Photo by Marlene Leppänen: https://www.pexels.com/photo/low-angle-photo-of-skyscrapers-under-white-cloudy-sky-1031592/

Registreerimise tähtaeg

Maht 18 EAP

Koolituse hind 1260 eurot (hinnale ei lisandu käibemaks)

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitusjuht

Linnakeskkonna planeerimine

Humanitaarteaduste instituut

Mikrokraadiprogrammis "Linnakeskkonna planeerimine" õppides omandad selged ja konkreetsed meetodid ning teadmised, mis aitavad mõista linnade arengu problemaatikat ja juhtida nende lahendusi. Samuti õpid analüüsima linnade ruumilisi probleeme nii teaduslikult kui ka praktiliselt, tuginedes rahvusvahelistele kogemustele ning Eesti näidetele. Programmi lõpuks suudad näha ja lahendada linnakeskkonna väljakutseid analüütiliselt ja praktiliste juhtumite kaudu.

-

Registreerimise tähtaeg

Maht 18 EAP

Koolituse hind 1260 eurot (hinnale ei lisandu käibemaks)

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitusjuht

 

Õppekava sisu

Mikrokraadiprogrammi raames saab õppija ülevaate ruumilise planeerimise teooriatest, ruumilise arengu põhimõtetest, kaasamise meetoditest ja koostöö põhimõtetest ning teistest linnakorraldajatele olulistest teemadest: linnaplaneerimine ja liikuvus; linnageograafia ja linnateooriad; ruumiandmete visualiseerimine. Programmis osaledes omandab õppija teadmised ning selged ja konkreetsed meetodid, mis aitavad mõtestada linnade arengu problemaatikat ja juhtida nende lahendusi. Samuti saab õppija oskuse näha konkreetseid linnadega seotud ruumilisi probleeme -  analüütiliselt, teaduslikult ja võrrelduna muu maailma kogemustega ning teada saada Eesti praktikaid ja juhtumeid.

Programmi edukal läbimisel õppija:

  • tunneb peamisi linnade arengu teooriaid ja praktilisi lahendusi;
  • selgitab argumenteeritult linnaplaneerimise probleeme ja arendusvõimalusi;
  • tunneb planeerimisprotsessi nii sisuliselt kui ka korralduslikult;
  • kasutab ruumiliste probleemide käsitlemisel ja esitlemisel tänapäevaseid visualiseerimisvahendeid.

Keda ootame õppima?

Linnakeskkonna planeerimise mikrokraadiprogrammi on oodatud:

  • vähemalt bakalaureusekraadiga täiskasvanud, kes tunnevad huvi linnakorralduse vastu, kuid kel pole võimalik täiskoormusega magistriõppes õppida;
  • magistrid, kes tunnevad, et teadmised vajavad täiendamist ja ajakohastamist;
  • linnade arengu, kultuuri ja planeerimise huvilised, kes tunnevad vajadust või huvi linnauuringute teemal end täiendada, näiteks karjäärisuuna muutuse tarvis;
  • linna-/keskkonna-/kogukonna aktivistid, praegused ja tulevased ametnikud suurtes ja väikestes linnades, omavalitsuses, ministeeriumis.

Mikrokraadiprogrammi läbimine pakub võimaluse soovi korral edasi magistriõppekavale astuda ja õpitulemused VÕTAga õppekava täitmisel arvestatud saada.

Õppekava ja -ained

 

Programm toimub kahe semestri vältel, annab kokku 18 EAP (kaks ainet toimuvad sügisel, kaks kevadel) ning sisaldab nelja tasemeõppe ainet:

 (sügis 2024)
Loengukursuse peamine eesmärk on käsitleda linnaruumi ja ühiskonna vahelisi suhteid keskendudes järgnevatele üldteemadele: linnastumise protsessid ja linnadega seotud majandus; linnade sotsiaalsed maailmad; linnaruumi poliitikad. Nimetatud üldteemade raames käsitletakse näiteks linnalisuse olemust, linnade rolli Antropotseeni ajastul, võrdlevat linnauurimust, gentrifikatsiooni, ühisvara, utoopiaid, kahanevaid linnu, poliitilisi ökoloogiaid ning targa linna suundumusi. Loengute ja seminaride kõrval on oluline roll temaatilisel rühmatööl, mis keskendub mõnele linnadega and linnastumisega seotud väljakutsele ning võimaldab uurimustööd arendada.

Loengud toimuvad sügissemestril alates 6. septembrist reedeti kell 12.15-13.45

 (kevad 2025)
Kursus tutvustab linnaplaneerimise viimaseid trende Eesti kontekstis, toetudes  teoreetilistele lähtekohtadele ning ruumipoliitikatele. Kursus keskendub oluliselt transpordi ja liikuvusega seotud küsimustele linnades ja linnavõrgustikes. Kursuse lähtepunktiks on transpordi ja linnaplaneerimise seosed. Loengutes käsitletakse linnaplaneerimise paradigmasid, kaasamise lähenemise, liikuvuse mõistet, autostumise protsessi ja keskkonnasäästlikku liikuvust (sustainable mobility), elamisväärset linnaruumi (livable city), kvaliteetset avalikku ruumi, maakasutuse ja liikuvuse vahelist seost ja liikuvust mõjutavaid planeerimismeetmeid ning aktiivseid liikumisviise ja teisi olulisi linnaplaneerimise ja liikuvuse korralduse küsimusi. Kursuse materjali illustreerivad näited teistest riikidest. Loengus räägitut kinnistatakse seminaridega.

Loengud toimuvad kevadsemestril alates 7. veebruarist reedeti kell 12.15-13.45.

 (kevad 2025)
Kursus annab ülevaade ruumilistest avaandmetest Eestis ja mujal ning tutvustab enamlevinud vabavaralisi programme nende visualiseerimiseks.

Loengud toimuvad kevadsemestril alates 7. veebruarist reedeti kell 10.15-11.45.

Õõܻ

 

Aineid õpetavad linnauuringute professor Tauri Tuvikene, vanemteadur Tarmo Pikner,  teadur Anu Printsmann jt kultuuriteooria akadeemilise suuna ning maastiku ja kultuuri keskuse akadeemilised töötajad. 

Ainete toimumise aeg ja koht

 

Kevadsemestri ainete toimumise ajad:

  • HIK7334.HT Ruumiandmete visualiseerimine - R kl 10.15-11.45
  • HIK7210.HT Linnaplaneerimine ja liikuvus - R kl 12.15-13.45

Aine "Linnageograafia ja linnateooriad" toimub sügissemestril alates 6. septembrist reedeti kell 12.15-13.45

Vaadake mikrokraadiprogrammi "Linnakeskkonna planeerimine" tunniplaani, sh aine toimumise ruumi siin. Sügissemestri tunniplaan avalikustatakse hiljemalt augustis ning kevadsemestri tunniplaan hiljemalt jaanuaris. 

Tunniplaani lingil klikates maandute septembri esimeses nädalas ning edasi liikumiseks (et vaadata infot järgmistel nädalatel toimuva kohta) kasutage lehe vasakul ääres asuvat kalendrit. Ruumide numbri ees olev täht näitab hoonet (S-Silva, M-Mare, A-Astra, T-Terra). Majade asukohta saate vaadata ülikooli linnaku kaardil.

Õppetöö ülikoolis toimub:

  • sügissemestril 02.09–13.12.2024, sh vahenädal* 21.–27.10.2024. Eksamisessioon 16.12.2024–26.01.2025.
  • kevadsemestril 03.02–18.05.2024, sh vahenädal* 24.–30.03.2025. Eksamisessioon 19.05.–20.06.2025.

* vahenädalal toimub üldjuhul iseseisev õpe ja kontaktõpet sel perioodil ei toimu.

Ainete toimumise info (õppejõud, ruum, kellaaeg) on leitav  rubriigis "Ainekalendrid":

  1. Sisestage otsingulahtrisse õppeaine kood või täpne nimetus ja vajutage nuppu "Otsi". Kui sarnase nimega aineid on rohkem kui üks, kuvatakse nimekiri. Võimalusel kasutage otsinguks ainekoodi (nt HIK7187.HT). Tunniplaani nägemiseks klikake aine nimetusel.
  2. Valige lehe vasakul pool asuvast kalendrist kuu ja aasta, mille kohta tunniplaani vajate.
  3. Tunniplaanis kuvatakse loengu toimumisaeg, õppejõu nimi ja ruumi number.
  4. Tunniplaanis võib ette tulla muudatusi, palun vaadake loenguinfo iga nädala alguses igaks juhuks üle.

Programmi maksumus

 

TLÜ humanitaarteaduste instituudi mikrokraadipogrammide, mis koosnevad tasemeõppepõhistest ainetest, maksumus on TLÜ senati kinnitatud ainepunkti maksumuse põhine (1 EAP = 70 eurot).

Mikrokraadiprogrammi "Linnakeskkonna planeerimine" hind on 1260 eurot (ei lisandu käibemaksu).

Arved väljastame sügissemestri alguses. Kui soovite arvet varem, märkige see info registreerimisel märkuste lahtrisse. 

Võimalik tasuda kahes osas semestripõhiselt. Registreerimisel kirjutada vastav soov märkuste lahtrisse.

Ӱ Ülikooli korraldatud koolituse eest makstud tasult on füüsilisel isikul võimalik taotleda tulumaksu tagastust seaduses ettenähtud korras. 

Võta ühendust!

 

Küsimuste korral võta ühendust allpool toodud kontaktidel.


 

PostiaadressNarva mnt 29, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 640 9316

Sarnased koolitused

Ajalugu antiikajast 20. sajandini

Humanitaarteaduste instituut

-

Mikrokraadiprogramm “Ajalugu antiikajast 20. sajandini” on suunatud kõigile ajaloohuvilistele, kes soovivad omandada süvendatult teadmisi antiikmaailma, uusaja, kesk- ja varauusaja ning 20. sajandi ajaloo kohta. Programm võimaldab osalejatel saada uusi teadmisi ja arendada arusaamu ajaloo eri perioodide kohta, samuti tutvuda ajalooperioodide kultuuriliste, poliitiliste ja sotsiaalsete arengutega.

1680 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)
Vaata koolitust

Antropoloogia

Humanitaarteaduste instituut

-

Mikrokraadiprogrammi "Antropoloogia" eesmärk on anda ülevaade eri piirkondade rahvastest, kultuuridest, ajaloost ja nüüdisajast ning indiviidi toimimisest nendes kontekstides.

1260 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)
Vaata koolitust