Organisatsioonikäitumine

Organisatsioonikäitumine, MA

Ӱ Ülikooli organisatsioonikäitumise õppekava on Eestis ainus õppekava, mis on mõeldud neile, kelle tööks on inimeste ​motiveerimine ja juhtimine, organisatsiooni tegevuse korraldamine ning selle tulemuslikkuse tagamine.

Õٲ Ѳٰõ

Õ Eesti keel

Õppekohtade arv 35

Õ𱹴ǰ ǴDzõ

ÕǴǰܲ Osakoormus

Maksumus semestris ainepunktitasu, juhendamistasu ning lõputöö tasu alusel

 

Õpingute jooksul läbitakse õppeaineid mis aitavad nii juhi kui spetsialisti vaatevinklist mõista inimeste tööalase käitumise psühholoogilisi mehhanisme, organisatsioonide ja inimeste juhtimise ning arendamise põhimõtteid. Lisaks käsitletakse tervishoiuorganisatsioonides töötavatele spetsialistidele olulisi teemasid, näiteks tervishoiukorraldus, nõustamise alused, kriisiabi jms. Magistritöö raames uuritakse mõnda olulist organisatsioonikäitumise valdkonna probleemi süvitsi. 

Organisatsioonikäitumise põhieriala jaguneb kolmeks suunaks:

  • Organisatsioonikäitumise üldsuund
  • Organisatsioonikäitumise spetsialiseerumine militaarsetele ja paramilitaarsetele organisatsioonidele
  • Organisatsioonikäitumise spetsialiseerumine tervishoiuorganisatsioonidele

Keda ootame õppima?

  • ԾٲǴDzԾäٳܳ&Բ;üܳܲԲ ootame õppima vähemalt bakalaureusekraadiga või selle­le vastava haridusega huvilisi, kes soovivad endas välja kujundada­ organisat­siooni analüüsiks ja arendamiseks vajalikke teadmisi, oskusi ja käitumis­norme. Tihti tullakse õppima seetõttu, et oma erialal on saavutatud tunnustus ning erialalisele tööle on lisandunud juhi roll, ent erialaõpingutes pole organisatsiooni toimimiseks vajalikke teadmisi omandatud. Õppekava on suunitletud nii era- kui avalike organisatsioonide ­arenguvajadusi silmas pidades. 
  • Organisatsioonikäitumise suunale, kus spetsialiseerutakse tervishoiuorganisatsioonidele, ootame õppima tervishoiuorganisatsioonide (haiglad, perearstikeskused, ravimifirmad, apteegid vms) töökogemusega, bakalaureusekraadi või sellele vastava haridusega huvilisi, kes soovivad omandada organisatsiooni arendamiseks ja inimressursside juhtimiseks vajalikke kutseoskusi ning kompetentsi­ tööks eriolukordades või terviseprobleemidega inimestega.
  • Organisatsioonikäitumise suunale, kus spetsialiseerutakse militaarsetele ja paramilitaarsetele organisatsioonidele, ootame õppima militaarsete ja paramilitaarsete organisatsioonide (kaitseväe-, politsei-, päästeteenistuse, tolli-, maksu-, turva- ja vanglaametniku vms) töökogemusega ja bakalaureusekraadi või sellele vastava haridustasemega huvilisi, kelle sooviks on kujundada endas välja ­organisatsiooni arendamiseks ja inimressursside juhtimiseks vajalikud kutseoskused ning kompe­tents tööks äärmuslikes olukordades ja äärmuslikult käituvate inimestega.

Miks tulla meile õppima?

Õppekava võimaldab süvendada teoreetilisi teadmisi inimkäitumise seaduspärasustest ja tendentsidest organisatsiooni arendamise ja inimressursside juhtimise kontekstis nii indiviidi, grupi kui ka organisatsiooni tasandil, samuti­ teadmisi organisatsiooni ning selle raames toimuva käitumise hindamiseks, mõjutamiseks ning seireks.
Õppekava läbinud saavad magistrikraadi sotsiaalteadustes (organisatsioonikäitumine).

         

Mida osakoormusõppes õppimine finantsiliselt tähendab?

Osakoormusega õppes kogub üliõpilane iga õppeaasta lõpuks kumulatiivselt õppekavajärgseid õppeaineid 15-22 EAP-d iga õppetöös osavõetud semestri kohta. Tasuda tuleb semestri õpingukavasse registreeritud õppeainete mahu ja senati kehtestatud ainepunktitasu, juhendamistasu ning lõputöö/lõpueksami tasu alusel. Kui üliõpilane õpib osakoormusega õpperühmas, hüvitab ta õppekulud kogu õppeaja vältel, ka siis kui õppimisel on saavutatud täiskoormusega võrdväärne õppemaht.

2025/2026 õppeaasta ainepunktitasu loodus- ja terviseteaduste instituudis on 65 eurot. 

Näiteks: õppides esimesel semestril (2025 september - 2026 jaanuar) maksimaalses mahus ainepunkte (22 EAP) ning eeldades, et ainepunkti tasu on 65 eurot, tuleks igakuiseks õppimise tasuks arvestada 286 eurot. 

Ainepunktitasu tuleb maksta kõigi ainete eest. Lisanduvad juhendamis- ja lõputöötasu. Viimaste hind kehtestatakse üleülikooliliselt ning tasutakse õpingute lõpuperioodis. Täpsemad hinnakirjad leitavad .

NB! Organisatsioonikäitumise erialal õppima asumisel on hea teada, et õppeteenustasude soodustus määratakse kolmele organisatsioonikäitumise eriala üldsuunal, kolmele militaaria suunal ning kolmele tervishoiu suunal õppijale 30% ulatuses. Kokku saab soodustust 9 õppijat 35-st, ehk pea veerand õppijatest! Soodustuse saamise ettepanek tehakse esimesel semestril ٳܱõٳܱi tulemuste ning edaspidi kõrgema keskmise hinde alusel. 

Soodustuse saamisel tehakse ettepanek sõlmida sellekohane õppelepingu lisa. Oluline on üliõpilasstaatus, alates 2023. aasta õppekava versioonil osakoormusõppes õppimine (min 20 EAPd semestris) ja õppelepinguga seotud arvete õigeaegne tasumine. 

Eriala omandamist toetav õppekeskkond 

Õppimist toetab ka laiem keskkond. Näiteks asub ülikooli peahoones hubane raamatukogu-õpikeskus, kus on võimalik segamatult koolitööle pühenduda hiliste öötundideni välja. Lapsevanematest tudengitel on aga võimalus jätta oma võsukesed päevaste loengute ajaks . 

 

NB! Sind võivad huvitada ka järgmised 2025/2026 õa toimuvad organisatsioonikäitumise erialaga seotud mikrokraadid:

Tööelu kvaliteedi ja karjääri juhtimine organisatsioonis

Õppekava ja -ained

Õppekava ja õppevormi kirjeldus

  • Õ𱹴ǰ: ǴDzõ
  • ÕǴǰܲ: osakoormus

Osakoormusega õppes kogub üliõpilane semestris õppekavajärgseid õppeaineid 15-22 EAPd. Osakoormsuel õppimine on tasuline. Tasuda tuleb semestri õpingukavasse registreeritud õppeainete mahu ja senati kehtestatud ainepunktitasu, juhendamistasu ning lõputöö/lõpueksami tasu alusel.

Õppetöö toimub ä岹, neljatunniste loengutsüklite kaupa. Erialane õppetöö toimub neljapäeva ja reede õhtuti, alates kell 17.00. Laupäeval algavad loengud kell 10.00 ja/või 14.00. Keeleõppe loengud ning vabaained võivad toimuda ka tavapärase õppetsükli välisel ajal.

 

Organisatsioonikäitumise põhieriala jaguneb kolmeks suunaks:
  • üܳܲԻ;
  • spetsialiseerumine militaarsetele ja paramilitaarsetele organisatsioonidele;
  • spetsialiseerumine tervishoiuorganisatsioonidele.
Kõigil kolmel suunal on ühised kohustuslikud erialaained ning eriala valikained, näiteks:
  • Isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia organisatsioonis
  • Organisatsiooniteooriad
  • Juhtimise alused
  • Personalijuhtimine
  • Motivatsioon ja heaolu organisatsioonis
  • Karjääri planeerimine ja juhtimine
  • Organisatsiooni ressursside arvestamise erikursus
  • õܲٲüDZǴDz
  • Tööalane heaolu
Lisaks eriala kohustuslikele ja valikainetele leiab õppekavas
spetsialiseerumise mooduli, kuhu on kursused valitud 
vastavalt spetsialiseerumise suuna eripära arvesse võttes. 

 

Organisatsioonikäitumise üldsuund:

  • äää쾱
  • üDZǴDz
  • Organisatsiooni suhtes sidusrühmadega
  • Tööturg ja tööhõive
  • Sotsiaalse kompetentsuse eriseminar

Spetsialiseerumine tervishoiuorganisatsioonidele:

  • Hälbiv käitumine ja kriisiabi
  • Nõustamise alused
  • Tervishoiukorraldus

Spetsialiseerumine militaarsetele ja paramilitaarsetele organisatsioonidele:

  • Hälbiv käitumine ja kriisiabi
  • Antisotsiaalne käitumine
  • ܳܰܲüDZǴDz
  • Militaar- ja paramilitaarpsühholoogia

 

 

ղٳܱõٳܳپԲܲ

Üldised kandideerimise eeldused organisatsioonikäitumise MA õppekavale:

  • bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon;

  • inglise keele oskus A2 tasemel, kuna iga magistriastme üliõpilane peab läbima õpingute jooksul vähemalt ühe inglise keelse aine ja lisaks erialase võõrkeele aine (inglise keel minimaalselt tasemel B2);

Kandideerimise eelduseks on ka korrektselt täidetud avaldus SAISis. 

Koos avaldusega palume SAISi lisada:
  • pildiga CV
    
  • varasemalt läbitud haridust tõendav diplom (dokumentide koopia või hea kvaliteediga foto)
  • varasemalt läbitud haridust tõendav akadeemiline õiend (dokumentide koopia või hea kvaliteediga foto)

Kandideerimisel tuleb sooritada ٳܱõٳܱ, mis koosneb kahest osas: kirjalikust ülesandest ning individuaalsest vestlusest vastuvõtu komisjoniga. 

Kirjaliku ülesande sisuks on eksamil etteantud organisatsioonikäitumise teemal uurimisprojekti koostamine (näitab oskust koostada uurimistöö projekti). 

Suulises osas arutletakse ka magistritööga seotud plaanide üle ja hinnatakse kandi­daadi motivatsiooni. Hinnatakse kandidaadi valmisolekut õpinguteks ja sobivust erialale.

Vastuvõtu katse koondtulemus esitatakse 100-punktilisel skaalal. Mõlema eksamiosa tulemus peab olema vähemalt 51%. Koondskoorist moodustab proportsionaalselt kirjalik ülesanne 30% ning vestlus 70%. 
Vastuvõtulävend on 70 punkti.

Kirjaliku ülesandega hinnatakse valmisolekut uurimuste mõistmiseks ja läbiviimseks. Suulises osas hinnatakse motivatsiooni selgust ja seotust õppekavaga,  arutlus- ja väljendusoskust, enese ja teiste käitumise reflekteerimist.

Kirjalikku tööd hindavad sõltumatult mitu komisjoni liiget, arvesse läheb keskmine hinnang 100-punkti skaalal. Vestlusel hindab iga komisjoni liige kandidaati hindamiskriteeriumite alusel. Lõpphinnang vestlusele on konsensuslik (100-punkti skaalal). 

Soovitav on tutvuda õppekavaga ning varem erialal kaitstud magistritöödega.

 

Õõܻ

Aleksander Pulver

Uurimise ja õpetamise valdkond on isiksusepsühholoogia ja psühhomeetria.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist . 


 

Antek Kasemaa

Uurimise ja õpetamise valdkond on  juhtimispsühholoogia ja militaarpsühholoogia.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Arno Baltin

Uurimise ja õpetamise valdkond on  läbirääkimiste psühholoogia ja grupiprotsessid.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Kadi Liik

Uurimise ja õpetamise valdkond on  organisatsioonipsühholoogia ja uurimismeetodid.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Katrin Kullasepp

Uurimise ja õpetamise valdkond on suhtlemispsühholoogia ja identiteedi kujunemine.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Kristiina Uriko

Uurimise ja õpetamise valdkond on tervisepsühholoogia ja nõustamispsühholoogia.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist . 


Kristjan Kask

Uurimise ja õpetamise valdkond on juriidiline psühholoogia ja kriminaalpsühholoogia.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Kristjan Port

Uurimise ja õpetamise valdkond on spordibioloogia ja tervislik eluviis.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Mati Heidmets

Uurimise ja õpetamise valdkond on sotsiaalpsühholoogia ja keskkonnapsühholoogia.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Piret Jamnes

Uurimise ja õpetamise valdkond on juhtimispsühholoogia ja karjäärinõustamine.


Tiina Hiob

Uurimise ja õpetamise valdkond on reklaamiteooria ja reklaamipsühholoogia.

Vaata Eesti Teadusinfosüsteemist .


Mittekoosseisuliste õppejõududena

- uurimise ja õpetamise valdkond on tervishoiukorraldus.

- uurimise ja õpetamise valdkond on personalijuhtimine.

- õpetamise valdkond on avalik esinemine.

- õpetamise valdkond on kehtestamine.

Tiiu Meres - uurimise ja õpetamise valdkond on kriisiabi ja hälbiva käitumise psühholoogia.

Janno Pajupuu - õpetamise valdkond on hälbiva käitumise psühholoogia.

- õpetamise valdkond on tööturg ja tööhõive.

 - õpetamise valdkond on organisatsiooni suhted sidusrühmadega.

- õpetamise valdkond on organisatsiooni ressursside arvestamine.

 

 

 

Kuhu edasi?

Silmapaistvad vilistlased

 

 

Aleksei Gaidajenko 

Lääne- Ӱ Keskhaigla õendusjuht                                                                                                                

„Organisatsioonikäitumise magistriõpingud võimaldasid mul senised kogemused ja teadmised struktureerida ning näha tervikpilti organisatsioonide toimimisest ja juhtimisest. Õpingute käigus kujunes selgem arusaam süsteemsetest seostest ning süvenes oskus analüüsida keerukaid juhtimissituatsioone teaduspõhiselt. Väga väärtuslikuks osutus interdistsiplinaarne õpikeskkond – koos õppisid eri valdkondade professionaalid, mis avardas oluliselt arutelude haaret ja süvendas mõistmist. Magistritöö kirjutamine oli küll vaimselt intensiivne, kuid ka erakordselt arendav – justkui akadeemiline tipphetk kogu õppeperioodile. Kaitsmise järel kogetud vabanemistunne ja uhkus tehtu üle jäävad kauaks meelde.

Tervishoius on üha enam vajadust juhtide järele, kes mõistavad süsteemi sisemisi toimemehhanisme, oskavad arvestada sektori spetsiifikaga ning suudavad viia ellu muutusi, mis lähtuvad nii teadmistest kui ka väärtustest. Magistriõppe lõpetanutena oleme valmis panustama ja rakendama omandatut, et toetada tervishoiu arengut – nii organisatsioonide kui kogu süsteemi tasandil."


Timo Kark

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhataja

„Kooliajast võtan kaasa kindlasti head sõbrad, kellega oleme ka pärast kooli lõppu edasi suhtlema jäänud. Mulle tundub, et see eriala tõmbab ja koondab suhtumiselt väga sarnaseid inimesi, kes on targad, töökad, mitmekülgsed ja ambitsioonikad. Ikka ja jälle ma imestasin, kui võimekad inimesed meie erialal on. See innustab ja sunnib ka ennast rohkem pingutama.

Mulle väga meeldis õppejõudude suhtumine tudengitesse. Suur osa meie grupist olid juba märkimisväärse elu- ja töökogemusega ning õppejõud suhtusid meisse ka vastavalt. Olid väga põnevad arutelud. Pärast kõiki neid aastaid, mis õppejõud ülikoolis õpetanud on, suudavad endiselt innukalt loenguid läbi viia, huviga kuulata tudengite mõtteid ja küsida õigeid küsimusi, mis arutelusid edasi arendavad. Ausalt ei olnud ühtegi õppejõudu, keda oleks olnud igav kuulata!"


Tarvo Kruup

Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri juht

„Minu jaoks oli TÜ-s õppimine suur väljakutse, sest elu ja töö oli kaugel Ӱst. Seda enam tuli panna proovile oma tahtejõud selleks, et püsida joonel kodutöödega, et teha eksamid õigeaegselt ja et lõpetada kool nominaalajaga. Viimast ei õnnestunud minul saavutada, ent õnneks ei jäänud magistritöö esitamine ka liigselt lohisema. Organisatsioonikäitumise õppekava läbimisel sai minule selgeks see, et vaatamata mitme ka väga praktilise kursuse läbimisele, ei ole võimalik võtta organisatsioone lahti ja panna neid kokku manuaali abil. Vähemalt mitte selliselt, et saad iga organisatsiooni puhul kasutada ainult ühte konkreetset manuaali, mille viielise kombel pähe tuupisid. Seetõttu peangi ehk organisatsioonikäitumise õppekava kõige suuremaks väärtuseks seda, et ta õpetab mõtlema organisatsioonist kui väga dünaamilisest ja väga paljude muutujatega organismist. Õppekava läbimise järel olen kindlasti paremini valmis oma tiimi ja organisatsiooni juhtima, sest ma tean, kui tähtis on oma intuitsioone ja eeldusi kontrollida ja tänu koolis saadud teadmistele suudan kindlasti paremini oma otsuste tagamaid ennustada."


Maria Kütt

Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskuse juhataja

„Olin töötanud personalijuhina juba mõnda aega, kui sain aru, et lisaks majandusteadmistele vajaksin ka süsteemset arusaama inimkäitumisest. Organisatsioonikäitumise eriala magistriõpe täitis ja ületas kõik minu ootused. Personalijuht on tippjuht, kes vastutab organisatsiooni kõige olulisema vara – inimeste – eest. Need kunagi Milvi Teppi loengust kõlama jäänud sõnad on saatnud mind läbi kogu tööelu. Olles praegu ise personalijuhtimise õppeaine lektor, püüan seda mõtteviisi edasi anda ka uutele tudengitele."


Piret Jamnes

Fontes PMP juhatuse liige ja arendustiimi juht
LTI karjäärinõustamise külalislektor

„Organisatsioonikäitumise magistriõpe tuli minu ellu just õigel ajal ja oli mulle karjääri arendamise juures abiks. Peale lõpetamist liikusin psühholoogi ametikohalt personaliarenduse peaspetsialistiks ja sealt edasi Fontesesse konsultandiks. Õppeained tundusid mulle väga huvitavad, käisin alati kohal ja tundsin õppimisest suurt rõõmu. Mõne kursuse sisu avanes täielikult küll alles siis, kui hakkasin konsultandina tegutsema – palgakorraldus, kandidaatide hindamine jms. Mis oli minu karjäärinõustamise-teemalise magistritöö puhul erilist? Kirjutasin töö inglise keeles, minu juhendaja oli soomlane (tervitused Timo Spangarile!) ja selle kaitsmisel, mis kestis 2 tundi ja kus olin ainus kaitsja, oli 2 oponenti, kes mõlemad ka kohapeal sõna võtsid. Minu aukartus õppejõudude suunal oli väga suur ja siis poleks ma kunagi arvanud et kuulun kunagi nende hulka."


Jaanus Jõgis

Saku Õlletehase tootmisjuht  

„Nii töös kui eraelus puutume me kõik vähemal või rohkemal määral kokku teiste inimestega. Tänu õpingutele on vähemalt minul olulisemalt kergem mõtestada enda tööelus – kokku mitmesaja inimesega kollektiiv – nii seda, mis asi on ühe organisatsiooni kultuur ning millised on füüsilised ja sotsiaalsed struktuurid koos neid ümbritseva keskkonnaga. See kõik omakorda on mind aidanud päris hästi ka igapäevaelus ja -töös, planeerida protsesse ja reageerida tekkivatele olukordadele.

Henry Ford on kunagi edukusest ja enesekindlusest rääkides öelnud järgmist – õigus on nii temal, kes arvab, et ta ei suuda, kui ka temal, kes arvab, et ta suudab. Olen veendunud, et organisatsioonikäitumise magistriõppekava läbides saad täie kindlusega enda kohta öelda seda teist – sa suudad!"


Karmen Paul

Viimsi Gümnaasiumi koolijuht,
ճÜ&Բ;Haridusjuhtimise Akadeemia arenguprogrammide konsultant

Koolijuhina astusin 2014. aastal mitte hariduse juhtimise, vaid organisatsioonikäitumise erialale just kaastudengite erinevate kogemuste ja töövaldkondade tõttu. Olin oma elus parasjagu ristteel, kas jätkata hariduse või muus valdkonnas. Väärtuslikuks tegi õppimise see, et saime kursusekaaslastega jagada oma kogemusi, õnnestumisi ja õppetunde erinevatelt elualadelt. Ma sain kaasa tugeva vundamendi ja laiapõhjalised teadmised, mida eriala valides otsima läksin. Ma nautisin seda, et sain olla osa esimesest kooliuuringust, millest tänaseks on saanud väga oluline tööriist paljudele Eesti koolidele. Õõܻudest on kõige eredamalt meelde jäänud Mati Heidmets, Kadi Liik, Aleksander Pulver, Arno Baltin, Maria Kütt ja Piret Jamnes. Peale lõpetamist jätkasin õpinguid Fontese mentorprogrammis. Tänaseks on minust saanud mentor, coach ja superviisor. Oma magistritöö uuringute alusel sain nullist üles ehitada kooli - Viimsi Gümnaasiumi. Mulle väga meeldis see viis, kuidas me suurema uurimisrühmaga koos viisime läbi uuringu ja saime ka nii üksteisele toeks olla. Eraldi väikese tiimiga saime mõtestada, mis on muutunud õpikäsitus. See oli väga-väga põnev! Mis mind enim mõjutas on vast see, et tänaseni naudin uuemate teadusuuringute lugemist ja tõendite kasutamist oma kooli arendamisel."


Ülle Pind

Swedbank AS endine pikaaegne personalijuht

„Õppides töötava praktikuna organisatsioonikäitumise erialal, aitas see mul laiendada oma teadmisi ning luua olulist suhtevõrgustikku personalijuhtide ja juhtidega."

 


Liina Põld

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler

„Organisatsioonikäitumise eriala andis mulle laialdaselt teadmisi inimeste juhtimisest ning oskusi mõista organisatsioonis töötavate inimeste käitumist ja hoiakuid, et toetada nende professionaalset arengut ja koostöövõimet organisatsiooni paremaks toimimiseks.“


Andra Puusaare

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla õde-brigaadijuht
Eesti Kaitseväe vanemõde

„Kui astusin erialale, oli mul keeruline kirjeldada kõigile, kes küsisid "mis organisatsiooniasja sa nüüd õpid siis?" - sest ma ei teadnud veel, mis mind täpselt ees ootab. Nüüd, mitu aastat hiljem ei oska ma samale küsimusele ikka vastata, sest seda on keeruline sõnadega ja lühidalt edasi anda, kui laiapõhjaline ja silmiavav kogemus on olnud õppida just sellel erialal."


Hanna Roll

Turundusagentuur Sweep.Agency kommunikatsioonijuht

„Organisatsioonikäitumise magistrikraad on minu karjääri mõjutanud üllatavalt palju. Ühelt poolt on mu tutvusringkond nüüd palju laiem - ja just see, et erialal nii üld-, militaar- kui meditsiinisuund koos on. Olen vähemalt kümnekonna oma kursakaaslasega väljaspool kooli (kas siis töiselt või muudel põhjustel) kokku puutunud või koostööd teinud ja see on hästi tore! Karjääri mõttes konkreetselt otsiti mind minu lõputöö teema pärast üles ja tehti tööpakkumine - ei oleks osanud kunagi arvata, et asjad nii lähevad!

Pulveri loengud jäävad ilmselt elu lõpuni meelde! Kindlasti mulle endale isiklikult meeldis kommunikatsiooni aine, kus meil olid roteeruvad õppejõud, Kaja Sepp oli minu jaoks väga väga märgiline."

 


Millistel erialadel võib tööd leida?

Organisatsioonikäitumise magistriõppekava vilistlased töötavad juhtivatel või võtmeametikohtadel ja ekpertidena nii avalikus kui erasektoris, samuti õppejõududena erinevates ülikoolides ja kõrgkoolides.

Akadeemilised töötajad ja haridusjuhid – TLÜ, TalTech, Sisekaitseakadeemia, Tervishoiukõrgkool, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Ӱ Tehnikakõrgkool, Haridus ja Noorteamet, Viimsi Keskkool, Pirita Gümnaasium jne.

Tippjuhid ja tippspetsialistid

  • Äriorganisatsioonides –Swedbank AS, LHV, Valio Eesti AS, Telia, Coca-Cola Eesti, Rasa Trading Company, Saybolt Eesti, CVO,  Fontes PMP, HR Factory, GoWorkaBit jpm.
  • Riigi- ja valitsusasutustes – Euroopa Komisjoni esindus, Riigikantselei, Sotsiaalministeerium, Justiitsministeerium, Tööinspektsioon, Eesti Töötukassa, erinevad linnavalitsused, Maksu- ja Tolliamet, Maanteeamet, Ӱ Linnakantselei jpm.
  • Militaar- ja paramilitaarsed organisatsioonides – Eesti Kaitseväe peastaap, Eesti Kaitseatašee, Politsei- ja Piirivalveamet, Ӱ Vangla, Päästeamet jpm.
  • Tervishoiuorganisatsioonides – Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lääne- Ӱ Keskhaigla, Ida- Ӱ Keskhaigla, Ӱ Kiirabi, Verekeskus, Roche Eesti, Semetron jpm.

岹õ辱õܲ

Teadustööst huvitatud ja edukamatel lõpetajatel on võimalus jätkata õpinguid doktoriõppes avatud doktoriõppe õppekavadel. Näiteks tervisekäitumine ja heaolu&Բ;ǰٰõ첹.

 

Õppekaval kaitstud magistritööd, olulised uuringud ja õppejõudude lühiloengud

Organisatsioonikäitumise kaitstud tööde nimekiri

Vaata kaitstud magistritööde nimekirja SIIN (pdf)

EXU Akadeemia saated:

  • (Kristjan Port)
  •  (Piret Jamnes ja Siim Sarapuu)
  • (Aleksander Pulver)

Ekspert eetris:

Saatesari "Ekspert eetris" teised osad SIIN

Ühe minuti loengud:

  •  (Avo-Rein Tereping)
  •  (Avo-Rein Tereping)
  • (Avo-Rein Tereping)
  • (Arno Baltin)
  • (Arno Baltin)
  •  (Tiina Hiob)
  • (Kristjan Kask)
  • (Kristjan Port)
  • (Kristjan Port)

Terve eluviis Ӱ Ülikooliga:

  •  (Arno Baltin)
    
  • ​ċċċ (Aleksander Pulver)
  •  (Piret Jamnes)
  • (Katrin Kullasepp)
  • (Kristjan Port)

Huvitavaid artikleid ja taskuhäälinguid:

  • (Kadi Liik ja Katrin Noormägi)
  •  intervjuu Antek Kasemaaga.

Olulisemad uuringud, huvitavamad artiklid, silmapaistvad tudengitööd

  • Kasemaa, Antek; Liik, Kadi; Meerits, Artur (2016). Research Report: The Initial Results of Adopting the Transformational-Transactional Leadership Inventory in the Estonian Context. Sõjateadlane (Estonian Journal of Military Studies), 1, 74−95. 
  • Liivamägi-Hitrov, A. & Kask, K. (2016). Tallinn: Justiitsministeerium.
  • Lauri, Liia; Heidmets, Mati; Virkus, Sirje (2016). The information culture of higher education institutions: the Estonian case. Information Research, 21 (3), 722
  • Kattai, Karel; Kask, Kristjan (2016). Ajateenistuse keskkond kohanemise toetajana. Sõjateadlane, 1, 133−164.

Eriala õppejõudude ja teadurite publikatsioonide ning saadud teadus- ja rakendusprojektide täisviited on kättesaadavad andmebaasis .

Võta ühendust!

Õppekava juht: kadi liik
ÕõܲٲᲹ-ٲ:&Բ;greete horn

PostiaadressNarva mnt 25, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 5620 4478

Sarnased erialad

Psühholoogia, MA

Loodus- ja terviseteaduste instituut

Õppekava kujundab üliõpilases kutseoskused, mis on vajalikud, et töötada psühholoogi, nõustajana või muudel psühholoogilist abi andvatel ametikohtadel. Magistriõppes saab spetsialiseeruda organisatsiooni-, nõustamis- ja koolipsühholoogiale. Kindlale valdkonnale keskenduva suuna avamine otsustatakse igal aastal eraldi.

Ѳٰõ
Eesti keel
12 üldsuund, 13 koolipsühholoogia suund
ǴDzõ
Tasuta
Vaata eriala