
Kooliinformaatika
Digitehnoloogiate instituut
Mikrokraad Informaatikaõpetaja magistriõppekavast.
-
Õppekava sisu
Kooliinformaatika mikrokraadiprogrammis on Informaatikaõpetaja magistriõppekava ained, mis moodustavad õppija jaoks ühtse terviku. Mikrokraad koosneb neljast õppeainest: Informaatika didaktika, Disaini- ja arenduslabor, Digitaalne õppevara, Hariduslikud programmeerimiskeeled. Hindamine toimub eraldi igas õppeaines. Õppekava pakub mõnes teises õppeaines juba õpetajakutset omavale pedagoogile vajalikud teadmised ja oskused, mis võimaldavad õpetada informaatika valikainet nii põhikoolis kui gümnaasiumis.
Mikrokraadiprogrammi tunnistuse saamiseks tuleb Sul läbida kõik programmi ained.
Keda ootame õppima?
Kuulud sihtgruppi, kui töötad koolis õpetajana, haridustehnoloogina, ringijuhendajana või kooli juhtkonna liikmena. Mikrokraadi kandideerimiseks peab Sul olema omandatud vähemalt bakalaureusekraad või rakenduskõrgharidus.
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å
Õppekava läbinuna tunned informaatika eriala- ja didaktikaalaseid põhimõisteid, teooriaid ja uurimismeetodeid, seostad neid õppetegevuse eri aspektidega; kavandad ja viid läbi didaktiliselt põhjendatud informaatika ainetunde, kasutades informaatika õpetamise ja õpitulemuste hindamise eri meetodeid; koostad õppedisaini põhimõtetest lähtudes interaktiivseid informaatika õppematerjale, õppevideoid ja teste, avaldad need digiõppevara repositooriumis; tead mitmeid programmeerimise õppimise keskkondi, nende võimalusi ja erinevusi; tead tänapäevaseid disaini- ja arendusprotsesse, rakendad neid informaatika õpetamisel põhikoolis ja gümnaasiumis.
Kuidas toimub õpe?
Õpe toimub 2023 sügis- ja 2024 kevadsemestril ja osaled ainetes koos magistriõppe tudengitega. Ainetunnid toimuvad peamiselt nädalalõppudel (R-P), hariduslikud programmeerimiskeeled neljapäeval. Enamus ainetest viiakse läbi auditooriumis, va Digitaalne õppevara, mis on veebipõhine. Auditooriumis toimuvaid aineid Zoomis vmt veebikeskkonnas üle ei kanta. Lisaks töötad materjaliga kodus iseseisvalt ning esitad koduseid töid, aine lõpus toimub eksam või arvestus.
Leia 2023. sügissemestri ainete toimumisajad ja -kohad meie tunniplaanisüsteemist ASIO:
(VÄLIS e-IF – tähendab, et õpe toimub Zoomis)
Õppekava ja -ained
- Informaatika didaktika (6 EAP) SÜGIS 2023. Kursuse lõpetanuna õpid mõistma ja selgitama informaatika ainekava koostamise põhimõtteid, rakendama õppetöö kavandamise didaktilisi printsiipe ja tehnikaid tunni- ja ainekava tasandil, analüüsima ja kasutama erinevaid informaatika õpetamise ja õpitulemuste hindamise meetodeid, koostama ja kasutama ainealaseid õppematerjale.
- Disaini- ja arenduslabor (4 EAP) SÜGIS 2023. Kursuse eesmärk on tutvuda disaini- ja arendusprotsesside alustega läbi rühmatöö, mis leiab aset DTI laborites (interaktsioonidisaini labor, tarkvaraarenduse labor ja robootikalabor). Rühmatöö käigus luuakse prototüüp koos juurdekuuluva dokumentatsiooni ja kasutusinstruktsioonidega.
- Digitaalne õppevara (4 EAP) KEVAD 2024. Kursuse lõpetanuna omandad süsteemse arusaama digiõppevara valdkonna põhiprobleemidest ja arengutest ning digitaalse õppevara otsimiseks, koostamiseks, kasutamiseks ja hindamiseks vajalikud süvendatud teadmised ja oskused.
- Hariduslikud programmeerimiskeeled (4 EAP) KEVAD 2024. Kursusel õpid tundma erinevaid programmeerimiskeeli ja keskkondasid, mis on mõeldud programmeerimise põhimõtete tutvustamiseks erinevas vanuses inimestele, ennekõike aga koolilastele. Näiteks: Scratch, Logo, Alice, Hour of Code, GameMaker.
Õ±è±è±ðÂáõ³Ü»å
Valik õppejõududest ja koolitajatest, kellega võid õppekavale õppima asudes kokku puutuda on järgnev:
Mart Laanpere on lõpetanud TPedI matemaatika ja füüsika õpetaja erialal 1989, Twente Ülikooli (Hollandis) haridustehnoloogia erialal 1997 ja kaitsnud kasvatusteaduste doktoritöö ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis 2013. Tema teadus- ja õppetöö põhiteemadeks on digipädevuse modelleerimine ja hindamine, õppedisain, informaatika didaktika, digiõppevara koosvõime ja õpianalüütika. Mart on kogenud õpetajakoolitaja haridustehnoloogia valdkonnas nii Eestis kui väljaspool, ta on pälvinud TLÜ Avatud Ülikoolilt Aasta koolitaja nimetuse aastal 2013.
Vladimir Tomberg on kaitsnud doktorikraadi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis. Õpetajakarjääri alustas ta 1995. aastal. Praegu juhib ta rahvusvahelise õppekava "Inimese ja interaktsioonidisain" õpet, kus ta viib läbi interaktsioonidisaini teemalisi kursusi.
Tanel Toova on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate instituudi süsteemiadministraator ja lektor nii tasemeõppes kui täienduskoolitustel.
Hans Põldoja on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia dotsent ja õppejuht.
Inga Petuhhov on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Digitehnoloogiate instituudi tarkvaratehnika õpetaja.
Võta ühendust!
dti täienduskoolituse juht
Kersti Maidra
Olen puhkusel 17.07.-13.08. Vastan küsimustele alates 14.08.2023.
Sarnased koolitused
IT tark tellija
Digitehnoloogiate instituut
Õppekava eesmärk on kujundada teadmised ja oskused organisatsiooni tõhusaks digitaliseerimiseks, IKT süsteemide ning protsesside kavandamiseks, juurutamiseks ja halduseks.
Teadusandmete haldamine
Digitehnoloogiate instituut
Õppekava eesmärk on kujundada teadmised ja oskused avatud teaduse väljakutsetest ja praktikatest, et soodustada avatust, juurdepääsetavust ja taaskasutatavust nii teaduslikus uurimistöös, ühiskonnas kui ka üksikteadlaste, teadusavastuste ja innovatsiooni valdkonnas.
Terviseandmete ja -informatsiooni haldamine
Digitehnoloogiate instituut
Õppekava eesmärk on kujundada teadmised ja oskused tervise ja heaolualase informatsiooni haldamiseks ja juhtimiseks, et soodustada juurdepääsu relevantsetele terviseandmetele ja -informatsioonile, mille oskuslik kasutamine võimaldab suunata poliitikaid ja meetmeid tervise ja heaolu parandamiseks.