EXU

Brüsseli tippkohtumine: ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool paistab silma ettevõtlusprojektidega

Eelmisel nädalal, 3.-5. juunil 2024, kogunesid Brüsselis EIT HEI algatuse raames kõrghariduse esindajad rohkem kui 30 riigist, et arutada ettevõtlusele ja teadmussiirdele pühendatud EIT HEI projektide edusamme ja väljakutseid.

EIT HEI 2024

Seminaril osalenud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova tunnistab uhkusega, et ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool on olnud üks teerajajatest 65 erineva projekti seas, mida on kaudu toetatud. „Selle algatuse ainulaadsus ja väljakutse on olnud ettevõtlushariduse ja teadus- ja innovatsioonitegevuse ühendamine tööstusega. Projektid on keskendunud (õppe)ökosüsteemide loomisele, teadmiste, kogemuste ja parimate praktikate jagamisele ning partnerluste loomisele.“

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolil on olnud luksus õppida oma partneritelt mitmetes erinevates etappides: (teadmussiire ülikoolidest ettevõtlusesse – läbi innovatsiooni ükssarvikuks), (ülikoolide panus süvatehnoloogiasse ja ettevõtlusesse) ja (innovatsiooni ja ettevõtlusvõimekuse suurendamine kõrghariduses kunsti ja loomepraktikate valdkondades).

Tippkohtumisel selle piirkondliku lähenemise eest kiidetud projekt UniCorn aitas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolil saada selgust sotsiaalteaduste, humanitaarteaduste ja kunstide (SSHA) teadmussiirde tegevustes ja nende mõõtmises. UniCorn tõi kokku mitmed Eesti ülikoolid ( ja ), samuti partnerid Lätist () ja Leedust (), lisaks oli meil võimalus õppida – Hispaania suurimalt rakendusuuringute ja tehnoloogiaarenduse keskuselt.

UniteD on keskendunud innovatsiooni defineerimisele, ettevõtluskoostöö kogumisele ning pakkunud magistrantidele ja doktorantidele võimalust osaleda rahvusvahelistel ettevõtluskursustel.

on andnud partneritele võimaluse õppida ettevõtlusökosüsteemist. Selle käigus jagati ja koguti loomevaldkondade ettevõtluse parimaid õpetamispraktikad, arendati välja uusi kursuseid ning koolitati ja juhendati nii töötajaid kui tudengeid. Lisaks töötati ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis välja pilootkursus "".

"Oleme optimistlikud, et algatus jätkab meie innovatsiooniökosüsteemide arengut ja toetab vajalikke institutsionaalseid muudatusi. Kuigi partnerid teistest kõrgkoolidest rõhutasid, et mõnda teadlast on ikka veel raske oma elevandiluutornist välja saada, peame meie akadeemiliste kogukondade esindajatena tegutsema võimalustest ja saavutatavast mõjust lähtuvalt, tegelema sotsiaalsete arengueesmärkidega ja leidma viise muutuste toetamiseks,“ ütleb Sakova.