Image by Sofia Cristina Córdova Valladares from Pixabay

Koolituse kood HTC0183/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 18 EAP

Koolituse hind 1260 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus mikrokraadiprogrammi läbimise kohta

Koolitusjuht

Antropoloogia

Humanitaarteaduste instituut

Mikrokraadiprogrammi "Antropoloogia" eesmärk on anda ülevaade eri piirkondade rahvastest, kultuuridest, ajaloost ja nüüdisajast ning indiviidi toimimisest nendes kontekstides.

-

Koolituse kood HTC0183/1

Registreerimise tähtaeg

Maht 18 EAP

Koolituse hind 1260 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus mikrokraadiprogrammi läbimise kohta

Koolitusjuht

Õppekava sisu

Mikrokraadiprogrammis antakse ülevaade eri piirkondade rahvastest, kultuuridest, ajaloost ja nüüdisajast ning indiviidi toimimisest nendes kontekstides. Programmis pakutavad ained on antropoloogia bakalaureuse õppekava ained. 

Mikrokraadiprogrammi läbinud õppija mõistab inimkonna sotsiaalset, lingvistilist ja kultuurilist mitmekesisust minevikus ja tänapäeval, bioloogilise mitmekesisuse ja evolutsiooni osa inimkonna arengus; analüüsib kriitiliselt antropoloogiliste teadmiste iseloomu ja kujunemist.

Keda ootame õppima?

Ootame õppima inimesi, kes vajavad oma töös teadmisi mitmekultuurilisusest. Eeldame, et õppijal on vähemalt keskharidus ning inglise keele oskus B2 tasemel. Mikrokraadiprogrammi moodul "Sissejuhatus kultuurantropoloogiasse" toimub inglise keeles.

Õppekava ja -ained

 

Programm toimub kahe semestri vältel ning annab kokku 18 EAP, sisaldades kolme tasemeõppe ainet, millest üks aine toimub sügisel, kaks kevadel: 

 (sügis 2024)
NB! Aine toimub inglise keeles. Õppurilt eeldatakse inglise keele oskust vähemalt B2 tasemel.
Õppeaines tutvutakse antropoloogia kui distsipliini põhisuundade, baasterminite ja meetoditega, antropoloogia nelja traditsioonilise teemadevälja – suguluse, majanduse, religiooni ja poliitika – ning neid ühendavate struktuuride ja institutsioonide uurimisega; antropoloogia kujunemisega koloniaalses, postkoloniaalses ja globaalses maailmas ning eetiliste probleemidega. Arutletakse inimese koha üle keskkonnas ja antropoloogiliste teadmiste koha üle igapäevaelus; kultuurilise mitmekesisuse üle globaalses maailmas ja antropoloogia ülesannete ja väljakutsete üle multikultuursetes kontekstides.

Loengud toimuvad sügissemestril teisipäeviti kell 14.15-15.45.

 (kevad 2024)
Õppeaine eesmärgiks on pakkuda õppijatele võimalust tutvuda antropoloogiliste uurimismeetoditega. Õppijatel on kursuse vältel võimalus planeerida, ette valmistada ning läbi viia praktilisi etnograafilisi välitööharjutusi, et osata tulevikus iseseisvalt läbi viia pikaajalist antropoloogilist välitööd.

Loengud toimuvad kevadsemestril. Ajakava saadetud osalejatele. 

 (kevad 2025)
Õppeaines käsitletakse erinevaid antropoloogilisi teemasid ja teooriaid alates 20. sajandi keskpaigast tänapäevani. Loengute ja arutelude käigus on õppijatel võimalus mõista tänapäeva antropoloogiliste teooriate ja lähenemiste tugevusi ja nõrkusi, tutvuda nüüdisaegsete antropoloogiliste debattidega.
Mõned olulisemad teemad, mida kursuse jooksul käsitletakse: formalism ja substantivism majandusantropoloogias, sümboliline antropoloogia, neomarksism, kolonialism, orientalism, representatsioonikriis antropoloogias, praktikateooriad, globaliseerumine, keha-antropoloogia, rakendusantropoloogia.

Loengud toimuvad kevadsemestril kolmapäeviti kell 12.15-13.45.

Õõܻ

Aineid õpetavad antropoloogia eriala õppejõud Carlo Cubero, Maarja Kaaristo, Jaanika Vider.

Ainete toimumise aeg ja koht

 

Kevadel toimuvate loengute ajad:

  • HIA6336.HT Uurimismeetodid antropoloogias - vastavalt ajakavale (saadetud osalejatele)
  • HIA6323.HT Nüüdisaegsed antropoloogilised ideed - K kell 12.15-13.45

Vaadake mikrokraadiprogrammi "Antropoloogia" tunniplaani siin. Tunniplaan, sh ainete toimumise ajad ja ruumid avalikustatakse augustis. 

Tunniplaani lingil klikates maandute septembri esimeses nädalas ning edasi liikumiseks (et vaadata infot järgmistel nädalatel toimuva kohta) kasutage lehe vasakul ääres asuvat kalendrit. Ruumide numbri ees olev täht näitab hoonet (S-Silva, M-Mare, A-Astra, T-Terra). Majade asukohta saate vaadata ülikooli linnaku kaardil.


Õppetöö ülikoolis toimub:

  • sügissemestril 02.09–13.12.2024, sh vahenädal* 21.–27.10.2024. Eksamisessioon 16.12.2024–26.01.2025.
  • kevadsemestril 03.02–18.05.2024, sh vahenädal* 24.–30.03.2025. Eksamisessioon 19.05.–20.06.2025.

* vahenädalal toimub üldjuhul iseseisev õpe ja kontaktõpet sel perioodil ei toimu.

Ainete toimumise info (õppejõud, ruum, kellaaeg) on leitav  rubriigis "Ainekalendrid":

  1. Sisestage otsingulahtrisse õppeaine kood või täpne nimetus ja vajutage nuppu "Otsi". Kui sarnase nimega aineid on rohkem kui üks, kuvatakse nimekiri. Võimalusel kasutage otsinguks ainekoodi (nt HIK6082.HT). Tunniplaani nägemiseks klikake aine nimetusel.
  2. Valige lehe vasakul pool asuvast kalendrist kuu ja aasta, mille kohta tunniplaani vajate.
  3. Tunniplaanis kuvatakse loengu toimumisaeg, õppejõu nimi ja ruumi number.
  4. Tunniplaanis võib ette tulla muudatusi, palun vaadake loenguinfo iga nädala alguses igaks juhuks üle.

Programmi maksumus

 

TLÜ humanitaarteaduste instituudi mikrokraadipogrammide, mis koosnevad tasemeõppepõhistest ainetest, maksumus on TLÜ senati kinnitatud ainepunkti maksumuse põhine (1 EAP = 70 eurot).

Mikrokraadiprogrammi "Antropoloogia" hind on 1260 eurot (ei lisandu käibemaksu).

Arved väljastame sügissemestri alguses. Kui soovite arvet varem, märkige see info registreerimisel märkuste lahtrisse. 

Võimalik tasuda kahes osas semestripõhiselt. Registreerimisel kirjutada vastav soov märkuste lahtrisse.

Ӱ Ülikooli korraldatud koolituse eest makstud tasult on füüsilisel isikul võimalik taotleda tulumaksu tagastust seaduses ettenähtud korras. 

Võta ühendust!

 

Küsimuste korral võtke ühendust allpool toodud kontaktidel:

 

PostiaadressNarva mnt 29, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 640 9316

Sarnased koolitused

Ajalugu antiikajast 20. sajandini

Humanitaarteaduste instituut

-

Mikrokraadiprogramm “Ajalugu antiikajast 20. sajandini” on suunatud kõigile ajaloohuvilistele, kes soovivad omandada süvendatult teadmisi antiikmaailma, uusaja, kesk- ja varauusaja ning 20. sajandi ajaloo kohta. Programm võimaldab osalejatel saada uusi teadmisi ja arendada arusaamu ajaloo eri perioodide kohta, samuti tutvuda ajalooperioodide kultuuriliste, poliitiliste ja sotsiaalsete arengutega.

1680 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)
Vaata koolitust

Linnakeskkonna planeerimine

Humanitaarteaduste instituut

-

Mikrokraadiprogrammis "Linnakeskkonna planeerimine" õppides omandad selged ja konkreetsed meetodid ning teadmised, mis aitavad mõista linnade arengu problemaatikat ja juhtida nende lahendusi. Samuti õpid analüüsima linnade ruumilisi probleeme nii teaduslikult kui ka praktiliselt, tuginedes rahvusvahelistele kogemustele ning Eesti näidetele. Programmi lõpuks suudad näha ja lahendada linnakeskkonna väljakutseid analüütiliselt ja praktiliste juhtumite kaudu.

Eesti keel
1260 eurot (hinnale ei lisandu käibemaks)
Vaata koolitust