Mikrokraadi reklaam - vaimne ja füüsiline tervis ning tervisesõnumite disain

Koolituse kood HKC

Registreerimise tähtaeg

Maht 14 EAP (364 akadeemilist tundi (kontaktõpe 98 tundi ja iseseisevõpe 266 tundi))

Minimaalne osalejate arv 1

Koolituse hind 980

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Laura Hein Tiina Alasoo Janar Säkk Janne Tomberg Helar Peterson

Koolitusjuht

Vaimne ja füüsiline tervis ning tervisesõnumite disain

Haapsalu kolledž

Mikrokraadi eesmärk on omandada teadmised ja oskused kehalise kirjaoskuse kaardistamiseks, analüüsimiseks ja soovituste andmiseks, vaimse tervise ohumärkide märkamiseks ning tervisesõnumite ja visuaalse kommunikatsiooni kujundamiseks ja turundamiseks. Arendada oskust panustada tervislikku eluviisi ja vaimset heaolu toetava ühiskonna loomisesse läbi elukaareüleste tervisekäitumiste edendamise.

- 10.00 - 17.30

Koolituse kood HKC

Registreerimise tähtaeg

Maht 14 EAP (364 akadeemilist tundi (kontaktõpe 98 tundi ja iseseisevõpe 266 tundi))

Minimaalne osalejate arv 1

Koolituse hind 980

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Laura Hein Tiina Alasoo Janar Säkk Janne Tomberg Helar Peterson

Koolitusjuht

Õppekava sisu

Mikrokraad koosneb 3st erinevast ainest:

Vaimne tervis ja heaolu 5 EAP: tervise olemus, tervis kui ressurss, tervisemõjurite omavahelised seosed, positiivne vaimne tervis, negatiivne vaimne tervis, vaimne tervis ja elukaar, vaimne tervis ja kogukond, vaimse tervise infoallikad, psüühiline kaitse ja stressiga toimetulek, stress, distress ja eustress, salutogenees, võimestamine, suutlikkus kontrollida oma tervisemõjureid, konfliktid, emotsioonid ja toimetulekustrateegiad, läbipõlemine ja vaimne töötervishoid, isiksuseomadused, märkamine ja ennetamine, ajaplaneerimine, eneseabikirjandus ja –grupid.

Kehaline kirjaoskus 5 EAP: kehaline kirjaoskus, selle praktiline väljund ja mudelid erinevates riikides, mõju füüsilisele ja vaimsele tervisele, kehalise kirjaoskuse komponendid ja nende arendamise põhimõtted ning väljendumine elukaare erinevatel etappidel, kehalise kirjaoskuse arengut toetavad institutsioonid (nt perekond, lasteaed, kool, töökoht, spordiklubi/treener jne), kõnnikoosoleku, jõukohase jooksu- ja jõusaalitreeningu praktiline rakendamine, füüsilise aktiivsuse regulaarsus, kestus, intensiivsus.

Visuaalsete tervisesõnumite disain 4 EAP: visuaalse kommunikatsiooni disain, tüpograafia, kompositsiooni, värviteooria ja värvipsühholoogia põhialused, reklaami teooria ja praktika, sotsiaalmeedia reklaami põhialused, reklaamide / kujutiste silmapaistvust ja loetavust mõjutavad tegurid, veebigraafika põhialused, intellektuaalomand ja autoriõigused, pildipangad, generatiivse tehisintellekti kasutamine, veebirakendustes staatiliste ja visuaalsete materjalide loomine lähtuvalt tervisesõnumite eripärast.

Keda ootame õppima?

Õppima on oodatud kõik, kes tegutsevad või soovivad tegutseda toitumise ja tervise valdkonnas. Eelkõige ootame toitumisnõustajaid, toitumisterapeute, tervisedendajaid ning treenereid, kelle töö hõlmab inimeste juhendamist ja toetamist tervisliku toitumise ning eluviisi kujundamisel. Samas ei eeldata varasemat kokkupuudet konkreetse teemaga, mistõttu on koolitus sobilik nii kogenud spetsialistidele, kes soovivad oma teadmisi täiendada, kui ka neile, kes alles alustavad selle valdkonna süvendatud tundmaõppimist.

Miks tulla meile õppima?

Mikrokraadi lõpuks õppija:

  • tunneb ära vaimse tervise ohumärgid ja rakendab sobivaid stressiga toimetuleku strateegiaid töö- ja elukeskkonnas erinevatel eluetappidel;
  • mõistab kehalise kirjaoskuse olemust ja selle olulisust elukaareülese liikumisharrastuse toetamisel ning rakendab WHO liikumissoovitusi;
  • analüüsib erinevate institutsioonide rolli kehalise kirjaoskuse arendamisel ning teeb ettepanekuid liikumisaktiivsuse ja harjumuste kohandamiseks igapäevaelus;
  • rakendab visuaalse kommunikatsiooni ja reklaami põhialuseid ning graafilisi tööriistu selgete ja silmapaistvate tervisesõnumite loomisel ja edastamisel.

Ajakava ja teemad

Aine kood Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å Aine nimetus Maht Semester Toimumisaeg
HKT5101.HK Tiina Alasoo, Laura Hein 4 EAP Kevad 2025
HKT5080.HK Helar Peterson 5 EAP Kevad 2025
HKT5096.HK  Janar Säkk, Janne Tomberg 5 EAP Kevad 2025

 

 

Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å

 

Laura Hein – TLÜ Haapsalu kolledži kommunikatsioonidisaini õppejõud, õpetab ainet Visuaalsete tervisesõnumite disain; magistrikraad.
Tiina Alasoo - TLU Haapsalu kolledži täienduskoolitus ja arendusspetsialist ning digiteemade õppejõud, õpetab ainet Visuaalsete tervisesõnumite disain; magistrikraad.
Janar Säkk - personaaltreener, toitumisnõustaja, koolitaja, õpetab ainet Kehaline kirjaoskus; magistrikraad.
Janne Tomberg - tervisejuht, liikumisharrastuse treener, õpetab ainet Kehaline kirjaoskus; magistrikaad.
Helar Peterson – psühhodraama terapeut, kriisinõustaja, superviisor, koolitaja, õpetab ainet Vaimne tervis ja heaolu; magistrikraad.

Tingimused ja registreerimine

 

Mikrokraadiprogrammi maksumus osalejale on 980€ (hind sisaldab käibemaksu).

Mikrokraadiprogramm kestab ühe semestri, kuni 6 kuud. Kontaktõpe toimub neljapäevast - laupäevani kolledži auditooriumis arutlevate loeng - seminaride ning praktiliste töötubade vormis. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejatel kasutada veebipõhine õpikeskkond. 

Õpe toimub koos rakenduskõrghariduses õppivate üliõpilastega ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Haapsalu kolledži ruumides. Osaleja panustab iga teema raames antud iseseisvasse töösse ning on paindlik ajakasutuses, mis võimaldab osaleda kontaktõppes.

Ainete toimumise info (õppejõud, ruum, kellaaeg) on leitav siit: 

Registreerimine mikrokraadi: 

Võta ühendust!

Haapsalu kolledži koolitusspetsialist:

Tiina Alasoo

PostiaadressHaapsalu, Lihula mnt 12/1, Haapsalu kolledž

Telefon(+372) 5332 5455

Sarnased koolitused

°Õ±ð°ù±¹¾±²õ±ð²Ôõ³Ü²õ³Ù²¹³¾¾±²Ô±ð

Haapsalu kolledž

- 10.00 - 17.30

Mikrokraadi eesmärk on omandada teadmised ja oskused tervisedenduslikust nõustamisest nii vaimse tervise, toitumise kui füüsilise aktiivsuse kaardistamisel, analüüsimisel ja soovituste andmisel. Arendada oskust märgata vaimse tervise, liikumise ja söömiskäitumise ohumärke kasutades olukorrale vastavaid nõustamismeetodeid.

Eesti keel
1260
Vaata koolitust