Koolituse kood DTC0244

Registreerimise tähtaeg

Maht 7 EAP

Minimaalne osalejate arv 8

Koolituse hind 700

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument Tunnistus

Koolitusjuht

Integreeritud nutikad süsteemid

Digitehnoloogiate instituut

Õppekava eesmärgiks on anda teadmised ja kujundada oskused nutikate süsteemide loomiseks, kasutades mikrokontrollereid ja arendusplaate andurite ja täiturmehhanismide liidestamiseks ning juhtimiseks värkvõrgu (IoT) põhimõtete alusel.

-

Koolituse kood DTC0244

Registreerimise tähtaeg

Maht 7 EAP

Minimaalne osalejate arv 8

Koolituse hind 700

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument Tunnistus

Koolitusjuht

Õppekava sisu

Integreeritud nutikad süsteemid mikrokraadiprogramm koosneb bakalaureusetaseme õppeainetetest, mis moodustavad õppija jaoks ühtse terviku. Mikrokraad koosneb kahest õppeainest: robootika ja asjade internet. Hindamine toimub eraldi igas õppeaines. 

Mikrokraadiprogrammi tunnistuse saamiseks tuleb Sul läbida mõlemad programmi kuuluvad õppeained.

Keda ootame õppima?

Mikrokraadiprogrammiga on oodatud liituma informaatikaõpetajad, ringijuhendajad ja IT erialadel edasiõppimist plaanivad huvilised. Mikrokraadiprogrammis osalemiseks on vajalikud algteadmised programmeerimisest ning põhiteadmised elektri teemadel, mida käsitletakse põhikooli ja gümnaasiumi füüsikatundides.

ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å

Õppekava läbinuna tunned nutikate süsteemide aluseid, oskad rakendada värkvõrgu (IoT) põhimõtteid, oskad luua ja programmeerida lihtsamaid anduri- ja täiturmehhanismide lahendusi, tead, kuidas kujundada ja testida reaalelulisi süsteeme ning oskad kasutada professionaalseid tööriistu ja tehnoloogiaid.

Kuidas toimub õpe?

Õpe toimub 2025 sügissemestril ning ainetes osaled koos magistriõppe tudengitega. Ainetunnid toimuvad peamiselt pärastlõunasel ajal (täpne tunniplaan selgub augusti teises pooles). Tulenevalt mikrokraadiprogrammi praktilisest iseloomust toimub see tervikuna (100%) lähiõppes, mis on toetatud Moodle õpihaldussüsteemiga ja GitHubis avaldatud õppematerjalidega. Õpitegevused on valitud vastavalt programmi eesmärkidele ning sisaldavad suures mahus praktilisi harjutusi komponentide ja seadmete loomiseks, programmeerimiseks ja integreerimiseks. Teoreetilised materjalid on varustatud näidete ja interaktiivsete simulatsioonidega, mis toetavad iseseisvat õppimist ja harjutamist. Hinnatavad õpitegevused toimuvad grupitöö vormis, mis soodustab meeskonnatööoskuste ja planeerimisvõime arengut.

2025. sügissemestri ainete toimumisajad ja -kohad on näha ASIO tunniplaanis alates 20.08.2025.

Õppekava ja -ained

  • Robootika (4 EAP) SÜGIS 2025. Kursuse eesmärgiks on tutvustada õppijatele manipulaatorite ja robotite võimalusi, erinevaid piiranguid ning kasutatavaid tehnoloogiaid. Õppija omandab kursuse käigus praktilised oskused töötavate elektrooniliste prototüüpide kokkupanekuks. Kursusel käsitletavad teemad: robootikaplatvormid, nende eripärad; automaatikasüsteemid igapäevaelus; kasutatavad väljund- ja sisendseadmed: valgusdioodid, mootorid, kõlarid; elektroonika põhitõed; Arduino plaadi programmeerimisvõimalused, arenduskeskkond; digitaal- ja analoogkanalid; lisamoodulid plaadil; arvutiga suhtlemine COM-pordi kaudu; eripäraseid sisendeid kasutavate rakenduste loomine; seadmete ehitamine käepäraste vahenditega.
  • Asjade internet (3 EAP) SÜGIS 2025. Kursuse käigus saab õppija ülevaate üle võrgu ühendatavatest seadmetest, anduritest ja nende ühendamise viisidest. Samuti tutvub õppija erinevate võimalike lahendustega ning saab praktilised oskused tavaelus kasutatavate seadmete ja andurite ühendamiseks võrku koos nende toimimiseks vajaliku tarkvara loomisega. Kursusel käsitletavad teemad: seadmete ühendamise moodused ajaloos, jõudmine tekkivate standarditeni; standardite kandidaadid, nende eripärad, kasutusvaldkonnad.; lahenduste loomise juures tekkivad korralduslikud probleemid ja leevendused; võrku ühendatavad seadmed ja kasutatavad protokollid; vajalikud adapterid seadmete liidestamiseks; võrguühenduse loomise moodused, vajalikud seadistused Linuxi ning Androidi juures; võrguprogrammide loomise eripärad; Java, Pythoni ja PHP näited; andmete ülekanne ja töötlemine; rakenduste töökindluse testimine.

Koolitajad

Tanel Toova

Tanel Toova töötab ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate Instituudis süsteemiadministraatori ja lektorina. Tal on pikaajaline kogemus mikrokontrollerite ja monoplaatarvutite kasutamisel õppetöös ja erinevates projektides. ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate instituudis õpetab Tanel lisaks robootikale veel operatsioonisüsteemide haldamist ning viib läbi TLÜ Suve- ja Talveülikooli kursust "Experimental Intercation Design". Lisaks tegeleb Tanel hobi korras veel 3D-printimise ja koduautomaatikaga.

Jaagup Kippar

Jaagup Kippar on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate Instituudi tarkvaratehnika teenekas lektor. 

Sarnased koolitused

Infotehnoloogia tark tellija

Digitehnoloogiate instituut

-

Õppekava eesmärk on kujundada oskused ettevõtte digiküpsuse tõstmiseks ning targa tellijaga organisatsiooni loomiseks.

Eesti keel
18
2200
Vaata koolitust

Ettevõtte infotehnoloogia arendamine

Digitehnoloogiate instituut

-

Õppekava eesmärk on kujundada teadmised ja oskused, mis võimaldavad kavandada organisatsiooni IT-strateegiat ning teha juhtimisotsuseid, et saavutada infotehnoloogia abil konkurentsieelis.

Eesti keel
2200
Vaata koolitust

Design for Digital Behaviour Change Interventions 2025

Digitehnoloogiate instituut

-

The aim of the micro-degree is to provide knowledge about research design and evaluating digital products that have aim for behaviour change for the people working in industry in a field of design of digital product.

English
2200
Vaata koolitust