pilt

Koolituse kood HRC0618/2

Registreerimise tähtaeg

Maht 21 EAP (kokku 546 tundi, millest lähiõpet 78 tundi, iseseisvat e-õpet 398 tundi)

Koolituse hind 1580

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Kaire Kollom Kairit Tammets Elyna Heinmäe Külli Kori Linda Helene Sillat

Koolitusjuht

Digimuutuse eestvedamine haridusasutuses 2024

Haridusteaduste instituut

-

Koolituse kood HRC0618/2

Registreerimise tähtaeg

Maht 21 EAP (kokku 546 tundi, millest lähiõpet 78 tundi, iseseisvat e-õpet 398 tundi)

Koolituse hind 1580

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Kaire Kollom Kairit Tammets Elyna Heinmäe Külli Kori Linda Helene Sillat

Koolitusjuht

D

igimuutuse eestvedamise mikrokraadi näol on tegemist ühesemestrilise intensiivse, ent paindliku õppimisvõimalusega tööalase kompetentsuse tõstmiseks, mis vastab meie ühiskonna uutele väljakutsetele ja pidevalt muutuva tööjõuturu vajadustele.

See mikrokraad pakub võimalust jätkata digipädevuse arendamist nendel, kes on omandanud mikrokraadi “Digipedagoogika rakendamine”. 

Mikrokraad “Digimuutuse eestvedamine haridusasutuses” on suunatud haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele, et olla õppija jaoks asjakohaselt ning teadlikult digimaailmas suunajaks. Mikrokraadi fookuses on digitehnoloogia süsteemne rakendamine, muutuste juhtimine, haridusinnovatsiooni planeerimine ja rakendamine ning õpianalüütika võimalused õppeprotsessi juhtimiseks.

Kellele?

Edasijõudnutele mõeldud mikrokraadiprogrammi “Digimuutuse eestvedamine haridusasutuses” on õppima oodatud kõik õpetajad (alushariduse õpetajatest täiskasvanute koolitajateni) ja erineva taseme juhid (lasteaiad, koolid, kohalikud omavalitsused). Mikrokraadiprogrammis on viis õppekohta. 

Eeldused

  • õ󲹰ܲ;
  • digipädevuse tase haridustöötajate digipädevusmudeli DigCompEdu alusel vähemalt rakendaja (B1) tasemel;
  • motivatsioonikiri.

Dokumente küsitakse meili teel pärast registreerimist.
Digipädevuse taset saab endal mõõta näiteks siin:

Kuidas?

Programm koosneb kolmest magistritaseme õppeainest ning mikrokraadiõppurite rühma jaoks eraldi läbiviidavast seminarist. Programm toimub sügissemestril 2024, tunniplaan täpsustub augusti alguses.

Moodulid:
1) Haridustehnoloogia ja digipädevused või Haridustehnoloogia koolis
2) Haridustehnoloogiline meeskonnatöö ja digiinnovatsiooni juhtimine haridusasutuses
3) Õpianalüütika – andmed õppimise ja õpetamise toetamisel
4) Õpioskuste seminar

Mikrokraadi õppekavas on magistritaseme ained, milles õpitakse koos eriala tudengitega. Lähiõpe (loengud, rühmaarutelud, praktilised tunnid) toimub õppesessiooni aegadel. Iseseisvat tööd kirjeldatakse moodulipõhiselt. Mooduli läbinud sooritavad arvestuse või eksami ning kõik moodulid läbinud õppijad saavad Ӱ Ülikooli mikrokraadi tunnistuse.

Eesmärk ja õpiväljundid

Õppe eesmärk on:

  • omandada praktilised oskused ja haridustehnoloogilised pädevused kasutamaks digitehnoloogia võimalusi, meetodeid ja vahendeid õppeprotsessi mitmekesistamiseks erinevatel haridustasemetel;
  • omandada oskus nõustada kolleege ja õppijaid haridustehnoloogilistes küsimustes ning planeerida digivaldkonna arengut koolis või lasteaias;
  • saada ülevaade õpianalüütikast ja selle rakendamisvõimalustest ning omandada esmased oskused kavandada ja rakendada õpianalüütikat.

Mikrokraadi programmi läbimise tulemusel õppija:

  • analüüsib oma haridustehnoloogilisi pädevusi ning IKT rakendamise võimalusi õppimise ja õpetamise toetamisel lähtuvalt oma valdkonna vajadustest ja võimalustest;
  • kavandab ja koostab IKT vahendite abil õppematerjale arvuti abil ja jagab neid veebikeskkonnas;
  • kasutab IKT võimalusi õppimise ja õpetamise planeerimisel ja läbiviimisel;
  • omab ülevaadet õpianalüütika põhimõistetest ning teoreetilistest lähenemistest;
  • püstitab õpianalüütika rakendamisega lahendatavaid uurimisküsimusi ning valib nende lahendamiseks sobivad meetodid;
  • kasutab õpianalüütika tehnilisi lahendusi erinevat tüüpi info kogumisel, analüüsimisel ning tõlgendamisel – analüüsib tehnoloogia rolli ja võimalusi oma organisatsioonis;
  • nõustab erinevaid meetodeid (juhendmaterjalid, koolitused, individuaalne nõustamine jne) kasutades kolleege digivahendite rakendamisel.

Ajakava

Moodulite toimumisajad:

Õpioskuste seminar:

5.09 kell 12.15-13.45 Sissejuhatus õpingutesse. Õpingutega kohanemine. Kuidas õpib täiskasvanu? Nüüdisaegse õpikäsituse põhiprintsiibid. Konstruktivistlik õpikäsitus. Koostöine õppimine. Andragoogilised põhiprintsiibid. Eneseregulatsioon ja enesetõhusus.

20.09 kell 10.15-13.45 Individuaalne, kogukondlik ja organisatsioonis õppimine. Pika- ja lühiajaliste eesmärkide sõnastamine. Prioriteetide seadmine. Personaalsete motivaatorite kaardistamine ja analüüs.

8.11 kell 14.15-17.45 Analüüsi ja refleksiooni olulisus elukestvas õppes. Refleksioonimudelid. Võimestava tagasiside andmise tööriistad.

29.11 kell 10.15-13.45 Tagasiside vastuvõtmine, väärtustamine ja suhtlustõkete ületamine. Praktikum Minu teekond elukestva õppijana.

13.01 kell 14.15-15.45 Refleksioonipäevikute analüüs. Õpitu analüüs ja kokkuvõte.

Haridustehnoloogia ja digipädevus: vaata tunniplaani siit -  LASTEAED, KOOL.

Õpianalüütika - andmed õppimise ja õpetamise toetamisel: vaata tunniplaani siit (kõigil sama).

Haridustehnoloogiline meeskonnatöö ning digiinnovatsiooni juhtimine haridusasutuses: vaata tunniplaani siit (kõigil sama).

Õõܻ

Kaire Kollom, haridustehnoloogia lektor

Sattusin alusharidusse läbi juhuse ning elukutset vahetades 20. sajandi viimase aasta algul. Olen olnud lasteaiaõpetaja ja õppealajuhataja ning alates 2005. aastast õppejõud. Olen lõpetanud lasteaiaõpetaja eriala Ӱ Pedagoogilises Seminaris 2003 ning hariduse juhtimise (2007) ja haridustehnoloogia (2014) magistriõppekavad Ӱ Ülikoolis.

Haridustehnoloogia valdkonda jõudsin aastal 2007, kui pakkusin TPS-is tulevaste lasteaiaõpetajate õppekavasse aine „Arvuti lasteaias“, mis keskendus tehnoloogia võimalustele õppeprotsessi kavandamisel ja õpetaja töös. Digitehnoloogia areng ja võimalused on toonud minu eest vedada ained bakalaureuse- kui magistriõppes, mille sisuks on õpetaja ja õppija digipädevus, digivahendite rakendamine õppeprotsessis, multimeediumite loomine ja rakendamine, organisatsiooni digiküpsuse hindamine ja digivaldkonna arendamine ning õpianalüütika. Juhendan nii bakalaureuse- kui ka magistritöid, mis on seotud digitehnoloogia võimaluste ja väljakutsetega hariduses.

Loe intervjuud Kaire Kollomiga

Kairit Tammets, haridustehnoloogia professor

Kairit Tammets on haridustehnoloogia professor Ӱ Ülikooli digitehnoloogiate instituudis. Kairit uurib, kuidas õpetajad võtavad omaks tehnoloogiaga rikastatud õpetamisviise, loovad uusi pedagoogilisi lähenemisi ning mõistavad, kuidas sellised õpetamisviisid mõjutavad õpilaste õppeprotsessi. 

 

Elyna Heinmäe, haridustehnoloogia lektor

Elyna Heinmäe on Ӱ Ülikooli haridusteaduste instituudi haridustehnoloogia lektor.

Loe intervjuud Elyna Heinmäega