja praktikasse. Samas ei ole see pelgalt tagasivaade. Soovime avada ruumi mõtisklusteks sotsiaaltöö tuleviku üle – milline roll on sotsiaaltööl kestliku, solidaarsel ja hoolival ühiskonnal?” seisab näitust tutvustavas tekstis.
Kunstnik Piret Räni kunstiline lähenemine lisab näitusele visuaalse mõõtme, mis peegeldab sotsiaaltöö väärtusi, sügavust ja inimlikkust. Näituse valmimisse andsid oma panuse Reeli Sirotkina (näituse idee), Annela Samuel (visuaalne kontseptsioon), Agnes Aas, Agnes Kulmar, Helen Saarnik, Käthlin Mikiver ja Annela Samuel (intervjuude läbiviimine), Marju Medar, Mariann Märtsin ja Ingrid Sindi (näituse üldine kontseptsioon ja teostus), Eva Valdna (näituse korraldus).
Ӱ Ülikooli sotsiaalkaitse õppesuunal on au olla sotsiaaltöö hariduse eestvedajaks Eestis. “Toetudes kõigi näitusele panustanud inimeste pühendumusele ja tööle, soovime ühiselt edasi kanda sotsiaaltöö väärtusi, põhimõtteid ja praktikat ning kujundada tulevikku, kus sotsiaaltöö tähendus ühiskonnas on nähtav ja mõistetud,” on rõhutatud näitust tutvustavas tekstis.
